Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за първи фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-02-21 09:02

Предстои ми да купя първия дигитален фотоапарат.
Харесват ми малките и плоски фотоапаратчета - има такива на Сони, дето имат плочка, която се бута надолу, както и водоустойчивите плоски фотоапаратчета на Никон и Олимпус. И Фуджи имат такива, ама са калпави, доколкото зная.
Голямо е разнообразието и предлагането. Не мога да се ориентирам в качеството на този тип фотоапарати.
Търся нещо с добра острота на изображението и по възможност - добър полутон. Резолюцията и размера на матрицата не ме вълнуват.
И да няма забавяне, като натисна бутана за снимката. Че не искам да снимам бъдещето.
Някакви идеи имате ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: Raffito   
Дата:   14-02-21 11:45

Купи си безогледалка...за да можеш на първо време да си ползваш ръчнофокусните обективи с него и един преходник за 20-30лв.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: Satsan   
Дата:   14-02-21 11:58

Голям майтап. Да видим колко ще се вържат. Честит празник с усмивка...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: tahio   
Дата:   14-02-21 12:00





Публикацията е редактирана (14-02-21 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: tahio   
Дата:   14-02-21 12:03

Satsan написа:

> Голям майтап. Да видим колко ще се
> вържат. Честит празник с усмивка...
Аз се вързах [smile] [smile] [smile]
Чак след това видях профила на човека хаха[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-21 12:04

нещо такова ли?


https://magazin.photosynthesis.bg/149805-thickbox_default/tsifrov-fotoaparat-nikon-coolpix-w300-cher


за Сони това ли?


https://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h81/h3a/11449805406238.jpg



Сонито ми изглежда, като да няма външни подвижни части. Може би, няма да има дълго чакане, да се разтегне обектива.

Мисля, че този размер и тип апарати изчезват под натиска на мобилните телефони. За съжаление последния ми досег с подобни беше преди 10-тина години.

Телефоните по мое наблюдение имат доста забавяне - докато тръгне приложението, докато фокусира и измисли каква сцена снима. Може би не ги ползвам както трябва, но за спонтанни снимки обикновено нямам късмет.

Този много го хвалят и ми е любопитен. С фиксиран 28мм обектив е


https://magazin.photosynthesis.bg/165664-large_default/fotoaparat-ricoh-gr-iii.jpg




https://magazin.photosynthesis.bg/165667-large_default/fotoaparat-ricoh-gr-iii.jpg



Исакате ли сменяеми обективи? Оставам с впечатление, че търсите малко леко и сравнително евтино устройство?

ПП Сатсан, тахио хубаво е да поглеждате кой пише, но и да прочетете въпроса. Аз мисля, че въпроса е съвсем удачен и на място. Не изключвам, да е сраказъм, но мисля, че не е подходящо да подхождаме мнително към дискусиите на други хора.



Публикацията е редактирана (14-02-21 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-21 12:19


https://i.pinimg.com/736x/59/a1/72/59a1726f70686007236f1edc71523d58.jpg



Сони разбира се, с дискети - мегапикселите нямат значение....не снима бъдещето, но снима миналото....



Публикацията е редактирана (14-02-21 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-02-21 12:20

Колко финикийски знаци си заделил?

И едно , и две , и три ,


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-02-21 12:56

Да, Хотснейл, такова Сони си харесах, обаче се натъжих, че в Технополис модела е от 2012 година. Нещо архаично. Нови няма.

Не, Квазимодо, не ми трябват такива фотоапарати. Имам си достатъчно от фотоапаратите, дето им стърчат бокективите. Искам плосък фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-02-21 13:08

Хотснейл, на тия двата, плоските, зад това, което ни изглежда като обектив, всъщност има огледало на 45 градуса - обективът е вертикално разположен - тип "перископ". Така че има подвижни части, просто визуално нищо не мърда напред-назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-02-21 13:15

Питам сериозно. Нямам представа кои са добрите фотоапарати в "плоския жанр".
Ето, качих сега едни 20 снимки в профила си, че да има още за гледане.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: mmx   
Дата:   14-02-21 13:21

Huawei P30 Pro е с 5x перископна камера мисля че е със Sony сензор. Има вече и други телефони с такива камери. Плоско е, побира се в джоба и снима RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-02-21 13:23

Идеално. Ей това се казва ъпдейт по темата. Много благодаря, мхм.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първи фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-21 13:40

mmx, my.point.of.view благодаря Ви за темата. Току що отделих 20-тина минути и научих как телефона ми може да снима сравнително бързо и удобно. Става и само с бутоните подобно на фото апаратче. Всъщност мога да хвана някакъв момент - два пъти натискам бутона за включване, да включи камерата. После с копчето за звука снима. Всъщност не е зле.

Sasho доста повече модели анализира в темата за телефони. Има предложения.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »