Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Yongnuo обективи и Z mount
Автор: Thrillseeker   
Дата:   22-10-20 15:45

Здравейте,колеги!
От скоро съм собственик на Nikon Z50 с FTZ преходник.
Имам Sigma 18-35/F1.8 ,която си върти без проблем и фокусира супер.
Проблема е с другия ми обектив,който е Yongnuo 50mm F1.4 - фокуса просто не работи,опитва се за момент,след което изписва някакъв Error и дотам... На другото ми тяло D7500 си върви перфектно.
Според вас ще има ли някакво решение освен ръчния фокус,ъпдейт ли да чакам или просто трябва да се разделя с китаеца ?[smilie11] Супер обектив е като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo обективи и Z mount
Автор: io_bs   
Дата:   22-10-20 17:16

Здравей, пиши на китайците дали ще пуснат такъв ъпдейт. Според мен събирай за 50ката на Z mount - тя кърти мивки.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo обективи и Z mount
Автор: sirkhann   
Дата:   22-10-20 19:55

На D7500 работи ли в LiveView като хората?

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo обективи и Z mount
Автор: Thrillseeker   
Дата:   22-10-20 20:53

Работи без грешка,явно е някакъв конфликт със FTZ адаптера.
Писах на китайците,но отговор няма. Явно няма да го бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo обективи и Z mount
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 21:07

Не всички обективи стават. Когато си купих Z6 исках за дълъг обектив да си взема 100-400 на Тамрон. В магазина го имаха, закачих го - нъцки. Директно изписваше някаква грешка. Няколко месеца по-късно Тамрон пуснаха новина, че са ъпдейтнали софтуера на редица обективи и този вече е compatible със Z камерите, ама аз си бях купил друг. Дали ще дочакаш тоя производител да си ъпдейтне обектива не знам. Малко съм скептичен. Но като цяло, ако обективът не е Никон, спокойно може да не бачка. убедил съм се лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo обективи и Z mount
Автор: Deyvid   
Дата:   30-10-20 20:08

Пробвай да ъпдейтнеш софтуера на камерата с последния, както и на самия FTZ adapter. На места пише че автофокуса с този обектив работи, но е непредсказуем. Ако не Z версията 50мм, то поне F mount ще е в пъти по-добър вариант от тези yangnuo.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »