Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   24-06-20 17:36

От скоро забелязвам,че когато ползвам въпросната светкавица отвреме навреме батерията зарежда супер бавно.Снимам на примерно 2000 исо,единичен кадър и светкавицата е на -2.В момента в който извадя батерията и я поставя пк проблема се решава но временно.
Някой има ли подобен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-06-20 10:03

динафосци на какво мнение са по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   29-06-20 14:09

Джъмбо написа:

> динафосци на какво мнение са по
> въпроса?

Тези дни мисля да намина и да видя дали знаят нещо по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: dragoart   
Дата:   01-07-20 13:23

Тия прехвалени и прескъпи годокси не струват и половината си цена.Същите проблеми както при по "ниските" модели, най вече с батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: menton   
Дата:   02-07-20 02:35

Пробва ли? Да ъпгейднеш софтуера http://www.godox.com/EN/Download.html

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: ilfot   
Дата:   02-07-20 09:04

dragoart Според вас кои марки са по добри от тези прехвалени и прескъпи годокси?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   02-07-20 09:51

Не трябва да се търси причина само в светкавицата. Нарастналите контактни съпротивления по клемите, различните кацитети на батериите, различен разряд на батериит стари и нови при стартиране, замерете ги на спад на заряда при изпразване. Ако дори само едната батерия е с разлика 25% капацитет (стара) от другите става така. Сменяй комплект берии с една марка, един и същи капацитет и провери зарядността им. За това и като ги извадиш, веднага по-добре зарежда, мигновена почивка. Като рязане ръчно с трион, за секунда спираш да режеш и силите ти се възстановяват. С евтини стари батерии не става, ако един фотограф няма зарядно с тестване, около 120 лева, на какво разчита? Купи си оригинална светкавица посочена от фирмата на фотоапарата и посочените от нея вид батерии. Иначе..., приятно ще си пишем тук. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Fifata   
Дата:   02-07-20 10:27

Джоро, безмислен коментар.
Преди да даваш акъл, поне прочети за какво се пита и какъв е уреда.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   02-07-20 10:45

Fifata,трябва ли да съм виновен, че техниката ти е чуждо тяло в главата, да получавам забележка от човек, който винаги си купува по два чифта ръкавици, защото му трябват само левите? Отделил съм време за писане, кой разбрал-разбрал, според интелекта си и техническото му ниво. Ако не разбираш чужд език, как оценяш разговора за „смислен или безсмислен”? Аман от заядливи коментари от хора, изгонени от кухнята да не пречат на жените си!



Публикацията е редактирана (02-07-20 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-20 12:33

Ако снимаш на прекалено кратки интервали, светкавицата започва за загрява. Това по принцип е проблем на всички светки, но обикновено термалната защита е за да предпази светкавицата от повреда, то тук има и допълнителен фактор - литиевата батерия, която не търпи високи температури, при които става нестабилна и опасна. Да не говорим, че тя самата също отдава голямо количество топлина за разлика от стандартните никелови батерии. Вертоятно и условията ти на снимане предполагат по-дълъг импулс (по-висока мощност). Това, че временно се оправя проблема с изваждането на батерията за мен е потвърждение, че именно в топлината е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   02-07-20 13:10

Lamerko, congratulations!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: k7   
Дата:   02-07-20 14:33

Автор: ilfot
Дата: 02-07-20 09:04

dragoart Според вас кои марки са по добри от тези прехвалени и прескъпи годокси?[smilie11]

Ако снимаш с Никон, си купуваш никонска светка, ако си с Канон - канонска.
Имал съм и двете системи. Като снимах с Никон, ползвах Nikon SB-600.
От много години съм с Канон и съм с 580 EX2.
Никога не съм ги харесвал тия, другите марки.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: menton   
Дата:   02-07-20 15:22

Lamerko ще се окажеш прав. Гледам новия софтуер G3 Firmware Upgrade
Updated Contents

1.To improve the heat protection system
2.To adjust the control methods of LED
3.To optimize the hotshoe communication protocol

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-07-20 17:30

Пробвай с друга батерия и външно захранване, ако тая светкавица има такъв вход.На мен ми прилича на проблем с електрониката , нещо е за смяна,някой който ремонтира точно тия светкавици може да каже или да пишеш на поддръжката на годокс.Това, ако ъпдейта не помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: sirkhann   
Дата:   03-07-20 20:07

Не всички снимат с CaNikon. Аз съм имал топ моделите и на двете марки, като минах на Fuji, си взех Godox за 200 лева, защото нямаше друго с подобни параметри. Въобще тия прехваление "оригинални" светкавици за по 1000 не ми липсват, още повече, че не снимам сватби и тия неща обикновено седят в шкафа през 364 дни в годината.

И обективи Sigma също харесвам много. [smilie5]

Мерси на lamerko, че каза за Firmware [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: bayivobg70   
Дата:   04-07-20 00:13

Автор: sirkhann
Дата: 03-07-20 20:07
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: bayivobg70   
Дата:   04-07-20 00:16

Автор: Fifata
Дата: 02-07-20 10:27

'Джоро, безмислен коментар.
Преди да даваш акъл, поне прочети за какво се пита и какъв е уреда.'

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   06-07-20 10:37

Относно отзвука към моя коментар горе и реакцията на един/двама коментиращи мнението ми, сетих се за тях с оня виц:
„Един леко почерпен мъж направил челна стойка на улицата, в тази поза погледнал на ляво , после на дясно и си задал въпроса, А БЕ ТЕЗИ ХОРА ЗАЩО ХОДЯТ С ГЛАВАТА НАДОЛУ?”
А аз си мисля, ето защо вече много жени сами си сменят предпазните бушони в къщи, а мъжете им държат крепейки столовете им да не паднат, защото мъжете им са на „ВИЕ” с техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Fifata   
Дата:   06-07-20 11:04

Само да вметна, защото гледам се заяждаш с това колко съм на ВИЕ с техниката. Сервиз съм от 20 години и ремонтим доста по сложни неща от светкавици, но и това ми се налага чат пат да правя, заради колеги. А това че ти си неграмотен в сферата на техниката си е твой проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   06-07-20 12:36

Приключвам диалога, не трябваше да споменаваш за стаж 20 години, дано,дано не е загубено време, ще ми се поне. Успех и в Техниката ти желая!А сега как ще ме иронизират моите приятели от сайта, които знаят професията ми, Бог да ми е на помощ, голям майтап ще стане!Но за отмъщение към тях, ще ги изпрщам при теб за ремонти!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: lamerko   
Дата:   06-07-20 12:52

Djoro: основната "инновация" на тези светки на Годокс е, че използват не стандартни АА/ААА батерии, а техни си литиеви/полимерни. Тези батерии имат по-висока плътност на съхраняваната енергия и способност да отдадат многократно по-голям заряд за по-малко време, което ги прави много добро решение от една страна, но в същото време си имат и недостатъци. Може би от там става и обърквацията в постовете...

Въпеки, че има хора, които не ги харесват, за мен това решение е ОК (макар и с друг модел) - дори сега бих си купил да кажем сравнително компактната V350S с 2ah батерия. С уточнението, че аз не снимам събития и съответно нямам голямо натоварване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: Djoro   
Дата:   06-07-20 14:25

Съгласен съм,дори имаше фирми, които не препоръчваха зарядни батерии за тогавашните камери и светкавици, защото при рязко натоварване,разряд,„капацитета„ на батерията не трябва да пада под 75% . А за паметта на тока при заряд и разряд, както и при зареждане, оказва влияние. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица GODOX V1
Автор: lamerko   
Дата:   06-07-20 14:45

Паметта е проблем само за ментетата, и то при литиевите батрерии, а не при стандартните николови. С оригинални батерии няма никакви проблеми. Все едно да имаш няколко батерии за някоя флагманска фотокамера и да не може да ги използваш :)
А това за 75-те процента не мисля че е било толкова драстично. Основно, акомулаторните никелови клитки са 1.2 волта, докато обикновените са 1.5 волта - при по-високо натоварване, често напрежението при акомулаторните пада под защитата на светкавицата и започват проблеми. Но като цяло няма как да има постоянно натоварване - светкавицата не е с постоянна светлина.
Но пак за темата - V1 не е нито с обикновени батерии, нито със стандартни акомулатри. Предимствата на лития са много, а проблемите се въртят основно около топлината и това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »