Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon Z5 " в обектива "
Автор: user2626   
Дата:   02-02-21 15:19

Привет !

Колеги ( по съдба - било то "Хобисти" или професионалисти ...[shtrak]
По-скоро съм от хобистите .. следя от доста години случващото се във фотографския свят и щракам от време - навреме .. работата не позволява да отдам на хобито повече време.
Имам от доста години една никонска кропка и откак се утвърдиха безогледалките се оглеждам за " Моята ".
Никонските Z-ки останаха по-встрани от полезрението ми по ред причини,повечето ги знаете :)
Излезе ми,обаче едно материалче за тази толкова "безизвестна" Z-ка,а именно Z5.Първоначално подходих с пренебрежение.Няма много мнения по темата почти никъде.Обаче !..
Въпросната камера сякаш разполага с почти всичко да е кандидат за "идеалния" фото-подчертавам Фото вариант.Да,не щрака със свръхскорости,Но пък качеството на картинката,въпреки липсата на BSI - сензор от тестовете ,които съм гледал не се представя по-зле от BSI-сензорите на Z6.. има си две карти ,ергономиката е супер,визьора е със супер качество .. и цената е супер.А като гледам Z-обективите не са сякаш хич лоши.Да не говорим за наличието на стабилизация и добрата батерия . Сега .. естествено не е ПРО-модел ,но липсата на Шум около камерата ме подведе в посока да не й обърна внимание.

ТА .. да си дойдем на думата .. :)
Кажете някакви мнения по темата . Ако някой има въпросната камера ,е добре да сподели впечатления.
Гледам ,че и във форума няма почти нищо по темата !
Приятен ден на всички !
И стандатното .. " На фокус" ! [beer]

ПС : не съм проверявал за глешки в гореписаното,Моля да ме извините ,ако има такива ! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-21 15:30

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: user2626   
Дата:   02-02-21 15:33

Мнения и ревюта има в нета колкото искаш ..
Все пак е форум,за какво е тоя форум и темите в него ,като по всички тях има инфо колкото искаш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Yog   
Дата:   02-02-21 15:34

Единственото, което няма е използваемо 4к видео. Ако ще е само за снимки, според мен е много добро предложение. Реално е безогледален 750, но със стабилизация, възможност да му слагаш Z обективи, джойстик и на половин цена, спрямо това, което беше 750-та като нов. Даже е за предпочитане, че е със SD карти, а не от скъпите. Ако търсех нова камера, тази щеше да е една от първите, на които бих се спрял.

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: user2626   
Дата:   02-02-21 15:53





Публикацията е редактирана (02-02-21 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: user2626   
Дата:   02-02-21 15:54

[smilie24]
Благодаря за мнението :)
И аз мисля в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Raffito   
Дата:   02-02-21 16:03

https://photographylife.com/reviews/nikon-z5



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-02-21 22:39

Аз бих предпочел D750, ако ще е за снимки. Ако е за обща употреба... зависи, но Z5 има някакво видео там... 1080, малко е аутдейтед, но да кажем че става. Но за снимки определено не е по-добро от D750. За обща употреба можеш да погледнеш и към Z6, но трябва да заделиш пари и за карти, че един слот е ама една евтина карта е 500лв [smilie5], същия капацитет и клас карта за Z5 ще струва 60лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: avo   
Дата:   03-02-21 22:50

Бях в абсолютно същата позиция като теб, имах Д7500 и исках да си взема фулфрейм тяло, ей така да видя какво е. И понеже ДСЛР ФФ телата и обективи са тежест и обем, която не бих понесъл, се загледах в безогледаките. Харесах и аз Z5, но в крайна сметка взех Z6 и не съжалявам. Три неща ме спряха от Z5 - липсата на горен дисплей, с който съм свикнал и си гледам, особено на статив; по-бавното фокусиране на тъмно, усеща се; това че върви само с 24-50 кит, а той е далеч от 24-70 S f4. Аз моя го взех кит с 24-70, FTZ и 32ГБ карта за 3999, черен петък промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   04-02-21 14:56

Има ли някой ,със Z5 да сподели, как е фокуса на сравнително тъмно,че от няколкото ревюта които гледах ,май не го бива много!
Особено като го сравняват с Canon RP!
Уточнение -няколкото ревюта са 43 ,в 9 от тях сравняваха автофокуса![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5
Автор: enizvk   
Дата:   04-02-21 16:34

Автофокуса на Z5 е бавен на тъмно, особено ако е сцена с нисък контраст. Зависи от обектива, но понякога въобще не успява да фокусира. Разликата със З6 е осезаема. През деня на светло няма проблеми.

Аз се бях насочил към Z5, но след като го пробвах около 5 дена си взех Z6 и не съжалявам.
Ползвам качествени обективи и картината е чудесна, друг е въпроса, че скоро ще трява да се разделя и с него. Относно картите - да скъпи са, но има защо.



Публикацията е редактирана (04-02-21 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: avo   
Дата:   04-02-21 17:06

diver, малко по-нагоре го написах, виждам и под твоя пост пак. Пробвал съм Z5, със 24-50, на изкуствено осветление в стая фокусира видимо по-бавно от Z6, освен това 24-70, който е китов за Z6, излиза доста по-евтино в кита, отколкото ако го купуваш иначе, а за мен такова тяло с леко компромисен обектив се обезмисля. Говорим за 10-ина % разлика в цената сума сумарум.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   04-02-21 20:11

Avo ,благодаря за коментара,исках да" мина метър",но всичко отива към Z6II.Не ми се даваха 5000лв ,чудя се дали да не сменя религията ,така са ме ядосали Никон .[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5
Автор: avo   
Дата:   04-02-21 20:24

Хубаво помисли дали ти трябва двойката или първа версия, докато ги има. А и единицата е произведена в Япония, двойката в Тайланд мисля, сигурно няма разлика, но аз имам едно наум. Важните неща са едни и същи - дисплей, EVF, матрица. Разликата казват, е уж в следящия фокус, ако снимаш хора има резон може би, ако не, не мисля. Видеото би следвало да е по-добро, и кадрите в секунда, макар че и Z6 е доволно бърз в това отношение. Не съм ги гледал скоро, но ако разликата в цената клони към цената на една XQD карта, си струва, иначе само ако реално ще ползваш нещо от новите неща в него. Убеден съм обаче, че със Z5 пак ще дадеш много пари и винаги е те гложди за що не взе това, което ти хареса.



Публикацията е редактирана (04-02-21 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   19-02-21 11:41

Никога не успявам да разбера ценовата политика в БГ.NIKON Z5 по целия свят е 1399 долара в България струва 2899 лева при курс на долара 1.61 лв .Подозирам ,че е в промоция и да знам който не му отърва да купува отвън!!![shtrak] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-21 12:25

Предполагам под "цял свят" имаш предвид щатите, защото в Европа цената не е 1399 долара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   19-02-21 12:33

Така ще се окаже !Не я намирам в amazon de.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-21 12:36

Цената в България е изненадващо коректна. $1400 е в САЩ, но без начислен щатски данък, който според щата може да варира между 0 и 8 процента. За Европа няма щатски данък, но има ДДС (което пък го няма в САЩ) - за България то е 20 процента. Мито също има, но попада в основна група 0 процента, като има само за батриите. И така: (1399 * 1.61853) * 1.2 = 2717.19 лв. Останалата разлика идва за дистрибуция, съпорт и сервиз. Последното е едно от най-тачените при нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: io_bs   
Дата:   19-02-21 14:37

Дистрибуцията, съпорта и сервиза трябва да са включени в първоначалната цена от #1399.
Разликата по-скоро идва оттам, че при конвертирането нашите хора са използвали по-висок курс (1,73 в случая).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Julius   
Дата:   19-02-21 14:50

Интересни разсъждения. [smile]
Сякаш обективите са на консигнация и крайната цена се изчислява към деня на продажбата! [smilie7]
Пак добре, че не са у биткойни....... (поне засега)
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-21 14:52

Дистрибуцията, съпорта и сервиза са включени в първоначалната цена от $1399 за САЩ - там явно толкова им излизат сметките. Тук оборота е много по-малък и сметките не излизат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   19-02-21 15:18

Като раздвижихме темата с цената я да подхванем автофокуса!Аз съм фен на Никон ,но ме нервират с тази цена при положение ,че чак сега успяха да пооправят автофокуса на NIKON Z6ii с последния firware update Това означава ,че на NUKON Z5 понеже е много евтин няма да му пепаме автофокуса ,ще гто оставим да се бори на тъмно ,като свиня с тиква!!![shtrak] Дано някой върл Никонски фен или представител напише нещо в защита!![smilie5] [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Julius   
Дата:   19-02-21 15:50

Аз пък се учудвам, че изобщо има хора, които да разсъждават по този наивен начин - че като вземат цената в произволна страна и я сметнат по съответния валутен курс (особено пък ако е и плаващ) и очакват тя да цепи стотинката с цената в друга произволно избрана страна!? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: diver   
Дата:   19-02-21 16:07

Цената нямаше да ми направи впечатление ,ама като го пуснаха беше в промоция с обектив 2800,сега го намалиха на 2900 без обектива ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z5 " в обектива "
Автор: Julius   
Дата:   19-02-21 16:09

Неведоми са пътищата пазарни...
[beer]
p.s. Винаги можеш да ги питаш, пък да видим какво ще ти отговорят! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »