Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 R.I.P Frank Horvat
Автор: X_C   
Дата:   22-10-20 20:07

 Един от последните мохикани
[shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Raffito   
Дата:   22-10-20 20:29

Франк Хорват (28 април 1928 - 21 октомври 2020) е фотограф, който живее и работи във Франция. Той е най-известен със своята модна фотография, публикувана между средата на 50-те и края на 80-те години. Фотографският опус на Хорват включва фотожурналистика, портрети, пейзаж, природа и скулптура. [1]

През 1988 г. той издава книга с интервюта с колеги фотографи като Дон МакКулин , Робърт Дойсно , Сара Мун , Хелмут Нютон и Марк Рибуд . В началото на 90-те той е един от първите големи фотографи, които експериментират с Photoshop. През 1998 г. заменя професионалното си оборудване с компактен фотоапарат. През 2011 г. той представи Horvatland , онлайн приложение за iPad.


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 20:30

Един цитат прочетох от него, в статия на Гардиън за смъртта му. По повод промяната във фотографията през годините: “Не е само това, че света се промени – самото значение на фотографията също се промени. Аз се опитвах да направя снимки на неща, които бяха специални, но фотографията е навсякъде днес. И вече нищо не е специално.”

Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Raffito   
Дата:   22-10-20 20:30

Хорват е роден в Абазия , Италия (сега Опатия , Хърватия), в еврейско семейство от Централна Европа. Баща му Карл е унгарски общопрактикуващ лекар, а майка му Адел е психиатър от Виена. Хорват е живял в няколко страни, включително Швейцария, Италия, Пакистан, Индия, Англия и Америка). През 1955 г. се установява във Франция.


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Raffito   
Дата:   22-10-20 20:32

Франк Хорват


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Raffito   
Дата:   22-10-20 20:39

R.I.P=Почивай в мир


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: uri64   
Дата:   22-10-20 20:40

Много е яко това - "photography is the art of not pushing the button" [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: Raffito   
Дата:   22-10-20 20:44

А как ще стане снимката ...без да натиснеш бутона???[smilie11] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: X_C   
Дата:   22-10-20 21:50

Рафито, благодаря за превода[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: milen   
Дата:   22-10-20 22:09

Мерси за линка и темата Христо! Сядам да гледам!

Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: X_C   
Дата:   22-10-20 22:11

Миленски, той ми беше съсед. но не съм го заасичал. Мисля, че рядко излизаше или беше в другата си къща/ Какато и да е, един от големи на 20/21 век[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: R.I.P Frank Horvat
Автор: milen   
Дата:   22-10-20 22:34

Е Христо... как можа значи...
Мен съсед ми е Джон Рис Дейвис. Така де в съседното село. Също интересна личност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »