Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мъртъв X-E2
Автор: axlastro   
Дата:   14-10-20 13:58

Моето E2 предаде богу-дух съвсем неочаквано. От Бушона казаха нова дънна платка 350 лв. Да го погребвам ли с почести за части в Ибей?

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 14:30

с какво ще го смениш? X-E3 - 1400? X-Pro3 - 3600?

Иначе много хубава камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: pdimitrov   
Дата:   14-10-20 15:05

Ако разликата в цената не е проблем, ето едно Х-Е3 втора ръка с година гаранция от Германия: https://www.calumetphoto.de/product/Fujifilm-X-E3-silber-gebraucht/1SHFUJXE3SI?Shp1=20F0311D1

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: lamerko   
Дата:   14-10-20 15:30

Потърси второ мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: asahi   
Дата:   14-10-20 18:13

Какъв бушон? Бегай до Истанбул на сервиз. Тъкмо ще си купиш локум и прах за пране на връщане.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: Yog   
Дата:   14-10-20 22:45

Виж тая оферта. По няколко бройки пускат на такава цена, обаче чисто нов X-T3 за 1900 лева е трепач...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: Pac   
Дата:   15-10-20 15:04

Втора ръка от Германия, али бали. :) Вижте в нашия си базар какво има: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=142929


Според мен е страхотно предложение и много ме сърби да си го купя, но просто не ми трябва в този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: mitpis   
Дата:   15-10-20 16:05

Pac в базара има често добри предложения, преди година и нещо си купих същата камера с 200 лева по-ниско като цена и подобно състояние, после си купих пак от базара за 400 лева 18-55/2.8-4 и оттогава си стоят в градската ми раничка нон стоп:).

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: Pac   
Дата:   15-10-20 16:35

mitpis, човек ако не бърза с покупките и дебдне достатъчно дълго в базара може да купи неща на страхотни цени. Аз следя и без да имам нужда от нещо, от чисто любопитсвто.

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   15-10-20 23:40

Ми и аз така! Следя хей така и по някога се изкуша и си купя нещо,щото е много евтино!
А ако автора е свикнал с Е2 и не му липсва накланящ се екран,Е3 за 795 лв и то неотварян, си е сделка. Има една врътка отпред повече, а това си е направо разкош /сложил съм ИСО-то там/. Няма вградена светкавица,но пък има в комплекта съвсем малка ,колкото една батерия,А и носи на по-високо ИСО. Чисто субективно цветовете му са една идея по-хладни,но така ми изглеждаше Е2 спрямо Е1. Може да си е тенденция на Фуджи.Знам ли.


Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: Pac   
Дата:   16-10-20 10:49

Всяко поколение Х-Транс е леко различно, аз съм имал 1, 2 и 3, до 4 още не съм стигнал.
За мен в цветовете на първото поколение (Pro1, E1) има някаква магия. Най-филмово ми стоят. После нещата стават малко по-стандартни сякаш.
Х-Транс 3 (в Е3) се справя малко по-добре на високо исо от Х-Транс 2 (в Е2), особено що се отнася до цветен детайл. Двойката ми е използваема до 3200, на тройката се отпускам до 6400. Нагоре по-често предпочитам да мина на ЧБ. Също скокът в резолюцията от 16 на 24мп е добре дошъл, особено ако човек често кропва.
Разликата в бързодействието на процесорите също е осезаема, но пак не колкото между Е1 и Е2. :)
При преминаване от 2 на 3 потенциално може на човек да му липсва D-Pad-a (бутоните за 4-те посоки), в Е3 са оставили само джойстика.

Да уточня, не съм имал Е2 нито Е3, опитът ми е базиран на Т1 и Т2, които имат същите сензори и процесори.



Публикацията е редактирана (16-10-20 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   17-10-20 11:58

Да,така е Рас,но екранът изпълнява ролята на D-Pad-a. Движение в четирите посоки го замества ,а и са програмируеми. От друга страна екранът е доста по-чувствителен и точен в сравнение например с ХТ100 например. Освен това можеш да местиш фокусната точка и да снимаш с едно докосване фокусирайки върху една точка от зрителното поле.


Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-10-20 13:46

Можеш и да го дариш за онлайн музея на Photo Cafe [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мъртъв X-E2
Автор: juslen   
Дата:   17-10-20 15:58

Чий го дириш при ТОП мошенниците Бушона???? Отиди в нормален сервиз може да е нещо по-дребно бушона само могат да сменят модули обективи и платки те не могат да ремонтират нищо.....



Публикацията е редактирана (17-10-20 15:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »