Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: diana2017   
Дата:   28-08-20 12:10

Схемата е следната: Продавате някакъв апарат в базар, олх или другаде, примерно за 500лв., пишат ви съобщение, че искат да го купят за 400лв., вие отговаряте, че може да го продадете за 490лв. те предлагат 450лв. и т.н. съгласяват се на 480лв. и дават адрес на офис на Еконт. Изпращате апарата и се започва чакане, получателя не отива да си го взима, звъните му по телефона, който е оставен, не вдига, а на 3-я ден ви се обажда и
ви казва, че е в офиса на Еконт и пробва апарата, но той не снима, не записва на картата или не му се върти обектива или нещо друго измислено. Казва, че апарата е за ремонт и ви предлага да го вземе за 300лв. Вие отказвате категорично и той ви предлага 350лв. , пак отказвате, тогава ви казва, че ви връща апарата. Изненадата идва когато отидете до офиса на Еконт да си го вземете и ви казват, че трябва да си платите куриерската услуга в двете посоки и горите с 10-15лв. т.е. този човек не е посещавал
Еконт и не е пробвал апарата, а се опитва да ви изнудва! Оказва се Еконт не подържат данни за некоректни клиенти, а имат интерес от тази схема, за да прибират пари за уж куриерската си услуга. Вече няколко пъти се случва това и на мои приятели и познати, които плащат излишни пари подведени и изнудвани, не мисля да им ползвам вече услугите на Еконт!


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: BumpeR   
Дата:   28-08-20 12:12

Ей затова, само лично предаване.

Да си тества кой каквото има пред очите ми и после по живо по здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: serjy   
Дата:   28-08-20 12:27

Във всеки офис на Еконт има камери и се снима всяка процедура по предглед и тест. Възможно е служителите в конкретния офис да са направили "реверанс" към този, който е поръчал фотоапарата и да са писали, че не е идвал да го вземе. Пуснете официално оплакване до Еконт, със сигурност ще се реши този проблем. Иначе ползвам Еконт много години и всичко е било точно!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: vale_90   
Дата:   28-08-20 12:39

[beer]



Публикацията е редактирана (28-08-20 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: Mogila   
Дата:   28-08-20 13:21

vale_90 по принцип не обръщам толкова внимание, но написаното от теб е фатално...

Не знам как си завършил училище[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: imitev   
Дата:   28-08-20 13:32

Проблемът е, че се поддавате на дебелашки пазарлъци, като по филмите и популярните предавания.

Ако човекът е точен ще каже давам 450, ти му казваш не става/става и се разбирате на секундата след което разговорът се изчерпва. Ама 300, ама 390, ама 350... Е той давал 300, ама дава и 480... Естествено е че е несериозен. Разумен коментар е 5-10-15% какви са тези 30% отстъпки в цената. Почне ли от 300 директно го пращам да си търси друга обява.

Преди време се обажда някаква дама да пита за ски обувките на щерката за 50 лв. и беше мега възмутена, че не искам да ги дам за 35. Тва било 30% намаление и било нормално след като съм ги обявил в пакетна цена със ски и щеки с намаление 30%. Е ти искаш ли ските и щеките? Не, само обувките. Пратих я да си търси други на момента. 5 лв. за пазарлък свалям, ама 30% е несериозно - ако съм искал по-малко щях да ги пусна за по-малко.

Преди време така продавах едни гуми. Обаждаха се 20 човека да ги купуват и се почваше с едни пазарлъци, съответно ги отсвирвах да плуват. Обади се някакъв пич от Благоевград и ги поиска без пазарлъци и заминаха.

Стори ли ти се купувача съмнителен - веднага го пращаш да отлита на юг. Психология.

PS: кУпувач

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-20 13:33

Неграмотното писане, е като написано с лайно по стената на обществена тоалетна - чете се, но не е приятно! - стара ФФ мъдрост.

Не мога да приема, че изобщо съществуват дори деца, имащи подобен правопис и изказ, да не говорим пък за възрастен човек[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: D.S   
Дата:   28-08-20 13:59

Не мисля, че еконт са ти виновни. При връщане на стоката, ти си покриваш разходите. По-скоро купувача се е направил на интересн[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: lamerko   
Дата:   28-08-20 14:18

Чакай сега... ЕКОНТ те изнудват, понеже ТЕ са ИЗВЪРШИЛИ услугата, която е искана от тях, но не поддържат ясновидско-полицейски отдел, който да предварително да ти откаже поръчката с рийзън, че си се хванал сам на ПОТЕНЦИАЛЕН измамник... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: ninikolov   
Дата:   28-08-20 14:20

Не съм фен на Еконт, даже никак, но мисля че в случая те няма какво да направят. Няма как да се намесят в преговори между две страни и да отсъдят кой е прав.
Просто сте налетели на идиот. Прав е imitev. Занапред като чуете подобно предложение ще е ясно, че нещата няма да се получат по приемлив за Вас начин. Просто приемете, че 10-15 лева са добра цена за такъв урок и го забравете.


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: guciguci   
Дата:   28-08-20 14:31

Еконт имат интерес ЕДИНСТВЕНО да си вземат парите. Друга грижа нямат. Аз за това и избягвам да пращам с куриери. Лично предаване преди всичко. А този,който ти се е обадил и казал разни работи,въобще не е отишъл в офиса на Еконт. Първо пробва,да свали цената,ако поддадеш,тогава отива до Еконт. Ако не се съгласиш,въобще не се явява и ти естествено си поемаш куриерските в двете посоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: hansto   
Дата:   28-08-20 14:35

досега не съм имал проблеми, нито с купуване, нито с продаването на техника. Един път човека тества обектива, пихме бири, а той гледаше кога ще минат самолети на някаква програма на телефона, та да ги снима :)
Еконт са няколко идеи по-надеждни от Спиди. На приятели Спиди са губили пратки/смачквали и т.н.
пс. сега се сетих , един път човека се обади, че не може да го вземе бързо, но си го взе след седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-20 14:53

Аз пък вече 15+ години продавам/купувам лична техника в базара и няма случай, в който да не съм разпознал отсрещния "клиент", още с първите няколко изречения които разменим.
Ако започне да се обяснява как можел да си го вземе по-евтино, или пък трябвало "автоматично" да сваля цената с 30% щото той можел да си го мине през фирмата без ДДС...директно действам като imitev.

Или пък - продавам обектив за 3000лв и кандидата прати ЛС:
- "наличен ли е?"
- Ами да, наличен е!

...след 2 дена - "а в какво състояние?"
- Описано е в обявата с подробности и снимки - казвам!

...след още 2 дена - "защо се държите така с потенциалните клиенти? Мислех да го купя, но арогантното ви поведение ме отказа!"
- ОК, благодаря, приятен ден!

Тръгнал си да купуваш обектив за 3 бона, а се държиш сякаш ще купуваш кило домати.
Ми звънни по телефона директно, питай каквото те интересува, поговори с човека...
...ама той имал голям интерес, ма вече 5 дена праща безмислени ЛС[smilie11]


Ходил съм неколкократно до Плевен, Русе, Петрич, Стара Загора и т.н, за да предам стоката на ръка, без да познавам човека - само въз основа на представата, която съм си изградил от разговора по тел. Не се е случвало да ми вържат тенекия.
И в 90% от случаите АЗ ПРОДАВАМ стоката. Т.е. "подарявам" на купувача безплатен транспорт в някви разумни километри.
Не съм имал никакъв проблем + това че се срещам с някой колега, пием кафе, говорим си за фотография и завързваме приятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: kokotoo   
Дата:   28-08-20 16:37

Пратих едно апаратче, а мацката влязла в офиса и без да го погледне отсякла че не го иска и си платих гяволъка,а куриера ми обясни,че нищо не могат да направят като попаднат на някой шемет.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: D.S   
Дата:   28-08-20 16:41

Ако го отвориш си плащаш таксата , освен ако не е изрично опоменато че продавача покрива всичко. Но ако кажеш директно че си се отказал или се направиш на луд за какво изнудване говорим ? Еконт си искат парите, не им пука кой какво и как



Публикацията е редактирана (28-08-20 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: ipolit   
Дата:   28-08-20 16:51

На мен веднъж ми се беше случило с един часовник. Някакъв човек го поиска, изпратих го. Куриерът ми звънна да ми каже, че клиентът му казал без да отвори вратата, че не го иска щото няма пари да го плати. Предполагам, че наистина е било така. Платих си и двете посоки, но това е риск, който трябва да си готов да поемеш.
А иначе такива пазарлъци на мястото на доставката с измислени аргументи е ясно, че са тарикатлък някакъв и с подобни цървули е безсмислено да се разправяш. Казваш на куриера да ти връща пратката и приключваш въпроса.
Не знам как са Еконт сега, но по едно време всякакви малоумници им бяха франчайзери и проблемите излизаха при тях. Тъй, че не изключвам и да е схема на подобен офис, но иначе нормалните натоварени офиси със сигурност не правят подобни изпълнения.
Може да се свържеш с Еконт и да ги накараш да направят проверка на съответния офис дали имат голям процент върнати пратки. Ако е схема, ще излезе и ще ги разкарат. Все пак са огромна фирма и тъпанари дето им носят по 500 лв на месец, а им осират реномето едва ли ще бъдат толерирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: imitev   
Дата:   28-08-20 23:23

Всички, повтарям абсолютно всички офиси на еконт са франчайз. Даже централният им склад е на франчайз...

За сметка на това ги глобяват яко, ако осерат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: Hsathv   
Дата:   29-08-20 13:22

Това е типична схема за изнудване при големи пратки на които доставката е сериозна. Типичен случай при автмобилните гуми. Обаждат ти се и директно казват, ако не намалиш цената няма да ги вземем. И ти какво да правиш, намаляш щото доставката на 4 гуми в двете посоки е над 50 лева и трябва да я плащаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с Еконт експрес схема за изнудване
Автор: asahi   
Дата:   29-08-20 15:12

Еконт си вършат работата съгласно Общите условия и специалните условия, които сте споменали в товарителницата. Имате възможност да се запознаете с тях преди да ползвате услугите.

Моите стари гуми ги оставям в гумаджийницата и слагам нови. Защо занимавате куриерите не разбирам?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »