Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon - ска техника срещу SONY
Автор: tractorista   
Дата:   10-11-20 21:43

[smilie11] През годините от създаването на Фото-Форум досега съм купил и продал много техника, обаче за първи път ми се случва да не мога да продам почти чисто нова видео камера ( на 35 часа) Sony Z 190 V. Ако някой се интерсува приемам бартер за всякакъв вид Canon - ска техника.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=141968

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 22:21

май е до състояние на пазара. Аз предлагам обектив за Канон и няма грам интерес..... явно хората се запасяват с антибиотици....


Камерата изглежда интересна. Успех с продажбата или замяната.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   11-11-20 07:53

Абе има нещо странно!
Продавам почти перфектен zeiss 55/1.8 и няма интерес, но в съседна тема се продаде "сватбарски" такъв за 50лв повече от моята обявена цена?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: mmx   
Дата:   11-11-20 11:02

Сайтове като e-infin и eglobalcentraleu промениха нещата и хората пазаруват масово от там, а не от тук. Въпреки съмнителната гаранция!

Аз се отказах да продавам, поне не и на такива цени!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   11-11-20 11:18

Сайтовете са ясни, коментирали сме ги много пъти. Аз също съм пазарувал от тях, но не с цел препродажба...и съм съвсем наясно, че като опра до сервиза, ще има "ам бубата"[smilie5]

В базара в момента също има продавачи с цени като за втора употреба, но всъщност на съвсем нови тела. И специално с подвеждаща информация, че гаранцията им може да се ползва тук.
Не може пичове - бъдете сигурни. Нито едно тяло което няма официална 2-3-5 год гаранция от БГ магазин, няма да бъде уважено. Самите Сони държат да прегледат документите на телата за ремонт, и отказват да пратят резервна част, ако нещо не е наред.

P.S. До колкото си спомням, базара трябваше да е място в която да продадеш личната си техника втора употреба, а не удобна платформа за търгаши. Въпреки това, хората които визирам са си там. Вържат си далаверките и кервана си върви!



Публикацията е редактирана (11-11-20 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: guciguci   
Дата:   11-11-20 11:28

Ейййй,някой да го каже най-накрая. Най обичам израза "международна гаранция " [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: kes   
Дата:   11-11-20 11:43

Здравната криза удари търсенето, и прадовачите още не са се усетили, че трябва да намялат цените, ако искат да продават. А проиводителите залагат на изкуствено създаден дефицит.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: I7   
Дата:   11-11-20 12:31

Според мен виновни са телефоните и истерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: tractorista   
Дата:   12-11-20 20:21

Еми аз не ги препродавам, а и камерата е купена от България, от представителството на Sony.., навярно може би пазарът е замрял..не знам дали е възможно всички да са минали на DSLR... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: kiten   
Дата:   12-11-20 23:03

Пазара не е замрял преквалифицирал се е от сватбена на погребално-траурна фотография. Разликата е че на сватба ангажимента е примерно 6 часа а при погребение има няма 1 час. Или някой опечален си извади скъпия телефона и документира събитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: jeff   
Дата:   13-11-20 00:26

Пазара си е ок, даже той диктува цената. Просто сте се объркали с цените! Не може да продаваш нещо за 1000лв ползвано, ама било като ново, ама то си оказа на 2,3,4 години! И в същото време може да го поръчваш с 2 клика от чужд сайт и след 5 дни ти е в ръцете за 800лв. Е пазара си и ок ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: nyamago   
Дата:   13-11-20 16:56

^ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   14-11-20 09:30

Алоооо, маркетолога, не ти го пожелавам, но се моли да не се сблъскаш с феномена "международна гаранция". Особено със Сони, които отказват доставка на резервни части, за тела които не са купени от офиц.магазин. И ако си изтеглил късата клечка с прословутите затвори на а73 и а7Р3, ще трябва да си купиш нов от ebay и да ти го смени бай-Иван инженера от кварталния сервиз, обигран в поправката на тостери и фритюрници.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

За Canon и Pan Serviz пък изобщо не става дума. Там и по официалния начин не е добре да се влиза



Публикацията е редактирана (14-11-20 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: jeff   
Дата:   14-11-20 10:42

Сблъсквал съм се с феномена Българска Гаранция. Както казваме в България - "Гаранция - Франция".

В много редки случаи са ми уважавали гаранция. Обикновено попадаш в ситния текст. Бил мокрен обектива, дрън дрън! Така че не дай си Боже да опреш до гаранция в България на СКЪПА ТЕХНИКА. Започват разправийте.

На второ място какво печеля като си купя техника от тук - дори нямам право на връщане, поне аз не знам в кой магазин за ФОТОГРАФСКА техника може да върнеш нещо, което си го взел преди седмица! Кажете ако има! Има - ама не е български - ЕМАГ. За това ще избера да купя нещо от чужбина, поне може да го върна, особено ако е купено с PayPal. Занимавка е, но може!

И сега да поговорим и за цената - ами като не печеля нищо повече, защо да го купувам България?! Да подкрепя местния бизнес - да искам, искам да купя и от колеги тук, но тези цени не отговарят на пазара!
Хайде, със здраве, всеки си знае :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: guciguci   
Дата:   14-11-20 10:53

MIxMike,към кого е обръщението ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   14-11-20 11:03

Гуци, а сети се сам :)

Jeff, не знам дали забеляза какво се случва в момента по Сони групите и форумите, заради тези 50% надолу за GM-стъкла, което се оказа обаче обвързано с покупка на тяло.
Тея бунаци що не си ги купят GM-ите от e-infin по пощата, и да им побелеят косите, като тракинг номера в DHL изчезне и се обяви за загубен (както абсолютно реално се случи с наш съфорумен - мисля IvanA) в темата за магазина.
Освен това - да не ти признаят гаранция, НО ДА ТИ ПОПРАВЯТ тялото срещу пари е едно, а да ти откажат резервна част от Сони, защото не е купено от БГ е съвсем друго.
Няма да убеждавам никой.
Всеки си има глава на раменете и по-добре да не я ползва само за да си слага шапка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: Yog   
Дата:   14-11-20 11:11

Има различни видове "купено от чужбина". Можеш ли да върнеш стока, която се е развалила след 2-3 месеца, на сайтове, които реално продават на черния пазар? И в същото време, ако купиш от легален дистрибутор в чужбина, ще трябва да платиш изпращането и да почакаш, но ще стане. Иначе, нищо не "печелиш" от това, че купуваш от БГ магазин. Даже обратното, ако техниката не даде проблем, както става в огромния процент от случаите, ще си надплатил. Но ако даде проблем, приключението не е тяхно, а твое.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: guciguci   
Дата:   14-11-20 11:47

Не мога да се сетя,но аз потвърдих думите ти,че международна гаранция може да е международна ,но не и в България

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   14-11-20 11:51

Само да кажа, че живеем в ЕС и ако се купува легален внос от друга страна в ЕС нито Сони, нито някой друг има право да откаже обслужване, дори на гаранциите си има текст на български ако купуваш от ЕС. По законите на ЕС гаранцията на камерите е една година. Втората година е закон на национално ниво. Има го в Германия и в България. Ако е купена от Германия, явно че в България втората година няма да важи.

Специално за Сони има бонус при регистрация на нова камера т.е. още 12 месеца гаранция т.е. 36 стават. А доста често има промоции с 36 бонус към 24 т.е.. 60 месеца или 5 години.

За нелегален внос не знам как е. Пак не ми се вярва да отказват части, защото има и сценария, да живея няколко месеца в Япония и да се върна в България...... освен ако нямат конкретни серии номера за които знаят, че са нелегален внос ....... но и самите части не са евтини и понякога се сменят доста по-големи модули от това, дето си представяме, че е счупено. На NEX-7 преди 10-тина години ми се отлепи една гума и се наложи смяна на целия корпус. Гаранционно не е проблем. Ама иначе предполагам щяха да заминат 500-600 лева


Yog е прав, че понякога разликата в цената оправдава риска от липса на гаранция. Аз за по-евтини неща не се притеснявам и съм купувал при пътувания извън Европа,. Ама фул фрейм камера не бих рискувал. Всички марки имат понякога дефекти, дали ще е затвор, дали ще има дупка през която влиза светлина или някоя подобна дивотия не са рядкост тия неща.

ПП А7р3 не знам да има проблем със затвора. Аз имам такава и следя повечето Сони форуми. Тя и камерата не е най-популярната. За а7м3 наистина има доста хорa, дето смениха затвори.



Публикацията е редактирана (14-11-20 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   14-11-20 17:41

...и ако се купува легален внос от друга страна в ЕС

И аз само да кажа, че след като сме в EU, няма никаква разлика от кой официален магазин се купи. Едва ли има някой, който не го знае.
Реално обсъждаме минусите и плюсовете на нелагалните безмитни китайски складове из Европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   14-11-20 23:50

Някои хора, не са на ти с пазаруването през интернет. Та следния текст е манипулативен и неверен.

....да ти откажат резервна част от Сони, защото не е купено от БГ.....


Има хора, които не знаят, че при пазаруване от ЕС няма вносни данъци, такси и мита. Не знаят, че за защитени от закона и имат право на гаранция, рекламации, връщане на продукт подобно на това да закупят стоката от български сайт.

Та подобни твърдения за тях са силно притеснителни.

Никой няма да им откаже сервиз ако си купят нещо от Гърция, Германия, Румъния, Франция и т.н. Дори 1 година гаранция ще имат. Поръчките през интернет от тия страни също са безпроблемни. Има сигурен и безопасен транспорт. Рядко има инциденти със загубени стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: MixMike   
Дата:   15-11-20 12:38

Има хора, които не знаят, че при пазаруване от ЕС няма вносни данъци, такси и мита.

По света има всякакви олигофрени, даже вече почват да преобладават. Тук в този форум обаче, с млади хора и предполагаемо интелигентни (щом се занимават с вид изкуство), не е нужно това уточнение. На всички е ясно какво съм казал.
Освен това, става въпрос за покупка от какъвто и да е официален магазин. Сигурен съм че ВСИЧКИ са разбрали, но за теб специално го болд-вам за втори път!

От друга страна - не си глупав, което значи че идеята на целия ти пост е да направиш забележка и да се заяждаш

Т.е. ТИ, с събота, в 00:00ч през нощта, си се сетил да повториш това което аз съм казал, но със забележка в тона, и същевременно си се опитал да ми вмениш и вина, че подвеждам хората, единствено с цел - заяждане?!?!?

Ти си един много, много тъжен човек. Страшно е![smilie2]



Публикацията е редактирана (15-11-20 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-20 13:02

MixMike не знам какъв Ви е проблема.

Поне 10 пъти съм обяснявал в този форум, за гаранции в ЕС. За това, че няма мита, няма ДДС. Писал съм си с хора, които се притесняват да поръчват от чужбина. Страх ги е, че транспортните работници ще откраднат техниката. Не знаят как се плаща. Не разбират дали цените са с ДДС или без (наскоро тия неща станаха още по-сложни, щото като гледаш он-лайн магазина цената е една пък като поръчаш друга - щото единия път ДДС-то е според региона на магазина, а после е БГ ДДС-то...). Дори млади образовани хора не ги разбират тия неща.

Ако искате потърсете из самия сайт има много такива дискусии.


Да начина по-който сте писали е заблуждаващ, тенденциозен и неверен.

Сайта не е предназначен само за богати млади хора. Особено в България, където 95% от хората са бедни, подобно елитарно отношение е меко казано грозно. Има много интелигентни и талантливи хора в България, които не са уцелили професия с високи доходи и не могат като Вас да си купуват камери за 10-15 хиляди с лека ръка. Има и много хора, които не знаят по няколко чужди езика. Да проявите малко повече скромност и емпатия, не е излишно.


ПП Учтиво ще Ви помоля, да изтриете квалификациите си към мен. За пореден път си позволявате да използвате оскърбителни думи. Ако може и квалификацията "олигофрени" за другите участници във този форум да заличите.



Публикацията е редактирана (15-11-20 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: asahi   
Дата:   15-11-20 20:58

Съжалявам за разбитите надежди, но в много случаи гаранцията е на териториален принцип. Купуваш нещо от официалния магазин в Мюнхен, но гаранцията се поема от мюнхенския или германския сервиз. Ако си в България си пращаш там камерата и получаваш обслужване. Ако има европейска гаранция тя се обявява официално заедно със списък на сервизите. Лесно ще забележите, че са по-малко от 28 на брой и че са някои страни няма сервиз. Нещо повече - някои сервизи само приемат стоката и в препращат към по-големите.

Има много видове начини на предлагане на сервизните услуги и генерализирането в тази посока е много рисково.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon - ска техника срещу SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-20 21:25

Асахи това кой как си предлага гаранциите е друго. Така е, както пишеш с много видове техника.

Важното е, че като клиент си защитен от закона и не могат да откажат обслужване. От типа - няма да ти продадем части, защото не е от България.

Големите фирми за които говорим си имат сервизи в България, където поне могат да ти приемат изделието. Къде и как ще го ремонтират е друг въпроса. За някои неща няма оборудване в България и ги пращат в чужбина. Това не е само с фототехниката. Прави се с много от по-скъпите изделия.

В ЕС мисля, че винаги прилагат и ЕС гаранция към изделията. Наскоро си купих камера от Динафос и имам информация за 30 и няколко държави т.е. Швейцария, Великобритания и бивша Югославия, освен 27-те от ЕС. Няма дадени сервизи - има сайтове с информация и представителства на Сони.

Не знам дали за някоя от големите марки има варианта, дето описваш с Мюнхенския магазин. Ако опира до връщане и подмяна на дефектно изделие естествено е най-бързо да идеш в магазина от който си го купил. Знаеш, че и в България е по-лесно да си дириш правата, ако занесеш гаранционно изделие в магазина, а не в сервиза. Примерно така съм правил с телефони, които са давали дефекти.



ПП Темата беше, че пазара на втора ръка е тегав последните седмици. За съжаление е така.



Публикацията е редактирана (15-11-20 21:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »