Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   22-08-20 11:22

Здравейте,
Миналият петък си купих така мечтания дрон и точно една седмица по-късно го загубих на втория му полет. Последни засечен от софтуера е на координати 42.792583, 23.514056. На този линк - https://drive.google.com/file/d/1WG0jZ_Qwc7VwVpUmWXsOnzk-a_ixUrs2/view?usp=sharing
- има снимка на мястото. Траекторията е по линията - Манастира - координатите - Сеславци.
Ако някой се разхожда в района и го намери, ще съм благодарен ако ми го върне. Ще има почерпка естествено.
Модела е DJI Mavic Air 2.

Росен

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кемиковския манастир
Автор: Raffito   
Дата:   22-08-20 11:55

Манастира е Кремиковския...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   22-08-20 12:10

Да, добавих пропуснатата буква. Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кемиковския манастир
Автор: Han_Solo   
Дата:   22-08-20 12:11

Само да кажа, че линка в първия пост иска парола...
А как го загуби? Сигнала ли изчезна, не се задейства връщането в точката на излитане или е имало някакъв инцидент?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Stefan.S   
Дата:   22-08-20 12:14

[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-08-20 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Stefan.S   
Дата:   22-08-20 12:24

https://www.facebook.com/groups/djibulgaria/


Попитай тук



Публикацията е редактирана (22-08-20 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Djoro   
Дата:   22-08-20 17:50

Сигурен ли си, че не е примудително свален? Много хора си купиха пушки за дронове,като собстеници на вили, малки яхти, рибарски лодки, наказват воайорите,голям кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: hotsnail   
Дата:   22-08-20 18:55

В крайградските зони на София звучи логично някой да му е видял сметката на дрончето. Има хора, които уважават личното си пространство и имат средства за това да го кажем.....

Явно се продават разни машинарии за унищожаване и неутрализиране на дорнове.....



Публикацията е редактирана (22-08-20 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Djoro   
Дата:   22-08-20 19:11

Преди години, един мирно извеждащ, пасаящ стадото си пастир, се ядосва на „новия боен вертолет на велика държава” който ниско летящ разгонва/разпилява стадото му, вади ловджийската пушка и „вертолета обръща краката”. И е станало едно.., командоси да търсят овчаря..., леле мале. (По данни на пресара, със спестени от мен информация). Че какво да говорим за други управляеми обекти.
Но от сърце желая на автора на статията да си намери дрона.



Публикацията е редактирана (22-08-20 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Stefan.S   
Дата:   22-08-20 19:34

Djoro
не е овчар а бате Митко от Илиенци ... много му сече пипето по оръжията но това е друга тема [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-20 22:42

Свалих вече 2бр.

http://store.picbg.net/pubpic/69/D9/3c95af17b4c069d9.jpg


Иначе може да се стигне до локацията и да се види, макар че е малко сложно...Дано да се намери, трудно ми се струва да се управляват такива летателни средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кемиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   22-08-20 23:59

Ето лог на полета: https://app.airdata.com/share/NngOan
не е инцидент и не е свален. Бях на мястото днес. По моя вина си е... НО в случая пиша по-скоро ако някой го намери случайно...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   22-08-20 23:59

Мерси, попитах [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: asahi   
Дата:   23-08-20 17:56

Хубавото на този вид техника е, че винаги можеш да разчиташ на гравитацията. Не е като балона и хвърчилото да отлетят зад граница.

Има едни тракерчета. Цирикат по няколко дни. Що не ги ползвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Minski   
Дата:   25-08-20 17:41

Здравей! Аз два пъти съм предизвиквал падане на дрон, като при втория път загубих дрона. И в двата случая причината за падането беше липса на преценка от моя страна за рисковете на полета в гориста местност със сравнително голям наклон. Първият път видях, къде падна дрона след удар в клон на дърво :) и това бе основната причина да го открия след търсене от около 40 минути. През цялото време докато го търсих той предаваше сигнал от камерата, но сигналът не ми помогна много, защото дронът беше паднал под един храст. При втория случай, който бе в района на стената на язовир Тополница, загубих връзка с дрона на височина около 300 метра, като той беше точно над мен. Не се върна автоматично, нито успях да го намеря. Едва ли някой е използвал някакво средство за сваляне на дронове, защото щях да го видя, пък и аз не съм правил снимка на вила. Разговарях с пазача на стената и той също нищо не беше видял. След загубата на връзката, загубих постоянно и видеосигнала от дрона. Пазачът ми каза, че в гората живеят много птици (гарги), които са могли да предизвикат падането на устройството. Но на 300 м. едва ли птица е нападнала дрона, освен ако не е граблива, но и в този случай би трябвало да чуя падането на дрона, защото той беше точно над мен. Моята версия за загубата е силен вятър във височина. Дронът беше бял Mavic Air, което го правеше сравнително лесен за откриване. Търсих в продължение на два дни, но не го открих. Не открих и части от него. Моят съвет към теб е да прецениш вероятното място на падане на дрона и да го търсиш. Ако е паднал от малка височина, вероятно не се е повредил.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: lamerko   
Дата:   25-08-20 18:24

Причината д аима ограничение от 120 метра не е само в опасността да се удари в някой самолет (което трудно би се постигнало) - има доста фактори, които могат да доведат до загуба на дроба без да може да направиш каквото и да било. Бих си "хаквал" дрона единствено за форсиране към FCC режим и за нищо друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Minski   
Дата:   25-08-20 19:06

Здравей отново. Това което видях от траекторията на полета показва, че ти имаш сравнително точна информация за мястото на падането. Би трябвало да отидеш на мястото и да търсиш. Причината за падането най-вероятно е удар в дърво. Дронът е паднал гората и вероятно не е повреден. Пожелавам ти успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-08-20 20:58

Прочетох че иглолистните насаждения,игличките поглъщат сигнала и няма обхват.Ако има високоволтови кабели - далекопроводи също , направо ми блокират жиесемите и жипиесите.Питах дали тия силни електромагнитни излъчвания не увреждат хората,като е населено,били правени изследвания и статистики 19 и 20 век не било опасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: ghostbuster   
Дата:   25-08-20 21:15

На мен ми изглежда, че батерията му е свършила и се е приземил сам принудително. Би трябвало да може лесно да са открие. Освен ако не е заседнал в короната на някое дърво. Ако имаш познат с дрон предполагам така ще е най-лесно да се обходи района. Но и пеша трябва да се пробваш задължително! Ако сигналът се е загубил където свършва историята с полета, вероятно там се е приземил, освен ако не е бил на някаква предварително зададена мисия. Но мисля, че с 11% батерия няма къде толкова да отиде.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   28-08-20 21:13

Благодаря ви. Ходих да го търся миналата събота но не го намерих. Мисля в неделя да отида пак. Но съм сам.
Ако има желаещи за разходка сред природата и да го търсим ще се радвам да се присъедини.

ако някой реши нека да ме намери във Фейсбук и да пише в месинджъра
https://www.facebook.com/rosen.drangov/

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: asahi   
Дата:   29-08-20 15:16

Обяви, че дронът пренася четвъртинка бело, и полицаите ще ти го намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   29-08-20 20:52

:/

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: LordDread   
Дата:   30-08-20 13:58

отидох пак и го намерих :)
Благодаря на всички за коментарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: EmiliqnD   
Дата:   30-08-20 14:05

Еее супер!Извадил си късмет!

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: Wolfy93   
Дата:   30-08-20 14:07

Добра развръзка на ситуацията. Безаварийни полети другия път ! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: asahi   
Дата:   30-08-20 21:28

Може би е искал да остане известно време сам [smilie11]

клик 1
клик 2
клик 3


Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: ZARABOY   
Дата:   02-09-20 10:12

Дай малко повече подробности как го намери, къде беше заседнал, работи ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: s_dyakov   
Дата:   02-09-20 11:12

Супер е че си го намерил. Може да си залепиш бележчица с телефонният номер на него за другият път. Ако някой го намери поне ще ти звънне. Другото е малък бипър с батерия от рода на Vifly Finder - това ще ти пиука няколко дни дори и при паднала батерия и шанса да го намериш е по-голям.


Отговори на това съобщение
 Re: Изгубих си дрона под Кремиковския манастир
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-09-20 21:37

И каква е причината за падането? Паднал ли беше, или беше кацнал? Къде откри дрона? Каква е причината за случилото се?
Автор: hotsnail


В крайградските зони на София звучи логично някой да му е видял сметката на дрончето. Има хора, които уважават личното си пространство и имат средства за това да го кажем.....


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Имаш странни тълкувания за "лично пространство" и току виж някога попаднеш на неправилния човек с друго тълкувание за "лично пространство" и после ще трябва да тълкуваш - "телесни повреди"

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »