Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: Diko   
Дата:   04-07-20 22:51

Здравейте.

Попаднах на гореупоменатите и се чудих дали се заслужават, ако да на какви цени и байонета им става ли с този на Bowens?

Очевидно е, че са на 30тина години може би. Ръчно се манипулират, но се връзват към съвременни тригъри.

Колеги какво Ви е мнението?


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-07-20 09:11

според мен не си заслужават

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: kalynsky   
Дата:   05-07-20 18:17

Така, ще кажа собственият си опит.
Имал съм variolite 1500. Супер доволен съм, платих ако не се лъжа около 250лв. Което за тази мощност си мисля че е доста добре. Не знам дали се предлага тук подобна мощност. За байонетите е малко особената работата. Два различни са, единият е като на боуенс ама май не баш. В момента имам генератор мултиблиц 3200ws. Пак си мисля че за цената му няма кэнкуренция(за годините не коментирам).
И най важното, зависи за какво ще се ползва. На мен ми вършат перфектна работа!!!
Има преходници има и байонети на които могат да се ползват боуенс модификаторите.
Това от мен и моят опит с марката!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: Diko   
Дата:   06-07-20 14:07

Супер - благодаря за инфото!

Моля те разкажи още малко. От къде как на какви пари да си взема адаптери?

"1500" това Ws ли са?

Как е ситуацията с консумативите и и чупилили са ти се, ако да - колко често? Къде ги ремонтираш? И всякакво подобно инфо.

Благодаря предварително Калински![smile]

На мене ми трябват сравнително рядко да ги ползвам, но да ги имам, вместо да наемам. Дет се вика наема и губенето на времето ми е по-тегаво от колкото ако ги имам в наличност.

Ти какво мислиш? Как е при тебе?



Публикацията е редактирана (06-07-20 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: kalynsky   
Дата:   12-07-20 09:51

Адаптери от ибей и тук във фотофорума някой продаваше.
1500 са Ws.
Говорим за машини на 20-30 години. На мен не са ми се чупили , обаче каткто всяко нещо втора ръка и на толкова години няма как да си застрахован.
Имах проблеми с генератора, поправи ми го едно момче като дори аз му бях открил проблема. Смениха се едни малко кондензатори които се оказа че са за постоянното осветление , продуха се от прах цялата машина и си тръгна до момента без проблем :)
За ремонтиране може и в сервиза на динафос според мен, а специално за моят проблем хванах едно момче инженер което свърши чудесна работа :-)
При мен е същата работа с наема и губенето на време за това ги взех и както казах за парите за която я взех тука няма начин да си купиш нещо толкова мощно за по малко от 1000лв.

[cool] [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Multiblitz Variolite 400 & 800 Ws?
Автор: kalynsky   
Дата:   12-07-20 09:55

Hensel също е вариант. Току що видях набързо оферта за 3x1200Ws за 700лв със два софтбокса, бютидиш и куфар за моноблоковете ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »