Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon m50 или sony a6000
Автор: Brusherr   
Дата:   04-12-20 12:13

Здравейте, колебая се между тези двата модела кой от двата бихте препоръчали за наминаещ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-12-20 15:55

М50 [smilie5] като цяло е по-добро. Ако говорим за обективи, сони имат малко повече избор за този формат сензор и байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: baron_barbaron   
Дата:   04-12-20 17:05

Аз лично бих си взел канона.. Няма да давам аргументи, но лично на мен повече ми харесва :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-20 18:03

ми канона е направен като китайска играчка от магазин за 1 лев. Толкова никсокачествена сглобка няма друга в индустрията. Идете го вижте в магазина или някак на живо. Мен ме отврати тая мърлявщина - друго име не мога да измисля.

Обаче функционално е доста по-богата на функции камера. А6000 е много стар.

А6300 втора ръка е по-скъп но досат повечко предлага.

Картинката на А6000 ще е по-добра.



Публикацията е редактирана (04-12-20 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Yog   
Дата:   04-12-20 18:19

Сензорът на а6000 ще е малко по-добър. А М50 ще е по-приятен за употреба, заради добре направяния тъчскрийн. Като цяло са доста подобни. Който и да вземеш, ако се научиш да го ползваш и му сложиш добър обектив, можеш да изкараш хубави снимки и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: farushko   
Дата:   04-12-20 18:56

hotsnail написа:

> ми канона е направен като китайска
> играчка от магазин за 1 лев.
> Толкова никсокачествена сглобка
> няма друга в индустрията. Идете го
> вижте в магазина или някак на живо.
> Мен ме отврати тая мърлявщина -
> друго име не мога да измисля.
>
> Обаче функционално е доста
> по-богата на функции камера. А6000 е
> много стар.
>
> А6300 втора ръка е по-скъп но досат
> повечко предлага.
>
> Картинката на А6000 ще е по-добра.
>

>
> Публикацията е редактирана (04-12-20
> 18:04)

А Сонито е като китайска играчка от 2 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: kita   
Дата:   04-12-20 19:02

farushko да питаме hotsnail колко време и какво е снимал с двете камери...
ето и "избор на редактора":
https://versus.com/en/canon-eos-m50-vs-sony-a6000

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   04-12-20 19:47

Kita,показания линк е некоректен,понеже става дума за камера почти двойно по скъпа от сонито,кактро и 4 години по нова,а като резултат (визирам точките за оценяване), са много близки. Като цяло уж за Е маунта има повече обективи, и ако са верни слуховете, че Канонци няма да развиват този байонет, Сонито е по логичния избор с оглед на това че тия от Сори само този байонет развиват. Въпрос на личен избор е,най -добре е автора да отиде до някой магазин да пробва и да направи своя избор. Да не забравяме и сервизната част,като знае се ,че тук Сони са напред с материала ,но и канончето вади много приятна картинка и избора става доста труден.Авторе, успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-20 23:33

еми не знам к'во се пените фенковците на Канона. Ма просто бройката която видях, пластмасата беше с ужасяващо качество.

Едно време една приятелка организираше производство на контакти. При такова качество на пластмасата, просто не работеха с даден производител. Много е ниско качеството на сглобката. Идете го хванете. Обидно е да ти искат и 5 лева за подобно отношение. Не казвам, че камерата е лоша или нещо. Исках да си взема такава, след рекламките по сайтовете за дуал пиксел и отидох в магазина, хванах я и не можех да повярвам колко е зле. Такова нещо не може да мине качествен контрол за разклонител. Просто пластмасата е боклук. Евтините разклонители са правени на по-хубави преси и от по-хубави материали. А примерно офис мебели и разни завъртяни неща....класи отгоре.....


Това нещо съм го писал тук и в алфа форума още преди, като излезе. Бях шокиран. Потърсете ако искате.


Ама няма какво да ме нападате.

Другото е скоростта на АФ на ЕОС-М обективите и качеството на изработка пак. Тия първите модели - такова нещо... само Сони бяха направили няколко САМ обектива за А байонет и сегашния им 50/1.8 фул фрейм за Е байонет са подобен боклук. Аз тоя 50/1.8 го купих ама то... хубава оптика обаче абсурдно зле направено и едвам фокусира - стърже яко някакъв античен стъпков мотор от видеокасетофон. Та и поне първите 3-4 модела на Канон за ЕОС-М същите ментаци....много ни доят тия фирми....

Сони за кроп обективите пак са със стъпкови мотори първите от тях, но поне са тихи, не стържат като рендета и фокусираха горе долу приемливо почти.

А6000 ще ме извиняват фенчовците на Канон, но е доста доста добре направено тяло. Моето изкара 3-4 годинки при мен и си беше като ново почти. Нито се износи, нито нещо. Усеща се плътно, не стърчат части от матрицата, да ти убиват на ръцете, няма луфтове през които да мине дебела хлебарка.....



Публикацията е редактирана (04-12-20 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: farushko   
Дата:   05-12-20 10:21

Brusherr написа:

> Здравейте, колебая се между тези
> двата модела кой от двата бихте
> препоръчали за наминаещ?

Хвърли едно око на Fujifilm x-t20.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-12-20 11:42

hotsnail Картинката конкретно на А6000 и на М50 е идентична.. Ралзиката е пренебрежима и е основно в цветовете. Като изработка са също идентични... И сорито е пластмаса и канона. Като функционалност М50 надделява сериозно. Ако ще се ползва за "влогърство" м50 отвява 6000-то. Ако ще е само за снимки, няма особена разлика. Не съм нито канонски фен нито "от сони бойз".. А човека пита конкретно за тези двата.



Публикацията е редактирана (05-12-20 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-20 11:49

Baron , как може да се пениш така? Ама ти явно нищо не разбираш? И освен това а7c е най-добрата камера в света!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-12-20 11:57

Mogila И не само на този свят, ами и на оня. И във всички галактики е единствен и неповторим ! Носи се слух, че в Андромеда предпочитали друга марка, но не е проверен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   05-12-20 15:30

И двете камери са си пластмасови,например 6000 сравнен с некс 6 си е наистина като от зрънчо, но камерката не е лоша,същото важи и за канона. Цветовете на канон са си пословични, не че със сони няма как да станат,просто с канона е по лесно. Дано не я спрат М-серията и на тела като М6 м2 сложат визьор, ще е според мен доста продаваем апарат. Един от сорта на Т2 ще избие рибоците. Понеже сега избираш или допълнителен визьор за 500 лв или светкавица,не става и двете....[smilie8] От тази гледна точка М50 е по добрата алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ombre   
Дата:   05-12-20 15:33

farushko....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-20 15:58

Да функционално канона е доста по-нов.

Това написах и горе.

Просто не ми хареса тялото като изработка. Обективите за еос-м които имаше в магазина също.

Картинката може и да сходна. Не споря.

ПП ако административен има път през темата хайде да пратите могила в почивка малко писаното от него има единствено за цел да се заяжда.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: kita   
Дата:   05-12-20 16:59

Колкото повече дърдорите толкова по-скъпи ви стават играчките!
Ако един ден реша да хвърля 4000лв. за тяло с което да изкарвам пари, няма да е 7C...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-20 18:14

Не знам защо обсъждаме а7с, но сте прав тялото е за любители. Както и да го разглеждаме не е правено за по-тежка употреба изискваща много бутони.

За видео го взеха някои хора вместо а7с3 или r6. Ама това са по-специфични неща май.

Но пък друго подобно компактно тяло няма на пазара. Вероятно ще се появят сега, като се видя, че има пазар за подобни неща и то доста повече отколкото за "професионални" неща.

ПП бях писал, че не е за професионално ползване. Ама всъщност кой с какво си изкарва парите зависи, какво му е удобно. А7С е много по-удобна камера за дълго носене, за дискретно снимане от гигантските черни апарати. Много е бърза. Има качествен сензор. Какво повече ти трябва...



Публикацията е редактирана (05-12-20 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   05-12-20 20:08

Автор: hotsnail
Дата: 05-12-20 18:14

Какво повече ти трябва...


Нищо. Това е най-доброто!

Авторе на темата, защо не отидеш в магазина и не хванеш телата? Сигурно няма да ми повярваш, но това е най-доброто, което можеш да направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: kita   
Дата:   06-12-20 09:52

Автора на темата не пита търговеца, а пита нас, надявайки се да сме по-опитни.
В магазина в единия случай ще плати повече за "дизайна" а в другия за безспорните качества и ще спести за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-20 19:18

Аз не съм написал да пита търговеца[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ZENON   
Дата:   06-12-20 22:42

Когато купувах за сефте, последното нещо бе да хвана тялото.
Има доста по-важни неща от едната ергономия, особено ако стане така, че цветния шум и шума изобщо при недоекспониране вади очите и деградира кадъра.
В последното отношение Сори А6к е по-добър.
Това, че изглежда като играчка, не му пречи да снима добре за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: mmjm   
Дата:   07-12-20 00:17

„Има доста по-важни неща от едната ергономия“, когато камерата ти е неудобна, менютата неудобни, цвета не ти допада, не я усещаш, като нещо което те кефи, особено когато става дума за първа камера, вероятността да се откажеш от фотографията и тази камера да ти е и последна е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-20 00:51

mmhm именно [smile] Толкова често ми се случва да се колебая между две неща и като отида в магазина и ги пипна и всичко става ясно.

Никой тук не може да ти каже кое е твоето нещо. Отиди и го усети. Ама цветният шум? Ама ще плати повече за дизайна? Глупости.



Публикацията е редактирана (07-12-20 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ZENON   
Дата:   07-12-20 10:41

Ако форма, цвят и т.н ще те откажат, по-добре не се захващай с това.

Доста весел довод.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »