Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: neonvr   
Дата:   13-07-20 16:26

Здравейте! На скоро си купих Сони Аll, с презумпцията да се ползва със ръчнофокусни обективи. По принцип съм с Канонска система ФФ и обективите също са ФФ. Една 50-1.8 STM, 24-70f4 и 70-300 СТМ. Ще съм благодарен ако някой има опит да сподели с кой преход ще е по добре. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-20 17:41

Sony A7 II ли е или нещо друго, че не се разбира?
Иначе- ако няма Сигма и няма да се ползват Сигма обективи- Metabones.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: neonvr   
Дата:   13-07-20 18:10

Да Sony A7II извинявам се,телефона е изял седмицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-20 18:45

Сигмата се държи почти като метабоунс и е по-евтин. Имам и двата и освен за Сигма Арт обективи е пренебржима разликата. За Сигма Арт обективи сигмата е по-добра, защото обектива работи със всички функции.

Метабоунса му сложиха режим подобен на нейтив обектив ама не работи добре поне на моя апарат.

Двата адаптера ще ти работят в тъй наречения зелен режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-20 22:28

До към 100мм обективи работят добре адаптерите. На по-дълги обективи фокуса е обикновено ограничен до центъра. Явно трябват данни за обектива да има за да работи с по-дълги обективи а метабоунс ги нямат тия данни

Та от твоите вероятно 70-300 ще е труден за ползване. Аз съм ползвал и 400мм но само централната третина по хоризонтала работи. То на а7м2 това ти е горе долу цялата фокусна зона де

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: mmx   
Дата:   14-07-20 17:30

Ползвам Sigma MC-11 с A7iii и Canon 24-70 и 70-200 is II. Като има светлина работи трепач. За тъмно - само Сони светли обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-20 23:09

Моя опит със а7м2 е че на тъмно му е трудно. Със сигми на 1.4 горе долу се ядваше на адаптер. 35 арт 50 и 85 преди ает съм пробвал и горе долу става.

Проблема е, че няма червена помощна лампа. С годокски светки имаше един трик. Пробвах го за някой във форума и стана. Потърсете в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Metabones IV или Sigma MC - 11 SonyAll
Автор: mmx   
Дата:   15-07-20 06:43

hotsnail за трика за фокуса на тъмно точно за мен го пробва! Със Сони обективи работи, дори с китака!

Това е трика

https://www.youtube.com/watch?v=hC7qmb-AQxQ


Аз го правя с Godox X2Ts и работи.

Но с MC-11 трика не става - с канонските обективи изобщо не пали AF решетката, а на моя Sigma 18-35 Art пали решетката, но фокуса се мота и бърка.



Публикацията е редактирана (15-07-20 06:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »