Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: fflorov   
Дата:   20-12-20 19:03

Здравейте,

Някой да е запознат какви такси или/и мита и т.н. се плащат ако си купиш обектив от китайски сайт - aliexpress, примерно? Kато цяло заслужава ли си разправията с митницата ако излезе нещо на добра оферта и има ли начин да се изнегне това? Хвърлил съм око на обективите на Viltrox!Благодаря за съветите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: espergaro   
Дата:   20-12-20 19:28

Здравейте,

Плаща се ДДС в размер на 20%, мито и транспорт до България. Някои китайски сайтове изпращат с безплатна доставка. Когато стоката пристигне в България, куриерът подава от ваше име митническа декларация, след което ви носят обектива на адреса. Преди това трябва да си извадите ЕОРИ номер (заявление за него се подава в митнически офис) и да си платите ДДС-то и мито, ако за обектива се начислява мито, тъй като има стоки с нулева ставка.



Публикацията е редактирана (20-12-20 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: fflorov   
Дата:   20-12-20 19:45

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: hansto   
Дата:   20-12-20 20:08

Вилтрокс съм взимал 2 броя от ибей, от френски продавач. И с двата нямаше проблем. Ако решиш пиши , ще ти дам линкове

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: fflorov   
Дата:   20-12-20 21:48

Супер :) Може ли линк :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: hansto   
Дата:   21-12-20 08:49

пратох на лично, че нещо не ми дава тук

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: Synthy   
Дата:   21-12-20 08:58

Може и от англия китайски обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: attempt   
Дата:   21-12-20 09:34

Viltrox си купих от ТУК Пращат от Англия с RoyalMail Signed. Дойде за нула време.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: toc   
Дата:   21-12-20 09:44

Имайте предвид, че за поръчка и доставка от Англия, като член на ЕС, не остава много време. И още не е ясно какво ще се случи от 1 януари. И е по-вероятно нещо, което пристига от там да се смята за доставка извън ЕС след 1 януари.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: espergaro   
Дата:   21-12-20 09:54

Някои от фирмите като Габко не приемат поръчки след 19 декември. Ако ще е до адрес в Англия, някой ще трябва да го донесе. Защото към настоящия момент, както изглеждат нещата, при покупка от Англия - все едно го купуваш от Китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: baron_barbaron   
Дата:   30-12-20 15:52

Във вторият пост пише за ЕОРИ. Аз имам такъв от 2007-ма (или някъде там) и до сега никога не ми е трябвал. Поръчвам от китайските сайтове нон-стоп. Занимавам се с ремонт на техника и поръчвам много неща. Поръчвал съм и два обектива. Схемата с митниците е : ако са на кеф, пратката пристига. Ако не са на кеф, пристига покана да си освободите пратката. Което значи че, трябва да ходите в пощенски клон, обслужващ международните пратки, или самата митница, зависи от населеното място. Искат ви разпечетки НА ХАРТИЯ : 1-во скрийншот от "обявата" който да включва цената, и самия артикул, 2-ро квитанцията, от банковото нареждане (почти всички електронни банкирания имат опция да се изтегли PDF готов за принтиране) с дата и номер на транзакцията. Ако не сте от София, и имате опция за доставката НЕ ИЗБИРАЙТЕ DHL !!!!!!! Ще имате много ядове и ще ви излезе прескъпо. Българки пощи са малко бавни, но въпреки това имам много по-малко ядове с тях, спрямо DHL.

Пратките пътуват между 7 и 50 дни, нещата пак са на късмет. Сега става най-бавно, защото по празниците имат много поръчки. Ако ви загубят пратка, китайците почти винаги са коректни и връщат парите. Но все пак следете рейтингите на селърите, има разни "ментета", обикновенно цените им са много по-ниски от средните за дадения артикул и отзивите им са от много малко "купувачи".

EDIT: 3-тото което ще искат са 20% от стойността + доставката (ако не е free shipping), и имаше някаква такса. Но това е ДДС, електрониката не се облага с мито.



Публикацията е редактирана (30-12-20 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: espergaro   
Дата:   30-12-20 16:01

ЕОРИ е нужен, когато не се използват услугите на Български пощи, тъй като те подават опростена митническа декларация от името на получателя. Ако пратката идва с DHL,FedEx или друга куриерска компания, ще бъде изискан такъв от получателя, за да бъде освободена пред митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: baron_barbaron   
Дата:   30-12-20 16:16

espergaro Така би трябвало да бъде, на практика е малко по-различно, уви. Идвали са ми пратки и DHL и с FedEx и с USPS. USPS уреждат предварително нещата при изпращането, сиреч изискват от изпращача да уреди всичко,а той обикновенно добавя разходите към цената и накрая пратката пристига с техен български партньор. DHL мотат хората с нотариуси, такси, пълномощни и какво ли още не, плащам по няколко пъти таксата към летища София. С FedEx беше преди доста време, но не помня да съм имал някакви въртели. Не твърдя, че е така в 100% от случаите, но моя опит е такъв. ЕОРИ не са ми искали НИКОГА, стои си в папката от как са ми го издали.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: Synthy   
Дата:   30-12-20 16:55

FedEX в момента искат ЕОРИ. За DHL напълно подклрепям - по-далече от тях, ако е извън ЕС. Не, че ФедЕкс са стока, ама са в пъти по-добре от DHL. най-леко е с БГ пощи.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-12-20 17:55

toc написа:

> Имайте предвид, че за поръчка и
> доставка от Англия, като член на
> ЕС, не остава много време. И още не
> е ясно какво ще се случи от 1
> януари. И е по-вероятно нещо, което
> пристига от там да се смята за
> доставка извън ЕС след 1 януари.

То се случи, след 01.01.2021 ще се плаща мито и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: juslen   
Дата:   03-01-21 15:04

Поръчвайте вече до немския адрес на габко така се минава метър досега не са ми задържали пратка от китай никога. С БГ пощи е от куцо по-куцо хващат ги редовно освен това стоят 2 седмици или колкото им е кеф под карантина пратките, може да се стигне и до месец да ти държат пратките без адекватно обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на обективи от китайски уебсайтове
Автор: rvidelov   
Дата:   12-01-21 01:02

Поръчвал съм, ЕОРИ и мито няма. Само ДДС. На сайта на пощите / https://www.bgpost.bg/bg/500 / се подават онлайн документите и после си взимаш пратката от местния клон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »