Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Центриране на стар обектив - къде?
Автор: sirkhann   
Дата:   25-11-20 09:38

Здравейте.

Имам съмнения за един стар широкоъгълен обектив, че някой от елементите му може да е леко наклонен.

Дали има място, за предпочитане в София, където да имат оборудване за настройка на елементите и да могат да ремонтират обективи, направени от метал и стъкло?

Благодаря на отзовалите се!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Центриране на стар обектив - къде?
Автор: batsali   
Дата:   25-11-20 13:39

При здраво разклащане хлопа ли нещо? Няма какво да им се настройва на елементите, но от вибрации се случва да се развие леко някой от пръстените, които ги държат в леглата им.

Отговори на това съобщение
 Re: Центриране на стар обектив - къде?
Автор: asahi   
Дата:   25-11-20 21:10

Оборудването се нарича колиматор и няма нищо общо с първите 10 резултата, показани от Гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Центриране на стар обектив - къде?
Автор: sirkhann   
Дата:   26-11-20 11:19

asahi - а знаеш ли някой, който има такова, а в същото време може да настрои обектива, ако се наложи?

batsali - не се усеща да хлопа някакъв елемент или да има нещо нестабилно вътре. Единственото тракане звучи като от някой от механизмите. Конструкцията е доста сложна, а и е доста широкоъгълен, за да мога да го измеря сам с таблица. Лошото е, че го имам от известно време и досега бях снимал само на филм с него, в условия, които не бих нарекъл тестови. Не зная как трябва да се държи...

Отговори на това съобщение
 Re: Центриране на стар обектив - къде?
Автор: asahi   
Дата:   26-11-20 23:32

Не знам. Едно време имало в някаква работилница за фотоапарати в София, ама само съм чувал.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »