Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: hansto   
Дата:   03-09-20 09:26

Днес излезе вече XF50mmF1.0 R WR. Изглежда уникално като за 1500$ :)


https://fujifilm-x.com/en-us/products/lenses/xf50mmf1-r-wr/

https://www.youtube.com/embed/QylirpHBScM

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: Yog   
Дата:   03-09-20 15:47

Малко ми напомня на 1.2 обективите, които Олимпус започнаха да пускат през 2016. Готино, ама безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: sirkhann   
Дата:   03-09-20 16:07

Скъпа играчка. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: ATHOM   
Дата:   03-09-20 16:15

Якото е колко ще паднат цените на 56-иците на second hand пазара. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: OIM   
Дата:   03-09-20 16:35

Винаги такава е тактиката - това са обективи за професионалисти и паралии
За снимащите за удоволствие има по-евтини обективи


Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: io_bs   
Дата:   03-09-20 17:57

И все пак ще се окаже така, че с този обектив ще снимат предимно тези, които снимат за удоволствие :) Повечето професионалисти нямат най-скъпото и най-новото.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-20 19:21

io_bs и най-тежкото.... до колкото имам познати дето снимат професионално, ф/1.8 обективите обикновено им стигат за събития и повече може би им трябва хубав голям сензор ..... та по-скоро с ЕОС Р и Сони Е ги виждам профитата......модните фотографи май предпочитат зумове и чат пат макро обективи.... дали профи въобще ползва обективи със супер плитък фокус освен за 4-5 постановъчни кадъра от някоя сватба.....

което пък нямам никаква идея защо е важно за един любител.....



Публикацията е редактирана (03-09-20 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: io_bs   
Дата:   03-09-20 23:35

Повечето профита не са ли още с DSLR-и? ;)
Плиткият фокус е търсен от аматьорите, защото лесно могат да постигнат този вид „профи“ снимки. В допълнение той улеснява избора на фон (ако дори не го елиминира изобщо), защото обективът успява да замаже повечето му несъвършенства. Поне така си мисля аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: pstoev   
Дата:   04-09-20 00:17

Доста се бъркат нещата...
Професионален фотогтаф значи че работи това, такъв има 24-105/f4 или нещо близко като 80% от снимането си. Снимат се сватби, кръщенета, балове. Яки раоти!
Обективи на ф1 до ф2.8 не се ползуват толкова често.Такива се използват от Арт фотографите, това са хората които могат да оценят пространството и момента без да бъде изнасилен от ситуацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: hotsnail   
Дата:   04-09-20 01:44

Еми пак зависи какво значи за теб профи.,., профи е човек дето си изкарва парите с фотография. Не значи, че е добър, а че си плаща сметките с това. Сигурно има и хора с дслр още. От моите познати всички са на безогледални и то от доста време. Всъщност сещам се една фотографка, дето чака р5 и сега мина на безогледални. Сещам се и една с дслр. Ама повечето отдавна минаха под дъгата...,,

А сещам се и за един дядо дето снима сватби с канон от тип 350д и баба с него прави видео на касетка с видео камера.... и те са профита.....

Тоя обектив явно е за яки Фуджи фенове. 75/1.4 еквивалент. Става за портрети. Ако има и някой подобен на 100/2.8 макро (70/2 макро?) и си в джаза с портретите......

Аз доста сега се кефя на 70-180/2.8. Не съм имал подобен обектив а и е доста лек...кеф.


В тоя смисъл при Фуджи профи неща са по-скоро 18-55/2.8-4 и новия им зум 16-80 ли беше? Макро то им и такива неща.....



Публикацията е редактирана (04-09-20 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 50mm f/1.0
Автор: Pac   
Дата:   04-09-20 09:49

Обективът без съмнение ще е доста як. Но лично за мен предимствата пред 56/1.2 не ми се виждат толкова големи, а пък е близо двойно по-тежък.
Като изключим Н1, с всички други Фуджи тела този обектив няма да е удобен за продължително снимане. Поне за мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »