Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A6000 и макро фотография
Автор: hristov1   
Дата:   11-07-20 13:05

Здравейте, имам нужда от помощ. Нищо не разбирам от фотография, а ми трябва макро обектив за Sony A6000, като по специално става дума за дентална фотография.
От извести вериги магазини ми предложиха обективи за 1000-2000лв, които със сигурност ще свършат чудесна работа, но искам нещо по бюджетно като за начало.
Чудя дали да не започна с Sony E 30mm f/3.5 Macro SEL30M35, а след като се науча да снимам да си взема нещо по-добро. Все пак ще се снимат зъби и после ще се изреже снимката и ще се обработи с програма.
Споменаха ми и за някъкви пръстени за макро снимки. Някой би ли ми дал съвет относно пръстените. Дали мога да мина по-тънко с тези пръстени, а след година като се науча да снимам да си взема направо хубав обектив.
Отворен съм за всякъкви съвети по темата. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-20 13:30

Зъбки се снимат с макро винаги. Иначе може да стане най-лесно с 30/3.5, но ще трябва леко в повече да е близостта до пациента.
С пръстените ще стане може би, някой 50-80мм обектив и 10-12мм екстендер пръстен, с контакти, за да предава автофокуса. ЩЕ е малко по-бавно фокусирането.
Вариант е 50/2.8 макрото от Сони, което е скъпо, а е бавен обектив, със средно добри резултати после. Ще пасне, въпросът е до €€.
Най-добро е 90мм макро, но там парите са доста, при някои хора им идвало "небалансирано" с по-голямото тегло. С приличната стабилизация и добрата картина ще стане точно. Но €€ са си доста. Особено като по-нов.
Може да се пробва като вариант Сигма 60/2.8, почти макро идва там при близки кадри.
Бих се пробвал начално да снимам с макро екстендер пръстен, VILTROX DG-NEX 10/16mm, Kenko 10/16 mm, тези са като варианти добри и качествени, като за съжаление са комплект, а в случая трябва само 10мм ринг. Може би отнякъде ще се намери втора ръка само 10мм, не бих залагал на нискокачествени и някакви различни от казаните марки.
To всъщност 30мм макрото на втора ръка е колкото Kenko 10/16mm екстендерите (нови).
Поне при 7 различни зъболекари и зъботехници съм виждал с обективи 60мм, 90мм. Само при един беше с 90мм макрото Сони, останалите огледални апарати и макро обективите.
Според мен ако има колебание, бих пробвал при възможност 30мм и 50мм макротата от Сони и ако 50мм е достатъчно като скорост на фокусиране и т.н. да се вземе него. Има лимитер за разстоянието, така че ще стане.
Все пак, да не пропускам и хитът Сигма 70/2.8 макро, който също има лимитер за близостта и ще пасне отлично.
КАто за последно след толкова думи- 50/2.8 Сони или Сигмата 70/2.8 макрото, това са решенията. Всъщност са най-точните, над макрото 30 и екстендерите, които са компромис, основно заради €€.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: hristov1   
Дата:   11-07-20 14:00

Здравейте, много Ви благодаря за изчерпателния отговор.
За последните два обектива съм съгласен напълно, но за съжаление трябва да се съобразя с бюджета и да взема нещо, което да използвам една година и след това направо да направя една хубава инвестиция в друго, което да си струва парите, както последните два обектива, които споменахте. Вариантите ми остават 3:
1. Sony SEL 30mm F/3.5 Macro - 499лв
2. SIGMA 60mm f/2.8 DN Art (Sony E)- 450лв
3. Въпросните пръстени, които не виждам в БГ сайтовете. Може би трябва да ги поръчам от Амазон.

Още нещо важно, което пропуснах да спомена е че апарата ми е с китов обектив 16-50мм, което означава, че ако реша да си взема пръстените ще трябва да си закупя друг обектив и цената да достигне цената на стандарните макро обективи, които споменах във вариант 1 и 2, като вариант 2 е малко труден за намиране или поне аз откривам само една обява, която е със заявка.

Поздрави.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-20 14:07

1 година с 300-500 лв нагодяване и после 900-1000 с хубавото или директно с каквото трябва и 900-1000лв, така го виждам аз.
Изказах всички възможни варианти, иначе си подкрепям Sigma 70mm, Sony 50mm
Имаше изгодна обява за 70мм втора ръка, но май се иска да е нов и с фактура...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: wlad   
Дата:   11-07-20 14:11

взимай една сигма 60, появяват се в базара постоянно по 200лв.
Аз съм със същата комбинация, 16-50 и сигма 60 2.8, но аз го ползвам като портретен. За качеството му е изписано много, няма смисъл да се коментира дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: hristov1   
Дата:   11-07-20 14:12

Здравейте, благодаря още въднъж. Не държа да е чисто нов и на фактурата не държа. Важното е да върши работа.
Сега ще потърся втора употреба въпросните обективи, а ако няма си остава варианта Сони и Сигма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: BEYA   
Дата:   11-07-20 19:23

Малко ще се отклоня от темата, но някой може ли да покаже портрети с конкретната Sıgma 60mm 2,8 DN art. Имам 50мм 1,8 на сони и се чудя сигмата дали е по добра!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   12-07-20 03:47

BEYA Sigma 56/1.4 е за портрети и е много приятен обектив.

А за макро има доста опции има и 50мм обективи има и пръстени.

Има Сигма 70/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: neillmakoli   
Дата:   12-07-20 09:33

Кваки, има ли някакви пръстени дето са по-евтини за сони А 6000,макар и да са без автофокус?



И аз искам да взема някакви подобни, но гледам в базара и по нашите магазини не се предлагат, а много не ми се занимава с онлайн търговци.
50 1.8 обектива ще ползвам и бързината на фокуса не ме бърка тъй като ще снимам статични предмети.
Евентуално макролещите дето се слагат отпред на обектива не вършат ли работа?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   12-07-20 09:59

В България не зная да се продават екстендери, може би по двата магазина възможни да има. Иначе без контакти няма как да стане...
С леща отпред става, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: addi999   
Дата:   12-07-20 10:44

Имам макролещи/+1,+2,+3/ и съм ги слагала на 50/1,8,резултата ми допадна,зоната на фокус си беше добра/очаквах мазня/"Маруми' са моите макролещи,но има всякакви,опитайте[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: A.Y.   
Дата:   12-07-20 10:55

Аз си взех пръстени с автофокус от базара на форума (нещо около 40-50 лева) и ги ползвам с портретния sony 50mm f1.8. С двата пръстена доста близко се снима и се губи светлосила.

Мога да ти ги пратя за тест, но не се продават. Имат си и плюсове и минуси.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (12-07-20 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: neillmakoli   
Дата:   13-07-20 07:13

[beer] `Черпя бира ако си от София и ги пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 и макро фотография
Автор: A.Y.   
Дата:   13-07-20 20:40

Пиши едно Л.С. и ще ти ги пратя.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »