Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: BumpeR   
Дата:   27-07-20 08:37

Здравейте,

Мислех да не се занимавам, но честно казано все по-силно впечатление ми прави как отвратителни снимки стигат до "избрано" и събират към 30-40 Б рейтинг и над 100 А, а други доста по-симпатични губят видимост.
Естествено, страхотните кадри не се влияят от това и пак си правят рейтинга, но в "средата" цари някаква порочна практика, явно заимствана от инстаграм (аз ше те лайкна, ако и ти ме лайкнеш). Ще ви дам конкретен пример и какво получих преди месец в пощата си от Автор, който спами с абсолютно бездарни кадри, но явно се радва на популярност в сайта, предполагам заради тази му тактика :
https://i.ibb.co/ZfqHFym/Capture.jpg



Може да му разгледате профила и да видите какви явни недоразумения са с по 20-30 Б рейтинг, което говори и за въпросните Б-та по какво усмотрение гласуват.

И се надявам, да виждам повече критични коментари, когато "seen"-нете или гласувате с "2" за определена снимка, щото е най-лесно да напишеш "!!!" и дадеш злато, но не смеете изобщо да давате критика, някой да не ви нарочи и да спре да ви "лайква", а мишкувате анонимно.

Аре.. от мен.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 10:46

[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie5]

пич, тва се случва от толкова много години, и толкова НИКОЙ не агава да се бори с него, особено с директи примери и в прав текст, че мога веднага да ти кажа, че тая тема ще изчезне за минути!
точно тоя потребител точно за подобни неща ме е блокирал. на мен ми беше писал и че бил болен, фотографията му била бягство, давала съм акъли за разни снимки - заблудена, че наистина иска да се понаучи...обаче не! и са групи и групички и такива теми цъфват чат-пат и МОМЕНТАЛНО изчезват.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: BumpeR   
Дата:   27-07-20 11:14


Хаха, бях направил пауза от 7-8 години и сега ми направи впечатление

Абе Маро, айде кога ще те правят кураторка, че да въведеш малко ред тук [shtrak] [cool]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 11:22

отказах учтиво. аз влизам само понякога и виждам все по-трагична картина. все пак има и хубави кадри, но всичко друго е туй, дето казваш.
понеже освен красува и умна, съм и скромна, няма да казвам какви прекрасни кадри имам загробени у профила, щото ихифчетат си менкат виртуално злато...примерно.
и не, че ако се напъна - колкото и противна да съм се постарала да стана - няма да събера агитка да ме дърво най-отгоре [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: SaS   
Дата:   27-07-20 11:47

Маро,

и защо отказа?

Много други хора не отказаха.

И не няма точно в такъв вид темата да изчезне. Че той този потребител и до ден днешен има специална блокировка да не може да гласува за определени снимки, но както виждаш, не се е трогнал. Наскоро пък гонеше на расов признак снимки на автори по сайта.

От години хората смятат, че ако има селекция от куратори ще е по-обективна, да видим. Но ще им е мъчно на твоите фенове да усетят твоята безпристрастност и усещане към красивото.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: allx   
Дата:   27-07-20 11:54

в изкуството няма нищо обективно, доколкото говорим за изкуство тук
не е възможно да възпиташ хората на вкус, всъщност, възможно е, за нечий вкус, също като кучето на павлов
явлението, ти ми чешеш гърба, после аз ще почеша твоя, е изключително далеч от настоящият разговор
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: ivootruse   
Дата:   27-07-20 11:59

allx написа:

> в изкуството няма нищо обективно,

подкрепям, точно за това е изкуство, и всеки представа своята гледна точка, която допада на едни, на други - не.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 12:00

[smilie21] [smilie7] сас, аз от едно известно време влезнАх у критическата и се радвам на новополучената свобода да съм ебаси гадната [smilie18] .
много е вероятно повечето хора да са щастливи да не съм куратор.
склонна съм да си губя времето за какви ли не странни неща, честно казано - ако знаех, че няма да навредя повече, отколкото да помогна - щях да се съглася.
изобщо - ако повече хора бяха по-самокритични - светът щеше да е по-добро място [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: ivootruse   
Дата:   27-07-20 12:03

мара написа:

> изобщо - ако повече хора бяха
> по-самокритични - светът щеше да е
> по-добро място

съгласен [smile]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: SaS   
Дата:   27-07-20 12:14

Маро, то при тебе е така от край време
"Силно любим и мразим."
От вътрешна и от външна гледна точка.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 12:14

в ИЗКУСТВОТО може и да няма много обективно...обаче туй тук не е непременно изкуство. една добра снимка не е речено, че требе да е изкуство. но МОЖЕ да е ДОБРА снимка.
а напъните за изкуство може да са хем кофти снимки, хем никво изкуство - примери може да плясна на масата тутакси и да си разваля кармата за вечени времена [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: allx   
Дата:   27-07-20 12:27

да, веднага се разбира за критическата, не четеш до край, да те...
мноо си проста ма, затова те обичам [smitten]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Rosencho   
Дата:   27-07-20 12:40

Ще използвам темата да кажа, че това с кураторите (много неприлична думичка) ще проработи, само ако избраните хора снимат и имат афинитет към някоя от категориите. Няма как да очакваме, например, че някой, който снима предимно портрет, ще оцени адекватно снимка от астрофотография, която може да е страхотна в очите на снимащите астрофотография.



Публикацията е редактирана (27-07-20 12:41)
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: allx   
Дата:   27-07-20 12:56

кураторка е по неприлична...де да знам
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 13:16

как да не е причлична? прилича си на...няма да кажа, ма си е прилична на...
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-20 13:19

Темата е философска - може ли да съществува меритокрация?

За съжалаение май няма начин да се изгради система в която облагите, да се разпределят изцяло на база на таланта и усилията на хората. Винаги ще има фактори, които изкривяват нещата. Оценката на една снимка от даден автор зависи от оценките на предходните му творби или от социалните му контакти и т.н.

Можем и май е хубаво, да се опитваме да приближим подобно устройство, но неминуемо дефекти на човешката природа влизат в уравнението.

Има хубава дискусия в уикипедия и препратки към разни свързани трудове.

https://en.wikipedia.org/wiki/Meritocracy
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 13:26

начиии...аз неска харесах една снимка, дето ме напрасйха на мармалад, че съм я харесала и му обругаха критерия всячески.
е па депресирАх се...[smilie8]
къф куратор съм аз?
па и не щем да имам власт над хората, щото ще зема да злоупотребя...[smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   27-07-20 14:02

В днешното време на комуникации, опции за лайкове безброй. Добре е обаче, все пак ЛС да си остават ЛИЧНИ, а не всеобщи.

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: BumpeR   
Дата:   27-07-20 14:17

Филипе, да разбирам по коментара ти, че и ти си част от масонската ложа на гласуващите от "уважение"?

Личните ми съобщения имам право да ги споделя както си желая и именно с тази цел го направих тук, а не на лични към администраторите. Смятам, че такива индивиди заслужават public shaming освен отнемане на права и тн.

А опциите за "лайкове" не знам какви са, но си има правила в този сайт и със сигурност някой да ме приканва "пасивно-агресивно" да му харесам снимките е в разрез с тези правила , ако ги прочетеш.

Има една много хубава приказка "Beautiful things don't ask for attention"

Аз предпочитам в "избрано" да гледам такива снимки - хубави, а не някакви дето с лизане са си изпросили необходимите лайкове, за да се докопат до там.

А колкото до критериите, без значение колко е субективно изкуството, със сигурност криви хоризонти, изгорели небеса, пикселизирани до безобразие джейпегове снимани с нокиа 3310 не заслужават да видят бял свят и Мара е много права като казва, че усещането за самокритика е много важно.
Да не говорим, че фото-форум би следвало да е добра платформа, в която да споделяш снимки и да надграждаш - когато получаваш адекватна критика. А не да се бориш за лайкове, без значение какви бози снимаш.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 14:18

тоя пише всеобщи!
еднакви почти на всеки. даже няма личен елемент...[smilie18]
та викам да не си туряш грях да защитаваш подобни типажи.
разбрали са кого имах предвид у другата тема?[smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 15:08

опа - тва последното е към филип. функционалността на форума допуска да пропускам кво е писал предния или даже да не знам, че е писал някой, ако специално не погледна. днес съм на кеф да го правя и имам заделено време да се нахъсвам, че правя една работа със срок [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   27-07-20 17:43

BumpeR, разбирай както го усещаш, ако бях от ложите щеше да гледаш и мои снимки с рейтинг от… и над… :), па да се чудиш що са там. За лайковете имах предвид, че хората си качват кадрите в социални мрежи, фото-сайтове и взаимно си разпознават произведенията по куп начини. И както Мара ти писа подобни теми са пускани нееднократно, но симптоматиката е трудно да се спре.

Апелът ми бе, че кореспонденцията е лична и по-добре да си остане такава. Независимо че открай време някои писъмца и имейли се преглеждат преди да стигнат до определени адресанти, а разговорите им се прослушват (все за общото благо[smilie25]).

Марче, все на кеф да си, така и нас кефиш, дори и понякога да наболява.[smilie3]

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   27-07-20 18:02

П.П. BumpeR, Фото Форум си е добра платформа, но от всички нас зависи визията на албумите. Все пак не всички тук са фотографи има и художници, а някои сме проЗти любители.

А адекватните критики от доста време не са на мода, щото Ората предпочитат лайкове, та затова и някои критикари вече ги няма, а други се умълчахме.

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   27-07-20 18:21

не, не требе да остава ПОДОБНА кореспонденция в тайна, ма хич!

тя не е ЛИЧНА.
все едно тая дивотия със скритите очи на престъпниците по снимките, вместо на жертвите.

изтипосай го да му се гледа сеира. [smilie5]

ама когатъо знае, че няма да го изтипосаш - пище си. и няма кой да му каже, че така не се прави.
явно кат ги няма важните неща правилно заложени през първите 7 години - така ще е. а после - средата, вместо да нанася корективи - поощрява подобни работи - няма кво да се чудите що живеем в кочина.

на прасетата - кочина.[smilie8]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   27-07-20 18:30

Ма, ти си фенка на прасетата Мари[smilie11], доколкото си спомням. А иначе си има опция за блокиране на някой, който ти досажда на лични или с коментари под снимки.

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена