Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: patzo   
Дата:   26-06-20 12:07

Здравейте! Поръчах си софтбокс от ибей и се чудя дали може някък със преходник да стане на микрофонна стойка. Защото гледам, че евтините стойки за софтбокс изглеждат доста некачествени, пък си имам хубави микрофонни скойки. Та дали има някакъв предодник който да става от микрофонна стойка към такъв за софтбокс стандарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: Synthy   
Дата:   26-06-20 12:59

Дай линк. Повечето софтбоксове се закачат върху лампата.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: patzo   
Дата:   26-06-20 13:44


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61gNlv5kqYL._AC_SL1500_.jpg



Ex, такъв си поръчах. За Godox TT685 светкавица на закрито ще ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: Synthy   
Дата:   26-06-20 14:07

като пристигне - ще пробваш. Един статив за такова нещо струва макс. 50лв. Употребяван даже е по-малко. Ако се наложи - ще вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: bikerdido   
Дата:   26-06-20 15:11

Аз ти предлагам следното: отиваш при един стругар със софтбокса и твоята стойка и измисляте някакъв начин за захващане!
Като гледам в долния край на дръжката на софтбокса има винт за затягане(тоест в дръжката влиза стойката и затягаш с винта).
Все ще измислите нещо със стругаря!...
Успех!
[cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-20 19:58

Здрасти Пацо,

аз също имам много готини микрофонни стойки и веднъж се наложи да ползвам една за Софтбокс- обели се боята на стойката и стана грозна работа.

Има готини и ефтини стойки за софтбоксове- примерно Walimex


Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: asahi   
Дата:   07-07-20 21:45

Фотографските стойки са по-железни, особено истинските.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтбокс на микрофонна стойка?
Автор: patzo   
Дата:   10-07-20 20:18

Намерих предодник и си поръчах от ибей - всъщност със 2 преходника единия обръща на 5/8" женско към 3/8 мъжко и другия от 3/8 към стандарта за софтбокс. Но днес пристигна софтбокса и се оказа, че няма нужда от преходник абсолютно точно става за стойката. Даже там където се затяга се пада под резбата и е идеално. За закрито става идеално - сигурно навън ако духа вятър ще трябва нещо по-здраво, но засега идеята е за проби на закрито. Със сигурност стойките където са по 200лв. са хубави, но тези по 50лв. изглеждат некачествени. Пък тъй и тъй си имам - получи се добре. Благодаря на отзовалите се в темата. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »