Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Slivenski   
Дата:   31-08-20 12:59

Куратор на латински означава човек, който се грижи, наглежда и лекува.

Не знам точно с какви права ще са кураторите във форума, но смятам, че трябва да могат да изваждат определени кадри от галерия "Избрано", ако те не отговарят на естетическите, художествените и техническите изисквания на Фото-форум.

Естествено, това не означава да минеш с балтията из галериите. Примерно двама или трима от кураторите, ако преценят, че дадена снимка е слаба, тя да излиза от галериите, но да си остава в профила на автора й, все пак. И винаги да се дава обяснение защо – примерно, защото трима от кураторите са преценили, че тя не отговаря на съответните стандарти.

А теми от рода на „Тия снимки стават/не стават“, само могат отново да превърнат форума в онова неприятно място, което беше преди 6-7 години.

Винаги съм казвал, че ако не можеш да критикуваш така, че критикуваният да си помисли, че му правиш комплимент, значи не ставаш за критик.

[smile]

А, да - за да не ме обвинят в лицемерие, трябва да призная, че аз също съм допринасял понякога за "неприятното място", затова вече гледам по-рядко да пиша. Извинил съм се на хората, с които съм се държал грубо, повечето приеха извинението ми... Животът продължава.

[smile]



Публикацията е редактирана (31-08-20 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   31-08-20 13:04

predi 6=7 години форумът е бил по-приятно място от сега, а тогава - по-приятно място отпреди още толкоз. [smilie5]
ако критикуваш така, че някой да си помисли, че му правиш комплимент, значи този, когото критикуваш и пълен идиот, аз предпочитам да не общувам с идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: шдфдшд   
Дата:   31-08-20 13:20

Автор: Slivenski
Дата: 31-08-20 12:59

...Винаги съм казвал, че ако не можеш да критикуваш така, че критикуваният да си помисли, че му правиш комплимент, значи не ставаш за критик.....


...т.е. , да се плюе така дисперсно , че оня да мисли , че роса го вали....така ли да се разбира?!...[smilie5]
...висш пилотаж....[smilie5]



Публикацията е редактирана (31-08-20 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   31-08-20 13:21

> "...предпочитам да не общувам с идиоти..."

Налага се, за съжаление. И то - преднамерено умишлено общуване, когато говорим за критика във форума. Една от целите на критиката е да се опазва форума от идиотски снимки* и - ако не се критикуват, става бозата която гледаме.

Важно е да се критикуват снимките ( ако трябва - жестоко), а НЕ авторите. В тоя смисъл 'да помисли, че му правиш комплимент' не е най-точно определение, но може би 'да разбере, че с боя му мислиш доброто' е по-правилно?
[beer]

* да се опазва от идиотски снимки - не от присъствието им въобще (неизбежно е и даже може да е полезно), а от боготворенето им и въздигането им в еталони за подражание (което става ежедневно, уви...)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Slivenski   
Дата:   31-08-20 13:31

Важно е да се критикуват снимките (ако трябва - жестоко)

Точно това казвам - не е нужно да е ЖЕСТОКО. Достатъчно е да е обективно. Жестокостта поражда жестокост. Кротко и обективно - това за мен е добрата и полезната критика. Другото е избиване на комплекси.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   31-08-20 14:24

мене ме блокират и за кротки и обективни критики.
хората са толкоз тънкообидни и крехкодушевни, че даже и да им казваш нещо хубаво, те виждат обида. така че от няколко години насам съм сменила подхода - няма никакъв смисъл да учиш свинята да пее - хем си губиш времето, хем отегчаваш свинята.
пробвам що-годе кротко - ако стане - чудесно!
ако не - блокират ме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   31-08-20 18:51

абе, след кат изтрихте профила на човека, дето изкара на бял свят бакиите на ихифите, викнахте ли самия ифиф за куратор?
щото в момента е мазало...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   01-09-20 10:40

за мен работата на кураторите трябва да има две основни направление:

1. да връща в представяне кадри, които явно не им е мястото в "избрано"

2. да извършва корекция по Б рейтингите на общата селекция. тоест, имаме един рейтинг ,който си върви по досегашните Б-правила, но всеки куратор може да отнема или добавя примерно 3 Б-гласа, по негов избор, така че да бута даден кадър нагоре, или надолу в класацията. Разбира се, всеки куратор ще прави това по свое усмотрение и понякога гласовете им ще се сумират, друг път ще се неутрализират. Така тяхното гласуване ще се явява корекция на основния Б рейтинг, който в много случаи си върви по инерция и определени кадри, на разпознаваеми лица, трупат огромен рейтинг, някак несправедливо спрямо останалите, други пък остават недооценени.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 12:07

нали знаеш - оправия НЯМА да има. много са, силни са и вярват, че така трябва - тук и в живота. затова и светът е такъв, какъвто е.
човек прави собствен микроклимат със свой вкус и хора, каквито харесва. или поне - с преобладаващо повече добри качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   01-09-20 12:24

ако средата е такава, че позволява да избуяват и берат плодове разни порочни практики, много ясно, че са много и ще са силни. ако средата не позволява те просто няма да имат почва за развитие и бързо ще се откажат от схемите си, още повече, ако не знаят точно каква е схемата за оценка на кадрите и няма как да "му хванат цаката".

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 12:44

ами средата Е такава.
очевадно.
периодически се опитвам да разбълбуквам по нещо, но всеки път си давам сметка, че смисъл няма.
всички подобни са или блокирани, или уморени...или омекнали.
...или - най-вече - отдавна не им пука и сами са си били камшика.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: serjy   
Дата:   01-09-20 12:58

средата е такава каквато я създадат собствениците на фото-форум. ако имат воля ще постигнат една добра среда, ако мислят, че от само себе си нещата ще станат добри, като предишните собственици, спред мен няма да се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 14:10

serjy: "средата е такава каквато я създадат собствениците..."

Мда, а участниците нЕмат грам заслуги за това и са невинни нали?!


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 14:32

филипе,
аз - примерно - работя с наличните материали.
и мога да направя с тях гениални неща, мога и такива, които да са прилични, мога и да един боклук.
но моята работа е друга и е другаде. аз не съм собственик на фф.
няма и да бъда.
а след като сайбиите на сайта са изхвърлили голяма част от добрите продукти, ЩОТО МИР ДА ИМА и да са доволни останалите - да се оправят.
оставам с много сериозното впечатление, че се опитваш да правиш добро впечатление на силните на дена - тук и под снимките.
преди не бях наблюдавала.
ще се помуча да внимавам...ако не ми писне, естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 14:58

Марче, има простички правила, дори и в демокрацията, които трябва да се спазват! В това число и подходящ ЕЗИК! Като продължаваш да се жалваш за Илиян и др. "велики автори", дето си нямат мяра на езика... стигам до извода че и ти си кат тях. Ако правех добро впечатление, щеше да ми гледаш снимките от домашния албум по върхарите, но слава Богу не е така. Наблюдавай, анализирай, знам, че можеш!


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 15:25

[smilie18] [smilie18] а, викаш - важен е езикът за един фотографски форум [smilie18]
и ти - сам на барикадата с/у лошите [smilie5]
ой, завала, завала...[smilie18] [cool]
борецът той [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Imaginarium   
Дата:   01-09-20 18:23

Истината е, че собствениците на сайта просто трябва да решат какво искат от собствения си сайт - дали да изглежда като 35photo и 1X сайтовете , или това да е сайт, в който всеки да си изсипва картите памет и "кото стани"...
Нищо против автора, но докато се допускат подобни снимки изобщо да се качват, то отговора на въпроса е ясен, а споровете за безсмислени.:


https://photo-forum.net/static/forum/2020-09/twqa8730.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1598972105_dscn3352.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-20 18:33

Има разлика между 'лош език' и 'лош език' ! Не я ли забелязвате, или... не сте много по езиците и си знаете само един?

Лошият език на Мара е очевАдно добронамерен и добродушен. Никога не е сцел да нарани или уязви някого.

Други хора (ако не сте ги забелязали, може да сте от тях) ползват лош език с нескрито желание да уязвят и наранят опонента (истински или въображаем - защото често скачат с рогата и срещу грешно избрани мишени). Има в лошия им език много от това, което наричаме 'хейт' (поредната хубава българска дума, но и без синонимен речник мога да изредя злоба, злъч, омраза, ненавист, вражда, неприязън, мъст... )

За съжаление Мара и още един-двама видни форумни членове си позволяват такъв език от позицията на способни творци и хора, разбиращи от изкуство. Останалите практикуващи хейт и хулигански език много погрешно свързват епитетие и обидите с творческо произходство и (несъзнателно може би) са вдъхновени от Мара & Co., вярвайки си, че това ги постав над жертвта им и над публиката.

Ами НЕ СА над всички, не заради езика, а заради посредсвтените си способности, които са много далече от езиковите им идоли...
= = =

Но тук си говорим (уж) за КУРиране, извинявам се за оф-топика (не го почнах аз).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 19:29

ааа, нямаго, благодаря за защитата...ама това с добронамереното добродушие мина.
ся съм в критическата и въртим томахавката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Julius   
Дата:   01-09-20 19:39

МАРА е тръгнала с КОШницата за лоши кадри и така става КОШ+МАРА на горките хорица.

Имай малко милост, ма!!! [smilie5] Ни мой само с тоягата!

Де тий моркова? Каква жена си ти? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-20 20:22

мара написа:

> ааа, нямаго, благодаря за защитата...ама това с
> добронамереното добродушие мина. ся съм в критическата и въртим
> томахавката

Не е защита , а нападение. [smilie22] Томахавката ти, както и да я въртиш, НЕ Е хейт и е много различна от отровните у(из)пражнения на други.

Обаче аз те упреквам в инспириране на криворазбрана грубост и злост, от хора дето си вярват, че това ги извисява над 'тинята и плявата'. Модел си им за подражание, хич да не си го искала[smilie2] И на всичкото отгоре ги окуражаваш в процеса на дискусиите - увлечена в същината на разговора (където те често са прави) изпускаш съпътстващия хейт...

(Пак опира до ритане на топката, а не на играча. Едно е да кажеш за снимка "Това недоразумение е пълна шитня!", друго е да се обърнеш към автора с "Олигофрен смотан, я хОди се перкай, тука е сайт за фотографи, не за уроди като тебе!")



Публикацията е редактирана (01-09-20 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 20:30

ако говорш за човека, пуснал темата залошите пракрики, за могилата, за юлиус и още куп други - не мисля, че си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: Бармалей   
Дата:   01-09-20 20:36

"Де тий моркова? Каква жена си ти?"
Вярно бре? Де тий моркова? Каква жена си ти без... морков? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 10:40

глейте ся това изображение - минало в избрано с ахкания и охкания.
аз писах отдоле, ма искам да се видят отстрани гласувалите!
и тях да ги видят - убедена съм, че едва са плъзнали поглед и са се изцъркали!
или са кьорави - хм - в лошия смисъл [smilie21]


https://photo-forum.net/static/forum/2020-09/next6554.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-02/1549047822_IMG_20190201_210205_762.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Куриране на галериите във Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   02-09-20 10:42

както и тая:


https://photo-forum.net/static/forum/2020-09/zwre7801.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1598963600_20200901091500_img_1122-01.jpeg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »