Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой купувал от Calumetphoto
Автор: nevermess   
Дата:   17-12-20 17:09

Исках да попитам дали някой е купувал от Calumetphoto и какъв опит има с магазина. Моят опит с тях опитвайки се да направя поръчка, е че не говорят английски и след няколко опита да се разберем по телефона си писахме (дори писмата им са ужасни). Ще се радвам ако хора, които са купували от тях споделят дали са магазина е надежден и дали са имали някакви проблеми с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Mogila   
Дата:   17-12-20 17:27

Магазинът е от най- надежните, които можеш да намериш. Купувам от там често. Има филиал в града, в който живея.



Публикацията е редактирана (17-12-20 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: nevermess   
Дата:   17-12-20 17:45

Могила, ако живееш в Германия сигурно. Проблемът ми е по-скоро ако си поръчвам от България и нещо се прецака при доставката, щети при доставката етц.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Mogila   
Дата:   17-12-20 17:47

Пратките са застраховани разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Yog   
Дата:   17-12-20 18:59

На реален магазин всичко можеш да върнеш, независимо че е купено в чужбина. Просто ще трябва да покриеш пощенските разходи до съответното място. В Англия съм връщал видеокарта за 1000 лева, взеха си я хората и ми върнаха парите. Но 60-те лева пратка си бяха за моя сметка. Вече отделен въпрос е, ако купуваш от някой на черния пазар, като е-ифин, еГлобал или подобни. Там рискът си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: nyamago   
Дата:   18-12-20 00:33

Потвърждавам, че са доказана и реномирана фирма с история и ползвана предимно от професионалното фотографско съсловие. тук в Англия предлагат голям избор предимно висок клас техника, имат и отдел за даване под наем (наемал съм скъпи камери за служебни нужди от тях). С мащабите и репутацията си, не вярвам да издънят някого. (Грешки стават, но такива фирми ги коригират професионално).

Ако някой пазарува със сравняване на цени, техните едва ли ще бият всички като най-ниски, но надеждността заслужава малка 'премия' и затова про-тата ги предпочитат.

Както споменаха и други по-горе, за поръчки от България рисковото звено може да е спедиторската услуга. Заслужава си при такова пазаруване (на качествена и скъпа техника от реномиран магазин) да не се икономисва за куриери, а да се потърси доказан спедитор с порверена история и репутация, независимо от тарифите.

Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Mogila   
Дата:   18-12-20 10:40

nyamago

при покупка от онлайн шоп в европейския съюз, отговорност за пратката носи продавача. Няма нужда да избираш проверен доставчик. Това е проблем на магазина.



Публикацията е редактирана (18-12-20 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: nyamago   
Дата:   18-12-20 14:05

Mogila написа:

> при покупка от онлайн шоп в европейския съюз, отговорност за
> пратката носи продавача. Няма нужда да избираш проверен
> доставчик. Това е проблем на магазина.

Не познавам в подробности европейското законодателство и не искам да споря - сигурно си прав. Но от чиста логика това следва да е вярно само ако продавачът изрично предлага доставка до адреса на купувача. Не всички продавачи го предлагат и никое законодателство не може да задължи всеки продавач да доставя до далечни адреси.

Само защото в горен пост бяха споменати алтернативни доставчици, допуснах че може доставката на продадената стока да е до местен пункт на куриер/спедитор. Очевидно не е така? Тогава отпада препоръката ми за внимателно подбиране на спедитора.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 15:04

Mogila: късмет с китайските прекупвачи, с регистрации в Хонг Конг и продаващи от и в ЕС :)

Като почнете с разни правила и закони...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: hansto   
Дата:   18-12-20 15:22

китайските прекупвачи като eglobalcentral имат застраховка на пратка също. Гаранционния сервиз пак си плащаш обратно шипинг до адрес в УК откъдето те си го носят до долен горен Китай където се ремонтира/сменя.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 15:23

Мммм само да не влезеш в положение, да чакаш гаранция от такива. Има доста отзиви в нета за гаранциите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: hansto   
Дата:   18-12-20 15:40

да, досега 4/4 без проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Mogila   
Дата:   18-12-20 15:57

Защо пишете изобщо, като нито четете, нито можете да помогнете с мнение? Какви китайски прекупвачи, какви спедитори?

Става въпрос за Калумет. Това е специализиран европейски магазин, който доставя до европейски страни директно и безплатно за стоки над 100 евро.



Публикацията е редактирана (18-12-20 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: leigep   
Дата:   18-12-20 16:03

Поръчвал съм от Calumetphoto и съм изключително доволен от тях. Техните пратки са едни от най-добре опакованите, които съм виждал. Не мисля, че има за какво да се притеснявате по отношение на транспорта. Да не говорим, че новите стоки предлагани от Calumetphoto са с Европейска гаранция. По отношение на езика, аз също не говоря немски и поне до сега не ми се е налагало да водя кореспонденция с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 16:21

Mogila: аз чета какво си писал, ама ти дали го четеш - не знам. Долното (твое) изказване е общо и с обхват целия ЕС. Страшно много търговци има на територията на ЕС, на които обаче въобще не им пука за правилата. И си работят от доста години :)

при покупка от онлайн шоп в европейския съюз, отговорност за пратката носи продавача. Няма нужда да избираш проверен доставчик. Това е проблем на магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Mogila   
Дата:   18-12-20 16:35

Може да има, но това са законите и нормалните търговци, както в случая, ги спазват. Всичко друго е извън темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: wlad   
Дата:   18-12-20 18:25

Не всички продавачи го предлагат и никое законодателство не може да задължи всеки продавач да доставя до далечни адреси.

ц, нямаш право да дискриминираш нито един гражданин на ЕС, ако продаваш от онлайн магазин в ЕС. По закон трябва да предложиш равни права на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 18:50

wlad: това не е така. Има си вътрешен пазар за всяка една страна, където могат да се продават стоки съобразно местното законодателство без да се съобразяваш с европейското. Например ако искаш да продаваш свински черва, дроб и бъбреци на местния пазар, взимаш си разрешително и само за там и не ти трябват европейски сертификати за произход, а сам местни. Но такава стока НЯМАШ право да я продаваш на европейския пазар. С други думи никой не е задължен да продава и доставя навсякъде. Дори ако погледнеш, повече от половината търговци в немския Амазон например не доставят до България. Та се налага да изплзваш посредници за доставка и всичко си е законно. Нещо повече - дадени стоки може да има регионални представители, които не бива да се намесват в региона на друг. Така например ако от Канон пуснат хубави промоции за Германия, те не са валидн за България и обратното. Да не говорим, че от сайта на Фуджи в ЮК, където им е централното представителство за цяла Европа, не извършват доставки извън острова и не приемат чужди банкови карти. И не, не е заради брекзит - винаги си е било така :)

The Fujifilm store (shop.fujifilm.co.uk) can only deliver to addresses in the United Kingdom.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: nyamago   
Дата:   18-12-20 18:55

wlad написа:

> ц, нямаш право да дискриминираш нито един гражданин на ЕС, ако
> продаваш от онлайн магазин в ЕС. По закон трябва да предложиш равни права на всички.

Интересно. Случвало ми се е да получа отказ като например "Нямаме дилър в Обединеното Кралство, а експедираме само в границите на Белгия. Може да проверите при дилърите ни в Германия, Холандия или Люксенбург дали експедират в други страни, но трябва да се обърнете директно към тях..."

Би ли дал линк към тоя закон да опитам да поспоря с такива продавачи?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 19:01

nyamago: няма такова нещо :)

Да речем, че започна да продавам нещо онлайн, но няма регистрация по ЗДДС - по кой недоклан член някой швед да кажем, ще ме накара само заради него да си направя регистрация? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Yog   
Дата:   18-12-20 19:05

lamerko, a ако платя на пичовете от shop.fujifilm.co.uk чрез ПейПал и посоча адреса в Англия, който ползват посредници като Гъбко и други подобни, какво ще ме спре да купя от тях? Документите са в кутията, ако се наложи да връщам, просто изпращам до посочения английски адрес за връщане.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 19:08

С пейпал регистрация от България няма да стане. Аз съм поръчвал, но имам английски банков акаунт и карта, а доставката беше през познат, че някой се беше оплакал, че не му пратили до склад на куриера. Както и да е - това за заобикаляния на разни тъпи рестрикции и не доказват никакво право :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: Yog   
Дата:   18-12-20 19:17

Не, аз чисто академично се чудя дали бих успял, не че съм се засилил да купувам или ми е важно да установя какво гласят разпоредбите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: lamerko   
Дата:   18-12-20 19:30

Теоритично - да, можеш. Просто трябва да ги "излъжеш", че отговаряш на рестрикциите им. Най-лесният начин е да пуснеш поръчка през някой от българските куриери - GGBG, Gabrieli, Gabko
- всички предлагат услуга те да купят вместо теб, като се оправят там на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал от Calumetphoto
Автор: kes   
Дата:   18-12-20 23:11

А какви са тези предварителни поръчки, депозити в Calumetphoto ?
Ако купувачът е извън Германия може ли да ползва разсроченото плащане за 10 месеца без лихва? И тук ли важат равните права за всички?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »