Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: LxD   
Дата:   03-07-20 13:37

Здравейте, предстои ми покупка на принтер който ще се ползва основно за принтиране на снимки + сканиране и печат на документи в дома. Четох доста по какви ли не форуми, групи, статии и се спрях на два модела.

1.EPSON L850
2.EPSON L7160

Задължително е принтера да може да сканира! Търся мнение относно качеството на печат на снимки върху хартия Katana Premium Luster 200 и Katana Premium Gloss 255 с размери 10х15 и А4.
Също бих искал да знам кой от двата избрани от мен модела ще има по-добър детайл в печата и по-точно предаване на цветовете като се има предвид, че L850 използва 6 цвята (B,Y,M,C,LC,LM), а L7160 използва 5 цвята (B,Y,M,C + PB-Photo Black).

Гледах във сайта на вносителя им за България и модела L850 има ICC профили конкретно за тези модели фотохаритя на Katana, а L7160 няма.

Повечето снимки които ще бъдат отпечатвани са с максималната резолюция на фотоапарата с качество 300ppi. Фотоапарата с който снимам е Sony A7III и обективите са Tamron 28-75 f/2.8 или Sony 85мм f/1.8.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: compur   
Дата:   03-07-20 14:26

www.factor.bg [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: fotocolor   
Дата:   03-07-20 14:45

L850-вземи си го от Faktor.bg.Страшно коректни и винаги ще помогнат.Има ги и хартиите и мастилата и тези за които сте писали са доста добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: LxD   
Дата:   03-07-20 15:10

Да точно от там ще поръчам варянта който избера. С какво L850 превъзхожда L7160?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: wlad   
Дата:   03-07-20 18:36

Ако наистина не е крайно наложителна покупката на подобен принтер - най-приятелски те съветвам да си спестиш канските мъки, които предстоят след придобиването му. Казвам го като човек, страдал с какви ли не мастилници в последните 20 години, вкл и текстилни принтери.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: LxD   
Дата:   03-07-20 18:45

Какво имате предвид под канските мъки? Проблемен ли е този Epson L850?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: Драгончик   
Дата:   05-07-20 12:44

B,Y,M,C,LC,LM - това са 4 цвята. C и LC са един цвят (както и магентата) и не разширяват цветовия “обхват” (не се сещам за правилния термин) на принтера, но пък правят преливането на тоновете по-плавно и добро. От друга страна PB е голямо предимство при печат на снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: wlad   
Дата:   05-07-20 16:25

имам предвид, че на всеки мастилник ставаш роб и си вечно оплескан в бои. То не е запушване, запичане, затлачване, сънуваш решетки. Ако можеш да си го спестиш това - е най-доброто решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-07-20 17:18

Най-добре се свържи с фактор и ги питай дали биха ти помогнали при избора като им пратиш една цветна и една черно бяла снимка и помоли да ти ги отпечатат на двата принтера и виж как ще излезне и си реши ,предложи им да платиш за снимките, плати изпращането.ако ти харесат снимките питай на какъв уиндос работят с каква програма и от коя година обработват и с какъв драйвер и работи със същите и ако си доволен спри всякакви ъпдейти.
Имам плотер 24 инчов 4 цветен от 1998 и л800 от 4 години и ако човек внимава може при пълнене да разсипе 20 капки върху предварително послана домакинска хартия и да не цапа.За последните 8 години имам 5 сантиметра черно петно върху стената зад бюрото не се вижда -изпадна маркуча за излишното мастило дето сам извел на л800 в половин литрова бутилка която съм завързал и нацапа стената но имам латекс ама не съм местил бюрото то и за 8 години латекса си е за боядисване ама ще чакам още 8.



Публикацията е редактирана (05-07-20 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: wlad   
Дата:   05-07-20 17:35

Петна по стената и бюрото е благодат. Виж като заиграят дамперите и главите, чуваш как ехото заглъхва.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: LxD   
Дата:   05-07-20 21:39

Ясно, можете ли да ми препоръчате такъв принтер който си заслужава и консумативите са му сравнително евтини? Ще се свържа с фактор и ще ги помоля за принт както каза колегата по нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: lamerko   
Дата:   06-07-20 11:20

L850 е ОК. Не виждам драма с мастилниците - той е с СНПМ. А и предполагам, че натоварването няма да е кой-знае колко голямо. Малко ме "притеснява", че се търси обезателно МФУ - ако ще е нещо за офис, с предимно печат на документи, то мастилото не е добър избор...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: imitev   
Дата:   06-07-20 16:41

На МФУтата скенерите са просто невероятно скапани. То и какво да очаква човек от някаква имитация на копирна машина.

Този епсън 7160 е отговор на устройството на брадър от този сегмент с безбожно евтини мастила. Не вярвам да печата невероятно.



Публикацията е редактирана (06-07-20 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: wlad   
Дата:   06-07-20 18:18

така де, баш за ciss иде реч [smilie5]
Как да е, стар съм вече да споря с който и да било, аз ти казах, пък прави каквото ти е на сърце.
Ако мислиш, че Фактор сега се е родил ... като ходиш, питай ги продават ли още Dupont Artistri или им омръзна вече да им връщат принтери по 25 бона [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: Konstantinov   
Дата:   07-07-20 11:32

И аз за вкъщи също бих препоръчал лазерен монохромен на HP има със и без скенер и с двустранен печат,а4,а3 голям избор . Аз имам 2 -1000w и 5000 N мрежов на по 20 години и не са се разваляли само се пълни тонер.А за цветен печат да се дава в снимките ви правят ги за 15-25стотинки ако са на хартия фужи 10х15 за 3 дни или на други места може да има и по-евтино,примерно в германия преди 5 години съм виждал -вадят и за 3.5 евроцента, като има промоция.



Публикацията е редактирана (07-07-20 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: koev   
Дата:   07-07-20 19:56

Л850 е боклук (много принтери са ми минали през ръцете). Ако си фотограф на цигански сватби или копърка по заведенията и всеки ден печаташ, може да ти се вържат нещата. Енджина му е базиран на р50 и е добре, ама главата... бах таз глава. Моят принтер е под 3000 снимки, вече гаранционно е сменяна веднъж и пак е за смяна - смесва цветовете. "Бахтиса" ми и печатам на него някакви офис документи вече - няма да се занимавам повече с него.
Яд ме е, че навремето го препоръчах на приятели и сега ми пилят и те на главата [smile]
Иначе Фактор е добър доставчик (в Поликом е по-скъпо) и сервиз, доволен съм от тях, но те не са производители, а само търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: mitakabs   
Дата:   11-07-20 06:55

koev написа:

> Л850 е боклук (много принтери са ми
> минали през ръцете). ама главата... бах таз
> глава. Моят принтер е под 3000
> снимки, вече гаранционно е сменяна
> веднъж и пак е за смяна - смесва
> цветовете.
Че те всички глави са им на един принцип на Епсъни-те, сега какво, всички не стават или конкретно този?



Публикацията е редактирана (11-07-20 07:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: koev   
Дата:   11-07-20 11:02

Той принципът си е тамън, ама практиката и изработката нещо куцат [smile]

Грешката ми е, че пиша за принтерът Л805, а не за многофункционалката л850, за която е питането - за нея нямам наблюдение. Извинявам се за което.
Та коригирам си мнението: Л805 е боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: Konstantinov   
Дата:   12-07-20 13:15

Щом при мен печатат идеално л серията а и като работя със служебна и моя техника и аз съм конфигурирал всичко работи 5 -10 -15- 20 години идеално,има две възможности,неправилна работа,или са ви сменили главите с дефектни при поддръжката,не е фирмата и собственика,просто българина е пакостлив и предприемчив.Затова трябва да се говори за нов принтер купен не от фактор ,дето има хора да разбират ,запечатан,и да не е ходил някой да го пипа.



Публикацията е редактирана (12-07-20 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер Epson L850 или L7160?
Автор: koev   
Дата:   12-07-20 19:59

Прав си, извинявам се - явно аз не мога да си ползвам техниката.
Променям си мнението за последно и повече няма да пиша в темата:
Л805 е най-великото нещо сътворено от хора.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »