Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Canon M50
Автор: SSS16   
Дата:   26-07-20 16:07

Здравейте, някой има ли наблюдения за тази камера. Искам добро 4к видео ( за youtu.be) , но и да прави хубави снимки. Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: SSS16   
Дата:   26-07-20 16:15

Или някой телефон... Предложения? За хюауей ме притеснява, че няма гугъл плей ????

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: kita   
Дата:   26-07-20 20:27

Малко сложен интерфейс, но камерата е с невероятни възможности:
- Дуал пиксел - единствен по рода си ( патент на Канон )
- отличен и супербърз автофокус с управление от тъчскрийна, фейсдетект, следящ фокус и мн. др.
- отлично 4К видео ( е, с малък кроп, но с голям динам. контраст и добро цветопредаване )
- възможно най-добрите обективи за цената си - 11-22, 55-200 (силно препоръчвам!!!) със страхотна острота, без хроматична аберация и завидна стабилизация, справя се по-добре от десет годишна отъркаляна L-серия , даже китовия 15-45 си се справя повече от добре.
- компенсации на всички аберации от менюто и за много други обективи
- 10 кадъра/сек.
- "тайм лапс"
- "миниатюра"
- каданс до 120к/с.
- DIGIC 8 процесор - най-добрия засега!!!
- единствен по рода си ROW-3 формат, без никаква компресия и с невероятни резултати
- въртящ се екран

Преди М50 мога да кажа, че са ми минали през ръцете повечето канони от 350Д до 750Д, последно смнимах с Марк2, Марк3, даже съм малко разочарован от Fujifilm X-T100 - в студио на предметна фотография едва фокусира на пилотното осветл. на светкавиците и затова го разкарах бързо, по същите причини не се харесахме и със Сони А7м1
Като алтернатива за тези пари виждам само 250Д - същите характеристики, но без тези обективи!!! . А следващата ми камера ще е М6 MarkII...

Зная как ще реагират колегите с "богат опит" но в този ценови клас няма по-добро и съм готов да дойда където кажат с мирите (цветни и черно-бели таблици) и да се премерим.

Все пак М50 е най-продаваната камера от този клас в света.

За телефони не ми се говори...

Успех в избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: Yog   
Дата:   26-07-20 21:27

Ако искаш да снимаш себе си, в стил видео блог, с Канон М50 няма да стане в 4к. Хубавата система за автофокус, т.нар. Dual Puxel AF работи в резолюция 1080р, но не и в 4к. Освен това, дори най-широкият обектив за нея, мисля че е 11мм, като добавиш кроп фактора 1.6 на канонския APS-C сензор и кроп фактора, мисля беше 1.55, с който М50 снима 4к, става еквивалента на 28мм. Това почти изключва да я държиш в ръка и да се самоснимаш, защото освен че няма добър автофокус, не е и достатъчно широко. Иначе за тая камера в нета има толкова много ревюта, указания как да се ползва, съвети за обективи, препоръки за оптимални настройки... разтърси се малко и ще добиеш добра представа какво може и какво не. Популярна камера е за видео блогове и има защо, но не и в 4к. А за телефон съвет не мога да ти дам, не ги използвам за видео и нямам идея кой е добър и кой лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: SSS16   
Дата:   26-07-20 23:29

Много, много благодаря! Мисля, че е вариант и за видео и за снимки. Единствен опит имам с един Nikon D80, но поради липса на време си отиде, за да не събира прах. Мисля, че няма да приритвам за 4к,но мисля, че и без това ще прави много хубаво видео. Гледах много видеа какво може и какво не. Добих представа и все пак имах нужда някой да ме окуражи в избора. Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: io_bs   
Дата:   26-07-20 23:58

kita написа:

> - отлично 4К видео ( е, с малък кроп,
> но с голям динам. контраст и добро
> цветопредаване )

Ако 1.7x кроп е малък, то аз съм трамвай [smilie18] [smilie18]
А какво е динам. контраст - няма и да питам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon M50
Автор: kita   
Дата:   27-07-20 17:00

Без допълнителен кроп, ако се ползва с ML ROW - пусни клипчето на 3,30-тата минута да видиш разликата : https://www.youtube.com/watch?v=hql2nAcNrz0
още не съм го пробвал, но съм гледал материал на колега.
Под същото клипче човека изреджда с какви камери снима за YouTube:
**My Gear**:
Sony A7RII [YouTube Cam A]
Canon EOS M50 [YouTube Cam B]
Canon EOS M/M2 [Main Camera]
Canon 5D Mark II
BMPCC 4K
Microphones: RODE NT3/NTG1, RODE Videomicro/Videomic, Sony ECM-CS3 Lav, Boya BY WM4, Sennheiser MKE 400

***извинявам се за лапсуса - вместо "обхват" съм написал "контраст"
... каква ли беше разликата!?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »