Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно калибриране на бюджетен монитор.
Автор: ico0o   
Дата:   19-10-20 19:38

Привет, колеги! Сдобих се с Acer KA242Ybi, който знам, че е посредствен монитор. Същият има профили, вградени в самия него - такива за четене, за графики, за филм, а и един наречен "sRGB" и др. При съпоставянето им един с друг виждам разлика единствено в настройките на яркост и контраст, не и цветово. Не ми е ясно дали този "sRGB" профил показва в действителност само това цветово пространство, тъй като не знам как да направя засичане. Отворен съм за идеи, в частност има ли смисъл да ползвам този цветови профил или да си карам на стандартния. И въпрос пореден, моля изтрайте ме още малко, има ли смисъл, предвид ниския клас монитор, да го занеса за калибриране, в частност подлежи ли на такова? Благодаря за търпението!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно калибриране на бюджетен монитор.
Автор: asahi   
Дата:   19-10-20 20:00

sRGB в менюто на твоя монитор е пресет, предварително направена комбинация от настройки.
За да получиш предвидим цвят трябва монитора да се калибрира. Ако ще носиш някъде монитора ще трябва да занесеш и компютъра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »