Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   24-12-20 12:47

Вчера поръчах един обектив не оттук , от базар.бг и изрично питах преди това дали работят бленда и фокус, как са стъкла и т.н. - отговорът беше всичко е супер. Става въпрос за SMC Takumar 200/f4 от този човек https://bazar.bg/ads/user/828343
.
Даже се бяхме разбрали за 60лв, и той го беше пуснал за 6лв и отидох и си казах на еконтаджията да оправи грешката, но отваряйки го имаше изненада блендата беше щета. И го отказах разбира се. Та имайте наум ако сте си харесали нещо от този човек. Хубави празници


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: GenaDP   
Дата:   24-12-20 13:00

Купуваш от вехтошар. Смяташ ли, че той изобщо знае какво е бленда? А каква е т.нар. "щета" и как си я установил - също не е ясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: ecobo   
Дата:   24-12-20 13:21

Няма лоша реклама. Човека ще направи добър бизнес след този пост... :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   24-12-20 13:22

Не се мести, стои на 1 положение. И те така. Няма ауто, мануал положение на бутона. Какво друго да кажа.
И иначе купувам от човек. Не правя предварително проучване как е ментално

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: nsirakov   
Дата:   24-12-20 13:54

онзи ден купих от един уважаван форумец хубав обектив с "бленда щета"... естествено за съответните пари (беше си казано, че има нужда от профилактика)... след профилактика и изчистване на клеясалото сега си бачка... така че, щетата може да е поправима

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: GenaDP   
Дата:   24-12-20 13:56

Не се мести, стои на 1 положение

А докато връткаше гривната за блендата светна ли се да натиснеш чопчето за затваряне?

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   24-12-20 13:59

не ми се занимава да поправям, поп ринцип съм оправял дребни проблеми на 2 обектива.
@ГенаДП не ми е първия обектив, за да не знам как се мести бленда

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: juslen   
Дата:   24-12-20 14:39

Защо реши да се оплачеш във фотофорум за сделка от некъв сайт тип продавалник???

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   24-12-20 14:42

Защото обективът е хубав като марка/модел, може някой оттук да го види, да знае на какво ще се насади.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: juslen   
Дата:   24-12-20 14:53

E нормално е човека явно внася техника от чужбина с тонове може блендата да е била омаслена и залепнала което често става със старите обективи както и греста им се сгъстява и трябва да се смени.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: ninikolov   
Дата:   24-12-20 16:16

Не мисля, че лъжата, волна или неволна може да бъде оправдана.
След като има разминаване между написаното в обявата и фактическото положение, не мисля че е редно да бъде винен купувача за каквото и да е. Човек не поръчва с мисълта, че насреща си има мошеник или тъпанар. Тоя тарикат като са го попитали "Наред ли е блендата?" що излъга, а не каза "Не знам". Ми продай го за 50 лв. или за 40. Сега на далавера ли е, като са му го върнали.
В bazar.bg и olx е доста зле положението. Дребни тарикати влачат всякакви боклуци от Западна Европа и се лъже яко. Така че наистина клошарите трябва директно да се игнорират.

Иначе, hansto, за малко да изсърбам тая попара преди теб [smile].
Благодаря за предупреждението [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: Zdram   
Дата:   24-12-20 16:53

За съжаление си попаднал на вехтошар от ромски произход, обикалящ битаците. Поне тези неща съм ги виждал у такъв образ. Почти всичко му е с неизправности, но иначе "работи, грешка няма". А като видиш отношението към техниката и компетентността на героя, ще ти се доплаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-12-20 17:03

скъпичко продава

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: Satsan   
Дата:   25-12-20 11:47

Поръчка на артикул от шир потреба - преглед и тест - отказване и връщане на пратката. Нищо нередно до тук.
За какво е оплакването?
Та, къде е грешкатада се пазим и ние?



Публикацията е редактирана (25-12-20 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: GenaDP   
Дата:   25-12-20 13:42

За какво е оплакването?
Та, къде е грешката да се пазим и ние?


Не се напъвай. И да ти обясня - няма да разбереш, то само с ядене не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: Satsan   
Дата:   25-12-20 15:40

Какъв ти напън? Няма такъв.
Просто отварям форума рядко за удоволствие от видяното и прочетеното. Снимка на небе, галактика и още нещо ... коментарите са помия. Защото било фотошоп.
Тема за евтин обектив от селски пазар,коментарите - помия. Защото очакванията са като за нов обектив. Няма такъв за 60 лева.
Та...къде е форумния дух?
Къде е онова реалното усещане за истина и лъжа? Някой трябва да ги изгради (всеки за себе си) и да получи помощ от този форум.
И някой(всеки) трябва да разбере, че евтина фотографска техника има или повредена или крадена. Или прекалено стара...
Та благодаря за отношението,GenaDP! Ти си го обобщил добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   25-12-20 16:23

Добре ти е казал ГенаДП, ако не разбираш горенаписаното няма смисъл. Всичко е до човека - аз не мисля че всички в базар или олх са мошенници. Очаквания имам колкото да се пише обективното състояние на артикула, няма значение 60 или 600. Купувал съм "евтини" без проблеми и съм продавал евтино пак без проблем, а като е имало проблем съм описвал какво - стегнат фокус, захабен гумен ринг и т.н. Не очаквам да разбереш

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: Satsan   
Дата:   27-12-20 09:41

"Прекаленият светец и Богу не е драг!"
Блазе на вас, безпогрешните!
Ние невежите сме лесни. Нищо не ни притеснява. Дори човешките различия. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Некоректен продавач
Автор: hansto   
Дата:   27-12-20 13:39

глупости несвързани с темата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »