Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   28-07-20 08:55

И поредният фотографски въпрос от мен...
Може ли някой да ми разясни как работят телефоните с 2 SIM карти - dual SIM/dual standby.
Въпросът ми е породен от следния проблем. Имам 2 телефона с по 2 слота за карти (то не знам останаха ли вече телефони с по 1 слот)
Ясно ми е, че като говоря през едната карта, другата е изключена и респективно ако някой ме търси на нея, получава съобщение, че съм извън обхват.
Глася си ги с пренасочване - ако едната е заета или недостъпна, да прехвърля на другата и това работи.
И тук излиза проблемът ми. Постоянно хора ми казват, че телефонът ми е извън обхват. И на всичкото отгоре не получавам пренасочване на обажданията нито SMS че някой ме е търсил и имам пропуснато обаждане. Седя и умувам и единственото, което ми идва на ум е, че като са пуснати данните на едната карта, другата е блокирана.
Гледах из нета, намерих само една тема за OnePlus 6 с подобно поведение. И не съм сигурен дали става въпрос за нещо такова.

OP6 is Dual Stand By 4G with VOLTE i.e.

1. One can call/ receive from only ONE SIM at a time. But both SIMs can be reached until one SIM gets the call. During a call say to SIM1, SIM2 will be not reachable and visa versa. This is irrespective of VOLTE or non-Volte SIM and is due to phone modem/radio hardware/software in OP6.
2. If 4g data is consumed on SIM1 (non-VOLTE), when called to op6 via SIM2, it will be not reachable.
This is because if data is being used on non-VOLTE SIM, a call will fail due to radio being inactive for other SIM.
2. If 4g data is consumed on SIM1 (VOLTE), when called to op6 via SIM1 it will be reachable and can receive call
This is due to VOLTE i.e. voice call travels threough LTE


Телефоните ми са Samsung A40 и Meizu 15. И двете карти са на А1.
Кажете аз ли бъркам някъде или всички телефони са такива боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   28-07-20 09:01

Проблемът се проявява и на двата телефона и затова ги мъкна и двата с по 1 карта.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: Giorgio.K   
Дата:   28-07-20 11:12

Не би трябвало да е така, но може би зависи от функциите на телефоните ти или нещо бъркаш в настройките. Преди бях с един Samsung Grand Duos, а от 2-3 год. съм с Huawei p9. И при двата когато говоря по едната карта чувам повикването по другата в слушалката и след 2-3 позвънявания човека отсреща получава сигнал заето. Има и опция да задържиш единия разговор на линия и да говориш по другата карта.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: Драгончик   
Дата:   28-07-20 11:14

Защо са ти две карти? Лична и служебна?
Иначе може да си настроиш пренасочване на едната карта в единия телефон към другата в другия и да носиш само един апарат. Другия си стои вкъщи и пренасочва.
А това голяма тъпотия ми се струва, че не могат двете карти да се използват. Преди години си играх с един привилег с две карти и се ползваха и двете. Конферентна връзка успях да направя с двете карти едновременно.
В момента ползвам две карти, но на отделни апарати, защото ми е по-удобно, а и айфон няма с две карти (има с е-сим, ама моите са по-стари модели), а с андроида съм се борил доста време на различни устройства и за мен е пълен боклук и съм го отписал завинаги (затова, като чуя Сони и се изприщвам).


Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   28-07-20 12:03

Giorgio.K,
моите телефони работят по същия начин. Това е пренасочване от едната към другата карта, когато съответната карта не може да бъде набрана. Това е и нормалният начин на работа. Въпросът е, че понякога не работи. И то не в моменти, в които говоря по едната карта, а вероятно точно тогава телефонът смуче данни или и аз не знам какво прави.

Драгончик,
Привилегите са друга бира. Старите китайски телефони бяха с 2 радио модула - DualSIM/DualActive - те работят винаги и двете, ама пражат мозъци.
А иначе кое е по-добро от андроид и айфон си е лично предпочитание и въпрос на бюджет.



Публикацията е редактирана (28-07-20 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: imitev   
Дата:   28-07-20 12:24


Новите телефони никога няма да бъдат повече с 2 радиомодула, обусловено от състезанието на маркетинговия отдел и клиентите за ниска цена...

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: Han_Solo   
Дата:   28-07-20 12:37

аз съм с телефон с две сим карти и съм си активирал пренасочването и то работи... ама съм го направил през оператора, да кажем ето за теленор
https://www.telenor.bg/bg/content/пренасочване-на-обажданията

*62*+359xxxxxxxxx# и бутон ОК/опцията за повикване

при Виваком е същото ама форума се ебава с линка, а не ми се занимава
:Не може да има непрекъсната поредица от символи по-дълга от 100 символа. Ако сте използвали функцията "Вмъкване на линк" и линкът е по-дълъг от 100 символа, то го направете като "Текст, който препраща".


активира се опцията пренсочване при "извън обхват" и за двете карти

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   28-07-20 13:05

Han_Solo, това май е по-мъдрият вариант. Мерси.
Edit:
Ама няма да стане, щото моите и двете карти са служебни и трябва някой друг човек да се обажда да ми го заяви.



Публикацията е редактирана (28-07-20 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: Драгончик   
Дата:   28-07-20 15:02

Пренасочването се прави от апарата. Като влезнеш в контактите/телефона, там има някъде call forward в опциите. Говоря за андроид. Правил съм го преди 2-3 седмици и работи.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   28-07-20 15:54

аха

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: Han_Solo   
Дата:   28-07-20 16:43

ipolit написа:

> Han_Solo, това май е по-мъдрият
> вариант. Мерси.
> Edit:
> Ама няма да стане, щото моите и
> двете карти са служебни и трябва
> някой друг човек да се обажда да ми
> го заяви.
>

>
> Публикацията е редактирана (28-07-20
> 13:14)


Никой не трябва да го заявява [smilie3] и на мен едната карта ми е служебна... прави се от телефона.
Понеже някои апарати нямат call forwarding по опциите правиш това дето го бях пуснал в линка - отваряш приложението телефон, и набираш вместо номер това дето го бях пуснал:
*62*+359xxxxxxxxx# и бутон ОК /зелената слушалка/
на мястото на хиксовете пишеш номера на телефона към който искаш да ти се прехвърлят обажданията /другата карта/

послепис:
вече не си спомням дали тогава извеждаше питане към коя сим карта да го приложи или трябваше да деактивираш едната карта

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: nimi   
Дата:   03-08-20 12:27

Е носталгията по истински двукартов телефон не ме е напуснала още.
Кой е бил тоя Привилег с две активни карти, че не се сещам?
Единствения добре фунциониращ апарат с два радиомодула е Samsung D880 ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   03-08-20 12:47

Вчера пак ми го направи. Звъннах на един приятел, ама не ми вдигна. Взех да си гледам интернета през мобилни данни. След 5 минути получих SMS, че ме е търсил. Мобилните ми данни са на първата карта, той ме е търсил на втората.
Очевидно мобилните данни блокират линията и втората дава, че е изключен телефонът.
Пак ще минавам на два телефона явно.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ffoko   
Дата:   14-08-20 11:22

Навремето имах Привилег, а преди това един китаец, копие на Ябълката с две карти. И двете работеха едновременно. Говориш по едната, другата ти "титика" в ухот, че те търсят. Тези телефони са с два модула. Вече ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: камерафон с 2 SIM карти
Автор: ipolit   
Дата:   17-08-20 12:04

Взех си Huawei P smart Pro от бюджет в А1 и засега няма проблеми. Само дето е по-голям от телевизора в хола ми. Отвратително. Иначе работи хубаво, ама камерката му, ако не е светло, хич я няма. Ама много важно, нали имам фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »