Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   10-09-20 09:20

Не зная доколко е за този форум, но тук сте всичките ми прятели и познати, които мога да питам.

Прекарах интернет на село, където трябва да сложа 2 охранителни камери, които да мога да наблюдавам, както в реално време, така и да правят запис при движение. Бюджетът не е голям, не ми се дава повече от 200-300 лева за 2те.
Какво бихте ми препоръчали - идеята е да не точат интернет постоянно защото имам ограничени гигабайти. По възможност да не се налага инсталиране на рекордери и други устройства.
Да са защитени от вода и прах (все пак ще се монтират вън).. и да са (не на последно място) лесни за инсталация от техническо неграмотно лице (аз)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: ipolit   
Дата:   10-09-20 09:58

Нещо такова ще ти свърши работа.


https://www.geovision.bg/uploads/images/original/13_13_2133.jpg



Камерите хабят интернет само като ги гледаш.
Мисля, че в момента hikvision са най-използваните DVR-и. Има 2 приложения за телефони, които могат да се ползват.
В първия случай DVR-ът се връзва към сървър на Hikvision, ти влизаш също на сървъра и гледаш.
Във втория, ако имаш постоянно реално IP се връзваш директно към DVR-а. Това е по-трудния случай, щото трябва да си нагласиш рутера на интернета да прехвърля портове към DVR-a, ама е по-добрият вариант.

Туй е само примерен вариант, освен това ако се разтърсиш може да ги намериш тия неща малко по-евтино.

EDIT: Това няма хард диск. Ще трябва да си купиш за още стотина кинта или да сложиш някакъв, ако имаш.



Публикацията е редактирана (10-09-20 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: yakumo   
Дата:   10-09-20 11:30

Аз бих препоръчал blink текст
Не влачиш насам-натам кабели, сменяш име местата, когато си решиш, махаш, добавяш.


Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: imitev   
Дата:   10-09-20 12:05

Блинковете имат несериозна визия и цел като ги гледам...

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: yakumo   
Дата:   10-09-20 14:17

Автор: imitev
Дата: 10-09-20 12:05

Блинковете имат несериозна визия и цел като ги гледам...


Идеални са за описаната от автора на темата цел. За друга цел не съм се и интересувал даже дали изглеждат подходящо или не.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: imitev   
Дата:   10-09-20 14:26

Ако ще е за инстинско видеонаблюдение с рекордер препоръчвам да се вземе специализирана техника. ХикВижън са добър, евтин и качествен избор за охранителна техника.

Блинк-а просто е несериозен като концепция за истинско видеонаблюдение, ще ме прощаваш...

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: Konstantinov   
Дата:   10-09-20 15:22

Сложи сот, сод,плащай на местните нещо, може да сложиш камери ама ги регистрирай в полицията, виж какъв е реда.Всичко е от полза.Аз бих си взел този хиквижън ама да ми ги монтират и подкарат да не се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: marves   
Дата:   10-09-20 15:43

На село...

Първо помисли как да превърнеш охранителните камери в неохраняеми.
Тоест, как да ги монтираш и захраниш по начин, който максимално да затрудни недоброжелателите им. Това за съжаление предвижда труден монтаж (труднодостъпно място).

Кабели като LAN/коаксиал/захранващ се клъцкат извън полезрението на камерата.
Самите камери са побутват с дълъг прът отново извън обхвата им. Затова винаги е добре да се вземе камера тип "костенурка", която по време на инсталация се насочва (или дистанционно през PTZ), но е покрита със стъклено полукълбо. Има такива и удароустойчиви.
Bullet камерите много лесно се чупят или пренасочват с една тояжка.
От друга страна с напълно безжмичните камери (дали с яка батерия или соларно захранване) трябва да внимаваш за уловки - повечето евтини от този вид работят само през Cloud, при това в такъв на производителя, дават ти там 1-3 месеца свободен запис и после искат да "кихаш" месечен абонамент. За да записва или да е гледаема на друго устройство някои се хакват (руснаците им намират цаката), но гледай да е нещо вече изпитано, не ново непознато.
Не се вманиачавай в мегапиксели, всичките камери в този ценови диапазон над 2MP снимат еднакво. Разгледай нощно време как се справя IR подсветката, виж ревюта за конкретен модел и прецени дали те устройва.

И не на последно място - магариите с рязане на кабели и побутване на камери го правят предимно съседи, които минават "случайно" да оберат градината.

Крадците въобще не се впечатляват, колкото "големи" или на "глутница" да са камерите - слагат качулката/чорапа и като пичове си бродят. Най-много да се накефиш на записа, ако прежалят камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: Драгончик   
Дата:   10-09-20 15:47

Ако искаш да записват без рекордер и интернет връзка, трябват ти камери със слот за сд (или друг вид) карта.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: Slivenski   
Дата:   10-09-20 17:48





Публикацията е редактирана (11-09-20 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: mmx   
Дата:   10-09-20 18:22

СОТ е решението.

Преглеждах записите от камерите в църква как обират баба, току що взела пенсията. Крадецът я проследява в църквата, започва да и се вре и измъква парите. Камери навсякъде, сниман е като за списание. Предадохме на полицията и какво от това?! Пенсията не се върна.

Гледам редовно как обират и една кафемашина до нашия офис, защото камерите я хващат. Същата работа, не им дреме. Няма маски, за 50лв я ритат и ровят поне 10 минути, достатъчно да дойде СОТ.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: Slivenski   
Дата:   10-09-20 19:46





Публикацията е редактирана (11-09-20 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   11-09-20 07:23

Хора, СОТ имам досега не съм ограбван (дай боже)...

просто на пазара има толкова видове, че не знам кое да избера... това със СД картата ми допада най-много... пак казвам, аз ще се налага да ги монтирам няма на кой да разчитам з това, а аз не съм технически гений...

моля дайте ми реални линкове ако може от БГ магазини - нямам нмерение да пазарувам от китай[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: imitev   
Дата:   11-09-20 13:41

sectron.com са мощен представител на HikVision

Замисли се дали устройствата тип домашен майстор, които ти се предлагат, ще работят 24/7 с години, и дали като ти притрябва да гледаш нещо няма да се окаже, че камерата от доста време не е записвала нищо на картата...

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   11-09-20 15:34

АЗ ЗАТОВА питам какво точно да избера... ама никой не казва... в този сайт има 1000 модела... кой да избера??? в ценовата листа има поне 300 моделаа

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: imitev   
Дата:   11-09-20 16:14


Имат представителство в Пловив - звънни и ще те консултират за наличното, като си кажеш желанията и бюджета... Най-вероятно безплатно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: Драгончик   
Дата:   15-09-20 08:53

Никой не може да ти каже така наизуст какво точно да избереш. Трябва да се направи оглед на имота, схема, да се прецени къде и колко камери да се поставят за да покрият периметъра без слепи петна. Всяка камера дето ще се поставя трябва да има определен ъгъл на заснемане, по който се избира камерата или обектива за камерата (ако е със сменяем). Трябва да се прецени и на какво разстояние ще снимат камерите, за да се избере такава с подходящо IR осветление или пък да се поставят допълнително IR прожектори.
Всички тези неща трябва ти да си ги прецениш и да избереш. Иначе е лесно да се даде съвет, "Вземи тоя ххх модел", пък после ти ще си биеш главата защото камерите не ти вършат работа за конкретния обект.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   15-09-20 13:17

имотът има нужда от 2 камери - едната да гледам градинката отпред дали има нужда от пускане на поливане, другата да гледа отзад кучето дали е изяло храната... имам си СОТ, да не говоря, че няма нищо за крадене... катериците успешно ми изядоха лешника въпреки сота....

както казах - единственото ми искане е моддел дет да не хаби интернета постоянно ( щото виваком дават само 60ГБ на месец), да не се налага инсталиране на допълнителна техника - щото няма кой да го направи (разни рекордеи и прочие)... и също така да е дуракоустойчива ( щот няма кой да и бере грижата)... а.. и да не е на цена колкото хаселбад... )


намерих една фирма в плд, да видим какво ще предложат, но се надявах на нещо готово ...

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: asahi   
Дата:   15-09-20 22:05

Градинката има нужда от поливане по график. Слагай един умен таймер и при нужда го коригирай.
Кучето също яде по график. Говори по въпроса с ветеринар.

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   16-09-20 12:42

ASAHI, ЛИПСВАШЕ МИ :)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nimi   
Дата:   21-09-20 14:15

Тук ще се включа [cool]

Камерите/устройствата не ползват интернет когато не ги гледаш. Когато ги гледаш ползват upload трафика/скоростта. За съжаление мобилния нет трябва да го провериш какъв upload осигурява.

Директно давам два линка за камери дето да влязат или да са съвсем на границата на бюджета.

1. Hikvision - 148лв с ДДС. http://shop.nvmconsult.com/index.php?route=product/product&product_id=665

2. RayScharp - 115лв с ДДС. http://www.raysharp.cn/en/product-74-341.html


Втората съм забравил да я вкарам в магазина [smilie8]

И двете камери са с microSD до 128GB. В повечто случай и 64BG стигат когато пишат при детекция. И двете имат вградени микрофони.
Hikvision при все, че има WiFi предпочитам да го ползвам с кабел.

Сложил съм и съм продал доста бройки от двата модела. Работят стабилно. Ако срещнеш проблеми с подкарването им мога дистанционно да съдействам.

Ще има отстъпка от посочените цени ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: ghostbuster   
Дата:   21-09-20 21:25

Аз ползвам hikvision. Те имат едно приложение Hik-Connect, чрез което може да получаваш notification на смарт устройството си, когато се случи "събитие".
Това почти не харчи интернет. Notification-а съдържа кратка информация какво и на коя камера се е случило плюс снимка.
След като получиш notification-а можеш да погледнеш камерите и така ще гледаш само когато има нещо за гледане.

Параметрите на събитието ги определяш ти.
Може да е PIR датчик, т.е. когато влезе човек в обсега на камерата. Може да е Intrusion, т.е. когато нещо навлезне в определена зона и т.н.



Публикацията е редактирана (21-09-20 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: питанка относно камери (охранителни)
Автор: nsirakov   
Дата:   22-09-20 01:09

super - nimi ти си моя човек

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »