Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: iasen2   
Дата:   30-09-20 20:09

Въпрос към знаещите - има ли цифров фотопарат който да изкара филмова визия?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: X_C   
Дата:   30-09-20 20:13

Охааа, я пак[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: asahi   
Дата:   30-09-20 20:26

Има, ама на кого ще му трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: asahi   
Дата:   30-09-20 20:31

Обаче има кинаджийска дигиталка с презрамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: marves   
Дата:   30-09-20 21:28

Има филмирани визионери, които не се предоверяват на цифров калкулатор и смятат на пръсти.

А за цифров фотоапарат с филмова визия - наще имаха навремето такъв, още го помня. Имаше цифров часовник и календар на гърба и даже прогаряше цифричките върху филма. На самия фотопарат гордо си беше написано DIGITAL.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: Mogila   
Дата:   30-09-20 21:45

Канон 5д 1

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: Драгончик   
Дата:   30-09-20 21:50

Има. Нарича се Фотошоп.
Иначе, може да снимаш с всеки апарат с такива настройки, че снимката да става бяла от преекспониране и после да викаш "Еее, пак съм осветил лентата".


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: stef7   
Дата:   30-09-20 21:50

Практически всеки цифров фотоапарат снимащ RAW може да изкара филмова визия. Ако под филм разбираш филмова емулсия. Ако разбираш кино, отговора е пак същия, само дето отново ще ти трябва камера дето снима RAW. Визията зависи единсвено от теб и твоите умения.

По видео форумите темата за color science на различните камери е много популярна. Как цветовете на Канон били ей-такива а на Сони били ей онакива. Динамичен диапазон и т.н. Споровете са безкрайни. Моето мнение и личен опит е било винаги това което написах, но ако не вярваш на мен може да чуеш и видиш какво казва и показва професионалист от Hollywood:

Steve Yedlin

http://www.yedlin.net/DisplayPrepDemo/index.html



Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: iasen2   
Дата:   30-09-20 21:58

Ще задам въпроса по друг начин, понеже май не ме разбирате, че не ви задавам лаишки въпрос - защо винаги се различава снимката на лента с тази от цифров апарат :) И защо винаги се прехласвате на нещо снимано на лента и казвате че е много хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: uri64   
Дата:   30-09-20 22:10

Тая тема няма да завърши добре ми се струва...още на втора-трета страница нещата ще станат твърде лични [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: uri64   
Дата:   30-09-20 22:12

Иначе по темата - само Сони и т`ва е....вече може да се затваря [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: stef7   
Дата:   30-09-20 22:18

Няма такова нещо като винаги. Първо от филмова емулсия до филмова емулсия има разлика. Някои от тези емулсии се харесват на някои хора. Ама не на всички и не винаги [smile] Много съм щастлив че се оттървах от фотографския филм [smile] Визиите които ни харесват не зависят от медията или камерата, може сами да си ги създаваме, пресъздаваме, емулираме с компютър и подходяща програма/и. Отново виж демото на Yedlin и го чуй какво казва.



Публикацията е редактирана (30-09-20 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-20 22:19

Няма такъв.
Също лентата няма какво да я направи друго. Специфично е.
Като се пита така ми се струва или нищожен опит с лента и апарати или отдавна не снимано на лента и чудене какво още се намира там. Ми супер е, има още живот, идеи и изпълнения недостижими с каквото и да е дигитално.
Снимам от 35мм до голям формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: stef7   
Дата:   30-09-20 22:29

А и може ли въобще да говорим за филм в днешно време ? Снимката снимана на филм къде я гледаш ? Отпечатана на фотографска хартия 40х60см поне. Или на компютърен екран ? Ако е на компютърен екран, съжалявам но тя вече е дигитална. От визията на филма може и да е останало нещо, ако си ползвал качествен филмов скенер и да е останало нищо ако е бил посредствен. Та за каква филмова визия говорим ако смея да попитам ?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: lamerko   
Дата:   30-09-20 22:30

Фуджи имат интересен подход към своите камери - различните режими носят имената на техни филми, като явно са се мъчили да създадат някаква прилика във вградените пресети. И нещоповече - явно тези пресети са доста специфични, понеже създадоха интерсен редактор, който няма вграден РОУ конвертор, а изисква директна връзка с камерата за да използва вградения. Линчо аз го намирам за доста интересно решение. Разбира се, цветовете не са всикчко. А и филма си своите чарове, които просто няма как да бъдат заменени... например за мен голяма удоволствие ми е правило, когато вадя мокрия филм от дозата и за първи път видя откроените кадри по емулсията. Това няма как да се

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: hotsnail   
Дата:   30-09-20 22:35

CCD сензорите си имат почитатели като филма.

Та може би лайка М9?

Други варианти Никон Д70, Д80, Д200 , Минолта 5Д.

Мислих, че е по-добро... ми не е съжалявам.


Мазнята можеш да си я направиш. Големия динамичен обхват и точни цветове не можеш, да ги изкараш от мазня....

ПП А за модерните камери и Фуджи и Сони по-специално роу редактора се казва CaptreOne. Да има и опити японци да мислят софтуер от двете марки.....вземи си CaptureOne. Друго си е викинг да пипне софтуерчето

ППП Никон са минали на Capture One също......Адоби загубиха РОУ пазара.....



Публикацията е редактирана (01-10-20 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: nsirakov   
Дата:   30-09-20 23:48

Fuji X-pro2

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-20 00:04

"Зависи."
(А. Айнщайн)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: hotsnail   
Дата:   01-10-20 00:34

nyamago не е на Айнщайн това. Това се преподава в началните курсове за мениджмънт консултант. Отиваш някъде, питат те нещо сложно, обяснявайки между половин час и 5 работни дни ситуацията. Отговора ти разбира се е "It depends". На Български мисля, че се превежда малко по-сложно - "Според зависи" или "Зависи от много неща.". После ти им говориш колкото дни трябва на хубав рейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: boni   
Дата:   01-10-20 00:37

Поне 10 пъти през годините съм го правил тоя номер и никога никой не е успявал да познае, че някаква снимка е направена с дигитален, а не с филмов апарат. Преди 15 години имаше една доста забавна тема тук... в нея стари фотографи се прехласваха, че "друго нещо си е филма" на едни снимки с Panasonic FZ30. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: lamerko   
Дата:   01-10-20 00:51

boni: мисля, че темата е за малко по-различен казус - дали има камера, която по принцип си вади такава визия, а не дали може чреж обработка да се постигне такъв резултат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: uri64   
Дата:   01-10-20 02:49

Това не е ли малко като художници да спорят кои са по-добрите бои - маслените или акрилните? Да снимаш на филм или с цифров апарат са си различни изразни средства. Дадена фотография може да спечели от това, че е правена по определен начин, а може и да не спечели, зависи от толкова много неща. Нали уж е важен крайният резултат - кадърът да те дръпне и да ти се прииска да го видиш пак и пак. Ако това го няма все тая как е снимано - на филм или с цифрак, ако пък го има - пак е все тая. Защо трябва да се хаби време в безсмислени дискусии?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: Yog   
Дата:   01-10-20 03:03

Във видеото на Стив Йедлин, което е линкнал stef7 много добре е обяснено. Камерата, независимо дигитална или филмова е "събирач на данни". Как ще изглежда финалната картинката зависи от целия процес - подготовка, снимане, обработка и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: Raffito   
Дата:   01-10-20 08:01

Забравихте да споменете за технологията на Foveon X3.

Foveon


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли цифров фотоапарат, които да изкара филмова визия
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-20 09:41

Фотошоп... Дръпнеш малко офсета, малко контраста, малко шадоус и хайлатс, малко грейн... и готово - филм! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »