Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: DACI123   
Дата:   27-09-20 21:36

Сега започва масова разпродажба на Sony техника..заради новия турбо-апарат Canon R5-R6..Заслужава ли си пак такава интервенция???

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-20 22:28

...ммм не започна ли разпродажба на Канон системите заради A7s3 и A7c????

Щото с тия хипопотамски камери, дето прегряват във фирзер на минус 23 докато снимаш трупове на току що замръзнали котенца.....


ПП нали съвсем сериозно разбирате,че тия модели можеха да се продават 2018-та година? Сега нещата са други. Следващите години камери като Sigma FP и Sony A7C ще превземат пазара. Канон за пореден път са 10 години назад....

Да някой сватбар и някой дето снима състезания ще вземе хипопотам на отглеждане. Ама това първо са супер малко хора. Второ на кой му пука за тях в тия неща хляб няма. Така както фото репортажа умря преди



Публикацията е редактирана (27-09-20 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: I7   
Дата:   27-09-20 22:45

Като гледам, доста народ ще си напазарува R5. Canon не смогват да произвеждат достатъчно камери за единица време за да задоволят предварителните поръчки. Ако си в щатите и си поръчаш сега ще получиш камерата след месец. Не знам дали са хора които сменят системата или са стари потребители но търговията определено върви в тези тежки времена.

Те даже софтуерно увеличиха времето за което можеш да снимаш преди да прегрее камерата и почнаха да ги хвалят в тубата.


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-20 23:04

Само Левски!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: serjy   
Дата:   27-09-20 23:05

ще следя темата с интерес [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Yog   
Дата:   28-09-20 01:07

Аз мисля, че R5 е реалният заместник на 5DIV. Този модел е много популярен на Запад. Естествено е хората, които искат да си обновят техниката, да вземат следващия модел. Според мен R5 ще се продава добре, като се има предвид, че в днешно време "добре" едва ли е каквото беше. Вече дали някой ще си хвърли Сони-то, НиконЯ или друга камера, за да си купи R5? Тегава работа. Според мен в условията на пандемия малко хора ще правят резки движения, като преминаване към нови системи...

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   28-09-20 02:04

ЩО да не си заслужава?! Ако разполага човек с толкова пари, да си го позволи и му доставя удоволствие подобна операция, ДА!

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: dilomski   
Дата:   28-09-20 09:41

Пак чакам да ни обяснят как Сони са номер 1. Отивам за пуканките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: victory13   
Дата:   28-09-20 10:29

Нормално. От първата и единствена до сега свястна Сони камера за ентусиасти минаха повече от 2 години. От там насетне плява и шума, с видео насоченост.
Хората се кръстят че са запазили канон обективите, и разчиства скрапа... [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-09-20 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-20 11:15

Да наистина доста хора се връщат от сони на канон и има бум в продажбите на сони техника- поне в Германия го наблюдавам. Особено като видяха хората на къде отиват нещата при сони с а7с- нищо ама качествено на кофти цена.

Аз лично обаче не бих сменил заради един два хубави модела камери цяла система. Но пък като погледне човек какви брутални обективи планират Канон да пуснат, а и имат вече страхотни [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-09-20 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-09-20 11:22

Аз мисля, че има два типа хора, които минават от Сони на Канон в момента.

1. Хора минали на Сони и все още използващи канонски обективи.
За тях е повече от идеално положението - получават по-добра камера за обективите си.

2. Фенове на марката Канон, които с нежелание са минали на Сони и винаги ги е дразнело по нещо в новата им система.

И двата случая са напълно обясними и нормални и няма нищо лошо. Канон най-накрая направиха адекватни безогледалки. Като хибридни камери - (фото и видео) не са супер новите канони, защото ги скопиха по много куц начин. Предполагам след време ще ги оправят или по легалния начин с фирмен фърм или по заобиколният - с магичния фенер. Всичко зависи от маркетинг отдела. Иначе камерите са добри с потенциал.

Аз лично съм доволен от такива събития, защото си търся А7м3 на добра цена и може и да ме огрее [smilie5].

А току виж и Сони са се светнали, че от години нищо ново не са показали. А7с3 беше изненада и то добра, но има какво да се желае в по-ниския ценови сегмент където в момента R6 няма конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: ombre   
Дата:   28-09-20 12:04

Наистина има доста предложения за Сони в момента в базара в фейса.Някои минават на Канон,други просто търсят ъпгрейд,но толкова обяви,аз поне досега не съм виждал (не че съм ги следил кой знае колко,просто сега ми прави впечатление).Както каза и адаша,това неминуемо ще свали цената на камерите,и ще излизат изгодни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-20 12:10

Не и докато не излязат R5/R6 mkII. За пример- Сони mkIII моделите чак ги изфиниха и истински подобриха. За Канон- по-бавно ще дойдат тези MKII версии.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-09-20 12:22

Какво им е на сегашните версии?

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Yog   
Дата:   28-09-20 12:46

Може всички да са накупили Сони-та, да са отворили менюто, да са се ужасили и сега да бързат да ги разкарат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-09-20 12:48

[smilie18] може, както казах - дайте ги насам. Сонито не е за хора, които не им се навлиза в подробности и настройки. Веднъж като си го настроиш - нямаш работа в менютата.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: chukov   
Дата:   28-09-20 13:15

Нищо му няма на Сонито на менюто.
Отдлено по възможност за кастмайзване няма равно като тяло.
И възможността не само по това, на колко бутона можеш да закачаш функции, а и какви и колко неща можеш да им закачаш. [smilie3]

Изобщо 7м3 и до момента си остава най-добрата камера като цена-производителност.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kes   
Дата:   28-09-20 13:20

Заслужва си заради стъклата.
Вече има колеги от форума, които се върнаха към Канон.
Ако имах Сони бих изчакал, защото Канон не фокусира обекти на контражур, рядко се снимат такива, но когато се наложи е дразнещо. Има и някой конструктивни недоразумения, като например визьор, който се активира със закъснение.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-09-20 14:37

Ако някой може да ми обясни какъв технологичен скок е EOS R5 спрямо Sony A7R IV, че дори и R III, които идват и по евтино... че да си причини цялата хамалогия и логистика с ново прехвърляне, моля...

Единствен разумен довод е, дето каза Симо, да си имал стъкла на Канон. Другото е суета и робуване на марки.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-09-20 15:09

"Автор: Don_Diego
Дата: 28-09-20 14:37

Ако някой може да ми обясни какъв технологичен скок е EOS R5 спрямо Sony A7R IV, че дори и R III, които идват и по евтино... че да си причини цялата хамалогия и логистика с ново прехвърляне, моля..."

Ами ще се пробвам :).
Ще започна с плюсовете на R5 спрямо въпросните сонита:
1. Много по-добър дисплей с работещ тъч като за 2018-2020, на сонитата екрана е като от преди 10 години поне, тъча също. И не се върти така като канонския.
2. По-удобен захват
3. По-умен АФ, който Сони доближават и достигат само в най-новите си модели и в старите като 7RIII никога няма да сложат.
4. По-добро видео, макар и с таймер R5 има потенциал за по-добро видео от 7RIV, без таймер снима същото видео...
5. Много по-добра съвместимост с канонски обективи, каквато Сони могат, но нарочно не пускат. Защо могат - защото никон нямат никакво ограничение в това отношение и работят с всичко, което им адаптираш дори E байонет сони обективи. И никон ползват малко или много същата технология - значи Сони могат, но не искат. Явно си имат някакви уговорки с Канон.
6. "Канонските цветове" не съм сигурен за това обаче, защото последните канони не са точно като предишните като цветове. Но феновете на марката винаги се кланят и на тази икона. Моето лично мнение е, че всички камери имат скапани цветове и ако ще си ги правя така, че да ми харесват ми е все тая от къде ще тръгна.
7. Обективите - има някакъв смисъл в това и според мен е най-смисленият от всички. Новите обективи на канон са добри, интересни, но са и най-скъпите на фона на конкуренцията. Винаги съм харесвал канон като обективи, от край време правят много добри неща. Последно време бих казал, че във високия и среден клас са най-добри в това. И като всяка марка имат силни решения в някои конкретни ситуации като дългофокусните праймове и зуумове, праймовете им са на някои дължини доста добри. Всяка система има и слаби обективи, но да го кажем така - при канон са по-малко. И тук като при другите фактори всеки сам си преценява на база собствените нужди и желания. Аз лично не бих дал 5000лв за обектив, освен ако няма да ги избия бързо и наистина ми харесва как снима.
8. Работа с някои конкретни аксесоари, като например светкавици. Сони имат някои сериозни проблеми с Profoto и други брандове. Понякога Сони може просто да те подлуди и да не ти върши работа и тогава определено трябва да гледаш другаде.


Което ме подсеща пак - някой ако продава изгодно А7м3 да ми пише [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: nsirakov   
Дата:   28-09-20 15:19

Аз си разпродавам канонските стъкларии, ама минах на фуджи...

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-09-20 15:35

Айде сега, за дисплей и захват, кой сменя система? Половината ползват грипове и ригове, за фотография имаш визьор, за видео всички слагат допълнителни монитори, айде почти всички...
Какво ще рече по умно АФ!? За видео? Не ползвате ли МФ?
По добро видео? С колко по добро? В пъти? Аз говоря за технологичен скок, нещо различно, нещо иновативно, нещо отличително, което го няма при другите, нещо заради което да си заслужава да се главоболиш прехвърляйки се от едно на друго...

Не казвам, че нещо е по добро от другото, нали няма идеален фотоапарат. Играят сантименти по скоро, отколкото рационален подход. В което няма нищо лошо. За мен няма значение, щом на хората им доставя удоволствие и не е гъзобол днес да са на едно, утре на друго, после пак да се върнат, а пък след година когато на мода излязат Панасоник да се хвърлят пак новото...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: xfs   
Дата:   28-09-20 15:53

Аз не бих подценявал захвата, удобството незивисимо дали става въпрос за работа или удоволствие не е без значение, дисплея също, иначе съм съгласен че обективите са основна причина човек да мигрира (поне за мен).


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: chukov   
Дата:   28-09-20 16:16

Захватът можете без проблем да си го осигурите с един L-bracket

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: geobg   
Дата:   28-09-20 16:21

Явно темата сблъсква почитателите на две от най-големите световни марки, но ако се спрем в рамките на Сони - бихте ли заменили два а7м2 за един а7м3, тъй като реално а7м2 може да се намери два пъти по-евтино на пазара?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »