Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DaVinci Resolve - лиценз
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-20 17:05

Здравейте,

замислям да взема лиценз за DaVinci Resolve от промоционалните с бързата клавиатура, но се чуда кой е по-удачният вариант - със софтуерен ключ или с хардуерен донгъл? Донгъла ще ми предостави ли възможност да работя на няколко различни машини, (като го слагам на тази на която бачкам) или ще е обвързан само с една? Така и не успях да открия лицензните условия - какво всъщност включват...

Отговори на това съобщение
 Re: DaVinci Resolve - лиценз
Автор: stef7   
Дата:   26-11-20 17:21

Това с донгъла отдавна не съществува. Доколкото ми е известно Blackmagic дават софтуерни ключове на всички които имат стари версии с донгъли.

Всички продукти на Blackmagic с които идва Studio / Pro линцез на Davinci Resolve си идват със софтуерни ключове. После си теглиш новата версия от сайта им и си я инсталираш и всичко си работи.

ПП. Мисля че лиценза е само за една машина. Но като се има предвид че има Free версия която е като Studio версия с няколко поорязани неща, не е никакъв проблем да работиш на няколко машини на практика



Публикацията е редактирана (26-11-20 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: DaVinci Resolve - лиценз
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-20 17:27

Навсякъде (не само тук) се продава в два варианта - с и без донгъл. Цената е една и съща...

Въпроса ми е дали мога да си сменям работната машина според местонахождението.

adorama

Отговори на това съобщение
 Re: DaVinci Resolve - лиценз
Автор: stef7   
Дата:   26-11-20 17:32

Може би това ще помогне:

link

Моите впечатления са че масово се ползват само софтуерни ключове но може би греша.

Може да се обърнеш и директно към дистрибутор на Resolve или да питаш на форума на Blackmagic.


Отговори на това съобщение
 Re: DaVinci Resolve - лиценз
Автор: stef7   
Дата:   26-11-20 21:19

От линка който ти постнах излиза че може да ползваш Resolve със софтуерен ключ на две машини. Никога не съм го пробвал защото не ми се е налагало. Имам безплатната версия на лаптоп ако ми се наложи да правя нещо в движение:

The dongle could be the most convenient, if you will need to work on multiple machines, as you can simply take it with you wherever you go and plug it into any number of machines with Resolve Studio installed. BlackMagic have thought about this with the Activation key though. You can have the key registered to two machines, allowing you to chop and change between a laptop and an edit suite etc. without needing to register the additional machine each time.


Отговори на това съобщение
 Re: DaVinci Resolve - лиценз
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-20 23:03

Мда. Значи положението е благоприятно без значение какво ще бъде. Само не разбирам защо тази информация не е изведена някъде на видно място в сайта...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »