Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: Alsand   
Дата:   03-02-21 13:47

Съжалявам за спама, но това е нещо, като продължение на предишната ми тема за бъдещето на фотографията.
До тази година, нямах никакъв проблем да си поръчвам неща от магазини, като B&H Photo Video, в САЩ. С огромна изненада установих, че вече не мога да си купя например батерия Canon LP-E19, защото за България, същата не може да бъде доставена. Оказа се, че и през Amazon, не може да се поръча този продукт за България. Опитах и през други магазини в интернет, в т.ч. и през E-bay и пак ударих на камък. Имаше вариант от UK, но там не даваха гаранция, че може да се достави, а трябва да изчакаш за отговор...
Някой знае ли, какво се случва всъщност?
Въпросната батерия се произвежда в Япония!


https://magazin.photosynthesis.bg/144136-thickbox_default/bateriya-canon-lp-e19-battery-pack-2750mah

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: ivjordan   
Дата:   03-02-21 13:50

Доколкото знам, от известно време е забранено да се транспортират батерии със самолет, ако не са инкорпорирани в устройство.
По тази причина, самостоятелни батерии не се изпращат никъде, ако се предвижда въздушна поща.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-21 13:55

Батерии от доста време не могат да се поръчват, а причината не е в магазините, а в неяснотите по регулациите за опасни товари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: Alsand   
Дата:   03-02-21 14:01

Благодаря за пояснението. Само не разбирам, какво точно им е опасното на батерии без заряд, опаковани от производител?

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: Synthy   
Дата:   03-02-21 14:04

Със заряд са.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: philip   
Дата:   03-02-21 14:14

Опита ли през Amazon.de?


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: Alsand   
Дата:   03-02-21 14:56

philip,Много ти благодаря. Там май ще стане[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-21 15:06

Батриите имат навика да се самозапалват. Щяха да уреждат транспортните правила, ама нещо зависна работата. Затова си поръчваш батерия от Европа, доставяна с камилски впряг. Тоест да не е по самолети разни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: guciguci   
Дата:   04-02-21 08:54

Аз си поръчвам батерии от Ebay. Никога не ми е спирана пратка. По принцип изпращачите не пишат,че е батерия,а някакъв аксесоар. Но за да си по-сигурен,след като я поръчаш,може да пишеш лично съобщение до продавача,да не пише,че е батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-21 13:35

Като пращах от пощенския клон два телефона, пордадени в еВау, ме попитаха:

"Има ли батерии вътре?"

"Няма!" - безочливо излъгах.
(Мразя да лъжа, но в тая част от секундата 'вътрешният глас' ме накара да избегна връщане на пратката или отварянето на грижливо пакетираните кутийки).

Приеха устната ми декларация без забележки и (пази Боже) без проверки и пратките заминаха. Толкова за законите и спазването им.

Иначе съм за безопасността, мерките против нежелани събития - и спазването им. С мярка.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-02-21 15:09

подочух, че във Фомус я има налична... звънни и питай 359 лв е не мисля, че цената с доставка от биейч е по-добра с оглед на всички митнически разправии

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: juslen   
Дата:   04-02-21 18:14

Аз пък миналата година пращах стари телефони с батериии всеки път лъжех, че батерии няма но след 20-30 телефона накрая ги пуснали на скенер пратките и ме изловиха. И вече съм отбелязан някъде и всеки път ми гледат пратките и гювеча свърши.

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-21 21:17

Ами като на много телефони не се отварят и махат батериите - да го носим на ръка ли? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: dekov   
Дата:   05-02-21 10:45

Тази не е оригинална ама идва за 24 часа


Отговори на това съобщение
 Re: Нещо се случва - спират се доставки за България
Автор: asahi   
Дата:   05-02-21 18:56

"Автор: nyamago
Дата: 04-02-21 21:17

Ами като на много телефони не се отварят и махат батериите - да го носим на ръка ли? [smilie2]"

Не, само зачеркваме въздушния транспорт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »