Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Система за начинаещ любител фотограф
Автор: GeorgievaAnna   
Дата:   21-10-20 22:33

Здравейте, като за начинаещ любител фотограф бихте ли сглобили възможната най-добра и евтина система с много добро качество на снимки за пейзажи и портрети и да се обосновете за избора си кои са предимствата и недостатъците и според вас, без да конкретно посочен бюджет?

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: nsirakov   
Дата:   21-10-20 23:20

най-добра?
най-евтина?
Добро качество?
без бюджет?

да вземе и да ти го купим?

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-20 00:07

ново или втора ръка?
колко килограма бихте носили?
в каква чанта искате да го носите?

Ако Ви трябва едно предложение, което да не Ви отеснее известно време

Сони А7м3 и обектив Сони 24-105/4 после ще му вземете приятелчета.

Нещата са субективни и се променят във времето.

Само на тема кой Сони апарат да изберем и кои обективи мога да напиша още 15-тина варианта. Подобно е за всяка марка....


Хубаво е да си помислите за бюджета. Горното е около 5 хиляди лева в магазина. Това качество и от другите марки е на подобна цена.

Има по-евтини варианти и по-скъпи....сложно е.


Може би за това предлагат комплекти и започнете от там и един курс.

Нещо около 1500-2000 лева. Те вървят разни промоции. Вижте ги. Фото магазините са празни през дена обикновено. Идете огледайте ги тия неща как изглеждат и харесайте 2-3 варианта и пак да ги обсъдим.


Според мен заложете на един обектив в началото. Минете курс. Натрупайте опит и после се впускайте в покупки. Най-лесно е да Ви мяткаме предложения от които нищо няма да разбирате и на дали ще знаете какво да правите с тях.

Сони на тоя диапазон мисля предлагат А6100 с 16-50 и вероятно сега с промоции А6400 със същия обектив. Хубав комплект е, добре снима. По натам ще вземете още някой обектив. Модерни тела са с най-последните измишльотини.

ако просто искате камера да си правите по-хубави снимки без сменяеми обективи

Sony RX100 IV например излиза на прилични пари по промоции



Публикацията е редактирана (22-10-20 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: kes   
Дата:   22-10-20 01:17

Предполагам някаква техника на старо ще свърши работа.
Канон 7D за 450 лева. или Никон d3300
Обектив Сигма 18-35 f/1.8 за 1100 лева, скъпичък е но може да го продадеш за почти същите пари, ако се наложи.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 08:05

За портрети става почти всяка система. За пейзажи помага камерата да има повече мегапиксели и обективът да е остър. Това са две условия, които почти изключват варианта "евтино". За да получите по-полезен отговор, трябва да уточните дали ще купувате нова техника или няма проблем да е втора ръка. Както и поне ориентировъчен бюджет, защото различните хора наричат "евтино" крайно различни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Антивик   
Дата:   22-10-20 08:15

Амиййй....щом е за начинаещ и без никакви условия .... значи може да започнеш от там от където са тръгнали много от пишещите тук. 1 Смяна-8, цена между 10-50-тина лева, и ленти(10лв. бройката приблизително) за нея според възможностите и почваш да се учиш да снимаш. Предимства - малка, лека, евтина, без много джаджи, настройки, глезотии не е капризна към климатични условия, всичко връз нея е нарисувано та отначало може да се почне и без четене на дебели книги. След това вече става по-неопределено, вариантите са 2 или сам си развиваш процеса, значи трябва да се отделят известни средства за корексдоза и химия, но не вярвам да е повече от 100-тина лв.(става въпрос за черно-бяло). Другият вариант търси се студио за промиване. След това вариантите пак са 2 (или 2,5) сам си вадиш копията, нямам представа на днешните цени, колко ще излезе процеса и оборудването....
Вадиш 300-400-500 и горница лв. и се обзавеждаш със скенер, сам си ги сканираш и после в компа или търсиш пак студио, където сканират.
Те това е като за начало, по нататък възможности много и най-различни, а и съответно цени.[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-10-20 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: serjy   
Дата:   22-10-20 08:15

Снимам основно портрет и пейзаж, и за мен Олимпус е перфектната система. По-малка, по-лека и по-евтина. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-20 09:51

Мдаа, поредното превъплъщение на някой форумен зевзек[smilie18][smilie18][smilie18]

Иначе - Канон 90Д + 85/1.8 + 10-18/4-5.6 + един китак 17-55/2.8 за между другото[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: GeorgievaAnna   
Дата:   22-10-20 11:12

Благодаря за съдействието на всички любезни Господа!За всички останали съм без коментар! Като за начало ще премина обучителен процес, но исках и мнение от професионалист. Уточнявам,че бюджетът е около 2000 лв. и предпочитам нова техника за пейзажи и портрети.Всеки от нас е имал първи стъпки и бих била благодарна на всеки, който си даде мнението коя система с този бюджет би ми възпроизвела най-добро качество /разбира се след като се науча как да боравя с тази техника/. Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: serjy   
Дата:   22-10-20 11:26

Ето това ще Ви върши отлична работа, докато му изстискате възможностите и пожелаете друго: Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 11:34

За нова техника това не са много пари. Аз бих си купил този комплект. Дългият обектив може да се ползва като заместител на портретен. Не е идеално, но за 2000 лева ново, няма толкова много варианти. Цък.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: nsirakov   
Дата:   22-10-20 13:00

за 2к - аз бих си взел един Галакси с20 - ей краси матаров и компания какви пейзажи показват с него не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 13:05

nsirakov само портретите малко ще куцат с телефона [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Synthy   
Дата:   22-10-20 14:25

Yog, без телефона пак ще куцат ;)
Дамата, питаща, ако може да не се държи като принцеса. Никой не е длъжен тук да и отговаря на тъпите въпроси, зададени още 50 пъти преди нея в близките 2 месеца назад.
Г-це, изкарай курса, който искаш, и след това сама ще знаеш какво да си купиш. Всяка една техника от последните 10 години ще ти даде безупречно качество в картинката. Въпросът е, ти дали можеш да я изкараш от тази черна кутия. За нова техника 2к не са много, но не са и малко. Само не си купувай DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: GeorgievaAnna   
Дата:   22-10-20 14:42

Synthy, Благодаря за коментара!
Моля, след като смятате,че въпросите са тъпи да не се включвате в изказвания, тъй като никой, никъде НЕ Ви е задължил с нещо! Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: geobg   
Дата:   22-10-20 14:49

Дори за 500 лева можеш да купиш доста сносен съвременен апарат с китовия обектив, както безогледален, така и DSLR. Даже в някои случаи биха ти останали пари за втори обектив в тоя бюджет. Пощракай, виж какво се получава и дали е това за тебе, пък после прави инвестиции. При интерес бих могъл да посоча поне 10 модела от основните марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Synthy   
Дата:   22-10-20 14:56

GeorgievaAnna написа:

> Synthy, Благодаря за коментара!
> Моля, след като смятате,че
> въпросите са тъпи да не се
> включвате в изказвания, тъй като
> никой, никъде НЕ Ви е задължил с
> нещо! Хубав ден!

Помолих, не особено учтиво, да не се държиш като принцеса (тук имаме маниера да си говорим на ти). И не се чувствай длъжна да отговаряш на всеки. Света не се върти около теб. Виж по-горе как си поискала помощ в първият си пост и, вярвам, ще разбереш защо ти говоря така.

На фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: mmx   
Дата:   22-10-20 16:07

Помислете в перспектива. Няма да ви препоръчвам марки и модели - това трябва да направите по ваш вкус. По скоро обърнете внимание на следните неща при избора си:

2000лв може да ви дадат приличен старт в техника 2-ра ръка. И после ще може да надграждате, а не да сменяте новия апарат, който сте купили преди година.

Препоръчвам ви да започнете с твърд обектив, той ще ви научи как да кадрирате. А и картинката от твърдия обектив е много по-добра! Започнете с 35mm или 50mm. Светлоситала на обектива - за колкото ви стигнат парите!

Марката на апарата не е от такова значение, защото топ производителите са направили брилянтни апарати и наистина с апарат от високия клас модел дори от преди 10 години може да постигнете картинки за списание! Когато избирате марка и модел независимо дали е по-стар апарата - целете се над средния клас техника. Тя няма да ви изостави лесно! Обърнете особено внимание на ергономията на апарата. Дали ви подхожда, дали ще ви е удобен при снимане, и дали изобщо ще го носите ако е твърде голям или твърде малък и неудобен!

Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: ipolit   
Дата:   22-10-20 16:10

serjy, туй комплектче на Олимпус много готино изглежда.
Чак ми се до щя да си го взема, ама се сетих че имам същата комбинация ФФ.
Аз хич не бих му се чудил, ако съм на мястото на хапливата девойка.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: serjy   
Дата:   22-10-20 16:14

ipolit, то аз може да съм си фен на Олимпус, но в случая мисля, че точно тази комбинация е възможно най-подходяща за дамата. Млък готин и лек за носене, лек за снимане, китачето е доста прилично, а портретния обектив е супер малък и със страхотна картинка. Отделно и цената е повече от добра, все пак се търси нова техника [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Yog   
Дата:   22-10-20 17:05

Офертата, която е линкнал serjy също е супер. Аз имах това апаратче, както и M1II и ми харесваха и двата. Обективчето 45 също е много добро. Беше ми любимо на микро(б)4/3 системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Ирник   
Дата:   28-10-20 00:17

Професионален фотоапарат.



Публикацията е редактирана (28-10-20 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: asahi   
Дата:   28-10-20 10:17

"Автор: GeorgievaAnna
Дата: 22-10-20 11:12

Като за начало ще премина обучителен процес.. "

Това е напълно достатъчно. По време на този процес ще разбереш какво ти трябва и откъде да си го купиш. Също така ще разбереш, че на твоето ниво можеш да започнеш с всякакъв апарат/система и дълго време да не можеш да стигнеш до предела на възможностите ѝ. Затова смело скачай в курса, а форумните лакърдии ги остави за събота сутрин, ако времето не става за разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: Mogila   
Дата:   28-10-20 10:31

GeorgievaAnna Ако искаш мнение от професионалист, по-добре да не питаш по форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Система за начинаещ любител фотограф
Автор: youstolemyheart   
Дата:   28-10-20 14:40

х-т3 + 23 f2 fuji + 56 1.4 viltrox + 55-250 fuji + 3 батерии + ND филтър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »