Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Stef1   
Дата:   19-08-20 11:08

Предстои ми покупка на нова камера и да си призная съм доста объркан между тези два модела и спецификациите, които предлагат, спрямо нуждите ми и нещата, които снимам. Търсих в Интернет роу семпълс, но не намерих нищо. Проверих и сайта роусемпълс.ч, но не е ъпдейтван последните 4 години :(
Ще съм благодарен, ако някой помогне с линк. Хубав ден. :)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Yog   
Дата:   19-08-20 11:18

Иди на сайта dpreview.com, намери галериите на тия камери и можеш да свалиш както суровите, така и jpg. Има над 100 снимки само за D6. Не е лошо да видиш и с какви обективи са правени снимките, защото това дава значителна разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: lamerko   
Дата:   19-08-20 11:19

Като искам да гледам файлове, използвам DPreview. Кадрите с РОУ са маркирани с иконка за сваляне.

D6

D850

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: sirkhann   
Дата:   19-08-20 11:25

Тук също може да има за D850 www.imaging-resource.com

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: sirkhann   
Дата:   19-08-20 12:12

Между другото - двата фотоапарата нямат нищо общо...

Предвид колко нов е D6, едва ли ще намериш RAW файлове от него, еле пък от една и съща сцена.

Ако търсиш максимално качество на изображението, D850 просто върти кръгчета около D6. Последните едноцифрени Nikon-и имат малко мегапиксели и динамиката не им е силната страна. Направени са да държат ниски нива на шум на високо ISO, и да обработват бързо информацията, както и да предлагат една камара начини за свързване и бърз AF.

Имам спомен, че някой от свободните RAW конвертори едно време събираше RAW файлове и ги имаше публично достъпни - raw therapee/dcraw/dark table, оаче в момента не мога да намеря дали са налични вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: ombre   
Дата:   19-08-20 12:57

Ширкане,според теб 850 е по добър от D6 ,а не е ли по коректно да се мисли като 850 например да е насочена към пейзажистите,а другата към спортните фотографи.В смисъл едната да е по добра в едно от другата и обратно,а не като цялостно заключение,че 850 е по добър от д6? Или бъркам в разсъжденията си?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: demiman   
Дата:   19-08-20 12:57

Автора да сподели нуждите и нещата, които снима и веднага ще е ясно коя камера му трябва..... Иначе бих завъртял и аз няколко кръгчета ... само че с D6 около D850 [smilie3] [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: hose   
Дата:   19-08-20 12:57

правих някакви тестове на 850 преди две години - по късно ще ги кача някъде ако не забравя...
цветовете са доста различни аз с профилите си играх тогава...иначе е супер 850

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: sirkhann   
Дата:   19-08-20 13:46

ombre - къде съм казал, че D850 е по-добър от D6? Казвам, че D850 е с невероятен сензор с много мегапиксели и голяма динамика, с което вади по-добро изображение (поне при ниско ISO) от D6 (на база предишните модели, защото все още няма много информация за сензора на D6).

Много точно съм си го описал в мнението. Прочети пак, внимателно.

demiman - на Олимпиадата ли се каниш да ходиш, или да снимаш мача Градско Село срещу Долно Нанагорнище? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: ombre   
Дата:   19-08-20 13:48

Разбирам,явно погрешно съм разбрал това с обиколките....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: demiman   
Дата:   19-08-20 14:22

Навсякъде ходя ... с еднаква успеваемост. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: iasen2   
Дата:   19-08-20 18:58

Ама вие сериозно ли ще седнете да гледате сурови файлове на такъв клас фотоапарати?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: hose   
Дата:   19-08-20 22:41

ето - https://1drv.ms/u/s!Apv4GhDL0f1bnx_Wvfqi9na5-TR2?e=pdW44X

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Stef1   
Дата:   20-08-20 10:51

iasen2, какъв точно е проблема, че искам да гледам роу файлове, преди да ида да ги тествам наживо?


1. Снимам в много тежки условия, спрямо светлина и ми трябват ниски нива на шум при високо ИСО. Концертна фотография. основно в Холандия. По тези места, знаете, че си е тъмничко.

2. Снимам кучешки спортове, а там ми трябва много скорост и добър автофокус.

Всяка една от камерите е добра в едно нещо и е по-слаба в друго нещо, за това съм пред такава дилема. Поради тези предпочитания от една страна 20мп ми е окей, но понякога се налага да кропя, а това с 20мп би било малко невъзможно.

Ползвам последната версия на 70-200; ф1,4 версията на 85мм, 24-70мм и 14-24мм, както и фиш ай



Публикацията е редактирана (20-08-20 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: demiman   
Дата:   20-08-20 11:17

Апарата е ясен значи ... и обектив по-дълъг ще ви трябва щом не се кропи [shtrak] На ваше място бих взел D4/D4s и 300/2,8 вместо D6 [smile]



Публикацията е редактирана (20-08-20 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Djoro   
Дата:   20-08-20 12:37

Господине, просто се срамувам от себе си, че нямам Вашите качества, по RAW формат да разбера коя камера е по-добра, без да знам кой как снима,по светлината или сянката екпонира, къде е точката на фокуса му и т.н.
Но след като съм завършил ТОХ (техникум по обществено хранене) , по две кухненски дъски за рязане, мога да разбера кой как готви, кплко е висок, кой готвач с коя ръка държи готварския нож, пушач ли е..., млада ли е жена му..., и т.н. и т.н.
Радвам се за Вашите способности, по чужду кадри RAW формати да правите анализ на техническите качества на камерите! Поздрави!



Публикацията е редактирана (20-08-20 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: iasen2   
Дата:   20-08-20 14:50

Djoro , най-добре го каза, евала !

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Yog   
Дата:   20-08-20 16:01

Този форум е пълен с киселяци, които на всеки зададен въпрос, започват да учат задаващия как да живее и да му обясняват,че нищо не разбира. Stef1, разгледай суровите файлове, виж и jpg-овете, може да се извлече полезна информация от това. Ще се изкуша да ти дам съвет, който не си искал, но имай предвид, че ако ти е важно какви jpg-ове прави камерата, като правило новите модели правят по-добри. Понякога много по-добри. Просто защото производителят за няколко години е усъвършенствал алгоритъма, а често новата камера има и по-мощен процесор.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: iasen2   
Дата:   20-08-20 18:04





Публикацията е редактирана (20-08-20 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Stef1   
Дата:   23-08-20 11:49

Не си много прав, Yog. Тук не е пълно с киселяци. Тук е пълно с комплексирани, егоцентрични индивиди, които ако застанат пред теб, вероятно няма да се изказват толко плоско и подигравателно, за да се опитат да изглеждат умни. Уви, такъв тип хора трудно успяват прикрият елементарното си, неадекватно мислене по-дълго от няколко минути.

Изобщо не ме интересува, Djoro, какво сте завършили и дали подмятате дъската за рязане. Бъдете здрав и неадекватен и си преценявайте каквото искате и както искате.

Няма нужда се опитвате да изпъквате с безсмислени коментари, просто ей така, без дори да имате представа каква е моята идея и защо искам да ги погледна. За изследователския инстинкт няма да коментирам нищо. От самия коментар ми става ясно, че само неосъзнат и комплексиран, вероятно отегчен и закърнял чичка, би се изказал подигравателно по адрес на някой, който събира всякаква информация и се интересува, за да изпозлва всичко налично като инструмент при избора си на камера.

Характерна черта на слабите и комплексирани хора, е че когато видят някой, който е в грешка или смятат, че е в грешка (това са две различни неща) в никакъв случай не биха му помогнали и не биха разглеждали "грешката" като интересен казус, за да научат нещо и двамата. Те просто биха го смачкали, за да избият някое комплексче и да се почувстват горди, че са по-по от "тоя балък, дето нищо не разбира". :)
(За съжаление и това, което съм написал горе, вероятно няма да бъде разбрано правилно, но и това е..вече все по-рядко срещано и съм наясно, че не всеки е адекватен и нормален)

Със здраве. :) [beer]



Публикацията е редактирана (23-08-20 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Djoro   
Дата:   23-08-20 12:38

Не съм длъжен да отговарям, но не съм и комплексар, дори с отвратително дразнещ другите самочувствие излишно черно чуство за хумор съм! И не обиждам, но вземи ползваната горе от теб дума „балък”, значеща „много” или „риба”, туркизъм, с моята фамилия и сега вече отново си прочети писането с такова изпълнено съдържание, посоката на текста ти е обърната към теб.
Да, фирмата Nikon събира RAW формат файлове периодично за анализ на поведение на камерите в любителки ръце, като раздава и награди. Аз не спечелих, обявиха ме в „не любителско експониране”, а един от файловете миришел на лук. (нали съм готвач)
И пак с черен хумор, по ползван от мен кондом можеш ли познаеш за дименсиите на комшийката ми, брой топли прегръдки между нас и дали е имало „екстри”?
Поздрави момче, жив и здрав, и се засмей!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся RAW файлове от Никон Д850 и Д6
Автор: Stef1   
Дата:   23-08-20 13:31

Ами, личи. Въпроса е колко е адекватно покритието. :)

Или да демонстирираш високо самочувствие не е признак на комплекс за малоценност?

Не е насочен къ ммен коментара. Въпроса е такъв тип изказвания на Вас какво Ви дават, вместо да подминете? Смях? За кого? Не се заяждам. Питам.



Публикацията е редактирана (23-08-20 13:34)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »