Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   02-01-21 00:01

Здравейте! За много години на всички! С пожелания да сме живи и здрави, новата година да е по-смирена, по-ползотворна и успешна за всеки!
Търсех във форума, дали някой е писал по-моята тема, имаше започната но е от 2014 година, с не толкова коментари. Аз живея в Германия, и се уча да снимам. Разбира се и бюджета ми е ограничен. Бихте ли си исказали мнението за Sony Alpha A65. Благодаря Ви, предварително. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: lamerko   
Дата:   02-01-21 00:41

Каква е причината да се спреш на 10 годишна камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: Mogila   
Дата:   02-01-21 00:57

Здрасти Парадокс,

напиши какво искаш да снимаш и защо си се спрял на тази камера. Напиши и каква имаш в момента. Без тази информация темата ти няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   02-01-21 01:07

Здравейте. Благодаря Ви, за забележките.
Първо започнах с Canon 1000D, от скоро си взех така да се каже оборотна камера, която да е по-добра от Canon-a - Sony Cyber-SHOT DSC-HX50V ( и отново бюджетна). Да отбележа, че съм аматьор. Със Sony-то правя прилични снимки, които в последствие си ги обработвам в телефона.
Причината да взема по-стара камера, разбира се е бюджет. Моя бюджет е в порядъка на 600лв. Обичам да снимам пейзажи, много искам да се осъвършенствам в пейзажната фотография, също последно време заради една гора тук, се ,,запалих" да снимам и животинки. Това са ми исканията и желанията. Знам, че е трудно, да се съчетае качество с малко пари, за това гледам някакъв междинен вариант. Ще приложа някои мои снимки да видите. Благодаря Ви, отново за коментарите.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   02-01-21 01:10

Много отдавна не съм си обновявал албума. Това е една снимка от местността в която живея, и е от последния месец.



Публикацията е редактирана (02-01-21 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   02-01-21 01:16

https://photo-forum.net/i/2332504

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: Yog   
Дата:   02-01-21 01:43

И на още един начинаещ бях ги препоръчал - този фотоапарат и към него този обектив са към 500 лева. Мисля че са отлично съотношение качество/цена. Определено бих ги предпочел пред Сони а65 или другото Сони, което си споменал. Като качество на изображението ще са по-добри. Вече какво конкретно търсиш от тях, ти си знаеш или поне би трябвало.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-21 09:11

Аз пък съм склонен да подкрепя избора на Прадокса 24. За без пари може да съчетае и двете насоки - пейзаж и животинки. Тялото с китака за пейзажите и някой от безплатните буркани на Минолта допълнително за животинките. На склад има и възможност за правене на панорами направо в апарата - какво повече му трябва на човек[cool] Успех при покупката!

П.П. Забравих да спомена, че тялото има стабилизация, която в днешните модели на сони от нисък клас липсва.



Публикацията е редактирана (02-01-21 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 11:16

Имал съм такова тяло както и а77м2. Това са камери с полупрозрачно огледало и трябва да се знае,че доста шумят на високо исо. Хубавото на тези камери е ,че са много евтини и оптиката за тях също е на много ниски цени. За 600 лв може да се види и никон 7100,който е с двоен слот и според мен с по добра аф и по бърза. Но няма ел визьор,ако това е важно. Ако попаднете обаче на читва бройка то камерата за парите си (а защо не и малко по евтино ) не е лоша никак даже.
ПС-снимката с къщичката много ми хареса,с какво сте я снимали?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-21 11:30

При използване на добра програма за снегопочистване[smile] и ИСО 3200 ще влезе в употреба и то за печат, Ако ще се гледа по монитори, няма сайт, който да не ограничава обема на качваните файлове, така че даже и при ИСО 6400 ще се получава приемлива картинка за гледане на екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 11:43

Всъщност си много прав,поне при мен след тест в еднаки условие с 77м2 на исо 3200 имаше много читава картинка и то на не особено хубава светлина. Просто автора да има в предвид ,че това не е дслр и не е типичната безогледалка,а екамера с полупрозрачно огледало и може да види в нета неговите предимства и недостатъци.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   02-01-21 12:21

Много Ви, благодаря за коментарите и мненията Ви. Снимката е правена със Sony Cyber-SHOT DSC-HX50V, и както казах съм аматьор, и си обработвам снимките в телефона с PicsArt, със сигурност много ще ми се изсмеят, за това какво и как го правя, но се опитвам и се уча да снимам след малко ще кача снимка с катерички, по които се заплених, защото имаме една гора, където има страшно много, и са много приятелски настроени. [smile]

https://photo-forum.net/i/2332567



Публикацията е редактирана (02-01-21 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: ib   
Дата:   02-01-21 12:53

Катеричката наистина е приятелски настроена!
А снимката с гората е много хубава, може би малко пресатурирана, което вече е въпрос на вкус.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: Satsan   
Дата:   02-01-21 14:59

Снимаш прекрасно, ако си начинаещ.
Погледни ТАЗИ обява .



Публикацията е редактирана (02-01-21 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: martin40   
Дата:   02-01-21 21:51

Вземи си Canon 5D classic, най-евтината full-frame камера. Няма да съжаляваш.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: geobg   
Дата:   02-01-21 21:58

Качеството на а68 и а77м2 например доста се доближава до а6500, пост-обработката дава също така много добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: Mogila   
Дата:   03-01-21 19:15

paradoxa24 Не мога да ти дам съвет за камера за пейзажи.
Но мога да ти дам съвет, с който снимката, която си показал по-горе ще иъглежда много по-добре: махни името си. Това изглежда страшно ефтино.

martin40 като голям фен на 5Д и бивш собственик не бих си взел тази камера никога за пейзажи. Не знам какъв е смисълът да дадеш подобен неадекватен коментар в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: paradoxa24   
Дата:   03-01-21 19:24

Благодаря, на всеки един, за съветите, насоките и препоръките! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A65
Автор: martin40   
Дата:   04-01-21 01:44

Mogila, моля те обясни защо ти не би си взел такъв фотоапарат за пейзажи, вместо само да лепваш етикет на коментара ми като "неадекватен". Не е като да няма пейзажи правени с тази камера и всеки свободно боравещ с интернет може да намери достатъчно добри примери

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »