Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   23-07-20 19:43

Здравейте, има ли някой този обектив. Дали си заслужава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   23-07-20 19:46

Olympus ZD Micro 12-45mm f/4 ED PRO

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   23-07-20 19:52

Или Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO , макар че е доста по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: mmx   
Дата:   23-07-20 20:57

Зависи за какво ти трябва.

Точно за тези олимпуси не мога да говоря, но имах аналога - Пана 12-35 /2.8. Чудесен универсален обектив за видео. Но за фото няма много какво да разкажеш с него, което да е по различно от добър смартфон. За MTF предпочитам твърди светли обективи. Защото и без това матрицата е кпор 2 и си патиш от това спрямо някой FF - не толкова плиткия DOF и шума на затъмнено.
Ако е за травел - някой суперзум обектив. Но твърдият е задължителен. Ако е за евридей - Sigma 16 /1.4 или Пана Лайка 25 /1.4. За дълго дори Oly 45/1.8 е добре, въпреки че бих избрал Oly 75 /1.8

Иначе има и още един вариант - легендарният Sigma 18-35 /1.8 адаптиран чрез спийдбустер - тогава блендата слиза на 1.1-1.2. Но да не забвавяме, че само тази сигма е около 800гр. Така че всяко нещо си има и плюсове и минуси. А MTF е компактна система и в това и е чара ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: keri-di   
Дата:   23-07-20 22:32

Аз бих взел един от тези ,които се изпращат от Германия-без да се замислям!
В последствие 12-2 от Олимпус или 15-1,7 от Панасоник,и Сигма 56-1,4 или 75-1,8.



Публикацията е редактирана (23-07-20 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: ecobo   
Дата:   23-07-20 22:36

12-40/2.8 PRO е убийствен обектив. Имал съм най-скъпите и качествени твърди обективи на Канон и Никон, този ги бие по всички показатели, освен боке. Невероятен обектив, но неподходящ за боке-любители.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: Yog   
Дата:   23-07-20 23:22

Аз 8 месеца ползвах моя 12-40. Много хубав обектив. Особено ми допадаха две неща - ръчния фокус е добре направен, което може да е полезно ако искаш да го ползваш по-сериозно за видео. Освен това е способен да се фокусира много близо, което дава възможност за интересни снимки. 12-45 не съм ползвал, но съм малко скептичен към това да нямам по-отворена бленда от f/4. Вече ти си решаваш къде и за какво ще го ползваш и колко важно ти е това. А 12-40 е остър още на 2.8 Буквално само така го ползвах. Ако не държиш да е нов, купи го втора ръка. Той е изцяло метален, няма стабилизация, няма много какво да се развали в него.

И да допълня - ако не те плаши по-затворената бленда, замисли се за 14-150 II. Той в диапазона 12-45 държи подобна на тая f/4 бленда. И той се води устойчив на прах и пръски вода. А вместо до 90 отива до 300 мм еквивалент, което е голяма разлика. Давам една бленда за нея! [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-07-20 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: neposlushko   
Дата:   24-07-20 07:13

nokoniko ... Парите си ги заслужава, ако се поразровиш малко особено в немския пазар може за същите пари на вземещ 12-40 2.8 Про. Относно обективите на Олимпус ... аз лично много им се кефя и напук на всички приказки за фалити си взех наскоро и 7-14 2.8 Про както и 60 2.8 Макро.Просто иска много търсене и дебнене на промоции, и разбира се тук говоря само за нови обективи. При повече въпроси на лично или тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-20 07:37

За по-светлия, на втора ръка като вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: yakumo   
Дата:   24-07-20 10:49

На f/2.8. На същото място ти го предлагат и втора ръка за 1350 текст


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-07-20 10:52

... и в Базара - 950 лв:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=140185


Имал съм два такива през годините - отличен! По-добър от нормалния клас "твърди" на съответните диафрагми/фокусни разстояния.
Е, малко по-голям/тежък е.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (24-07-20 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: yakumo   
Дата:   24-07-20 11:04

Автор: Ivan_A
Дата: 24-07-20 10:52

... и в Базара - 950 лв:


Ако няма проблеми, направо спираш да разсъждаваш и го отнасяш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   24-07-20 16:05

Благодаря ви, явно ще е 12-40mm f/2.8 PRO. Малко да събера парички и го отнасям.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   29-07-20 13:09

Вече съм собственик на Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO. Довечера ако имам време ще изляза да щракна няколко кадъра.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: Ivan_A   
Дата:   29-07-20 13:54

Честито! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   29-07-20 14:09

Мерси![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: serjy   
Дата:   29-07-20 15:18

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: bobyn   
Дата:   29-07-20 15:44

@nokoniko честито, страхотен е обектива, много дълго и вярно да ти служи!
(Еххх, ако можех и аз с твоята скорост да "събирам парички" да си чешам крастите... :-) )

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: nokoniko   
Дата:   29-07-20 16:17

Пожелавам на всеки да може да си чеша крастата, че живота е прекалено кратък и НЯМА ВРЕМЕ [shtrak] . А обектива го взех от тук за 850лв. Изпуснах един от Амазон Германия за 700лв.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за обектив на Олимпус
Автор: stoyanivanov   
Дата:   31-07-20 17:00

Със здраве да си го ползваш. Много е добър!
Откак го имам (а доста време стана вече!), установих, че над 80% от снимките правя с него. А ако се извадят снимките на разни птички и животинчета, за които си трябва дълъг фокус и които чат-пат снимам като форма на отмора при разходки из планини и паркове, процентът сигурно минава 95. Не е като да нямам още три доста добри твърди обектива...
Абе... добър избор, честито! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »