Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странна аномалия
Автор: alexgaidarov   
Дата:   23-06-20 11:06

Здравейте колеги, снощи бях излязъл надолу към плажа, от Варна съм.Небето беше доста чисто и реших да направя няколко кадъра.Това,което се случи беше доста интересна аномалия.Телефона ми има режим "Следи от звезди" бях пуснал експонация,която реших да спра на десетата секунда.В същия момент в който посягам към телефона да затворя кадъра,тези светлини за част от секундата се появиха видно на екрана на телефона,дори блендата се забави да затвори кадъра и когато погледнах се озадачих какво виждат очите ми [smilie11] Искам да поясня, че абсолютно нищо не е светвало пред камерата щях да го видя,просто ей така от нищото тези светлини се появиха,което за над 15 години любителска фотография, не беше ми се случвало..
Някой,нещо ?[smilie11] [smile]
https://i.ibb.co/z8Wnz0b/IMG-20200622-223736.jpg

https://i.ibb.co/HD8QjN6/IMG-20200424-211340.jpg
- На този режим излизат такива кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: CDman   
Дата:   23-06-20 11:51

Ако извън кадъра е имало светлинен източник, може да са насекоми, които са летяли и са отразявали светлината от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: alexgaidarov   
Дата:   23-06-20 12:14

Колко бързо ще летят тези насекоми, тези светлини излязоха в кадър много,много бързо за макс 1-2 секунди,точно преди да затворя кадъра.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: asahi   
Дата:   23-06-20 16:18

Изтриваш и продължаваш напред!

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: compur   
Дата:   23-06-20 19:04

А може би са те? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: nyamago   
Дата:   23-06-20 23:55

Случват се такива неща. На мен при серия от съвсем ясни снимки от непоклатим "статив" (апаратът поставен на каменния парапет на мост, самоснимачка за да не го пипам) - изведнъж излезе това:


https://live.staticflickr.com/4565/37869322104_3579f77fda_b.jpg



Експонацията беше 6 сек, през които (и през целия ми престой на моста) нямаше никакви подвижни светлини наоколо. Летящи насекоми по-скоро биха се забелязали като точкови обекти, друго обяснение нямам [smilie8]

В такъв случай приемаш дефекта като ефект и наричаш снимката 'артЪ' или 'експеримент' [smilie6]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: Yog   
Дата:   24-06-20 09:48

По-новите телефони могат да заснемат вълните на 5G!!! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: petervassilev   
Дата:   24-06-20 09:57

[smile]

Ghostbusters

Прилича ми на отражения от най-обикновена ектоплазма.



Публикацията е редактирана (24-06-20 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: geobg   
Дата:   24-06-20 11:17

Това което ми се е случвало за размазмане от статив е ставало когато наблизо е преминавал тежкотоворен камион, влак, а понякога и някои от моделите леки автомобили и дори мотоциклети. Но тогава основно размазва фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Странна аномалия
Автор: ceco   
Дата:   11-07-20 20:11

Каквато и да е странична светлина извън кадър (улични лампи, светеща сграда или автомобил зад вас, и т.н), отразена от лъскав ръб на нещо, което е било на ръката ви в момента, когато сте посегнали да изключите телефона (часовник, пръстен, копче...) би могла да даде подобен ефект. Часовник или пръстен носите ли?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »