Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FTZ адаптер
Автор: Ivokbg   
Дата:   11-06-20 10:27

Здравейте,

В ютюб срещам противоречива информация относно това как реално работи автофокуса на Z-ките, когато на тях е закачен F-обектив с адаптер.

Повечето ютюбъри твърдят, че няма никаква разлика и автофокуса си е чук, само че голяма част от тях са платени инфлуенсъри и много не им вярвам.

Единствено от Matt Granger чух, че има проблеми, но видеото му е доста старо и преди последните ъпдейти на фърмуера.

Та някой може ли да даде инфо от първа ръка аджеба, като минеш на Z трябва ли да сменяш всички джамове с нейтив или може да си караш и със старите? До каква степен страда автофокуса?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: al.popoff   
Дата:   11-06-20 10:43

Здрасти! Имах Sigma 50mm f/1.4, която на DSLR-а редовно имаше проблеми с фокуса. Ту front, ту backfocus-ваше, а съм я мъчил и с док станция и с микронастройки от тялото. Още в магазина помолих да тествам точно тази комбинация и в момента в който видях 10 от 10 перфектно фокусирани кадъра взех Z6. Имам също и Tamron 24-70 G2 и Nikon 200-500. Никакви проблеми с фокуса, които да идват от адаптора. Може би спефициката на фокусната система - да, понякога, но не и от адаптера.
Относно смяната на стъкла - смених сигмата с нейтив 50-ката и не съжалявам изобщо. На 1.4 снимах доста рядко така или иначе, а по всичко друго никонската 50-ка е по-добра. Z стъклата са друга бира просто, особено за парите си.


Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Imaginarium   
Дата:   11-06-20 11:40

Нула проблеми с адаптера. С никонските обективи няма грижи. Имаше проблеми с някой тамрони, но след ъпдейт на фърмуеъра всичко е 6. С изненада ще установиш , че някои обективи са по-остри отколкото си свикнал да са, прост озащото фокуса е много по прецизен отколкото с DSLR. Така че не се притеснявай, пък и тук платени "инфлуенсъри"(пепел ми на устата зарад тая дума) няма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-06-20 14:23

никон НИКОГА не са давали на 3 ти фирми своята АФ схема, затова те са били принудени да използват "ревърс инженеринг" за да имат работещи аф обективи за никон...
като потребител на З система от първият и ден знам че фирми като Тамрон и Сигма пуснаха няколко ъпдейта на серии обективи които го позволяваха, за да имат съвместимост с FTZ...
ако закачин оригинален никкор, то проблеми зеро

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: lord_kik   
Дата:   11-06-20 15:09

Няма никакви грижи,имах Сигма 35 1.4 и беше страхотен,но го смених с нейтив 35 нищо че е на 1.8 еднаква бързина,но доста по-лек и безшумен.
Ползвам също и Тамрон 70-200 G2 няма грижи с последен фърмуер и Самянг 14 2.8 ,но на него автофокуса не му работи (защото няма автофокус)????

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Yog   
Дата:   11-06-20 15:13

Аз ползвах най-вече последната версия на,70-300 (AF-P 70-300mm E) и нямах никакви проблеми. На Z6 го ползвах. На Сингъл по-точно фокусираше, отколкото с D750. На AF-C почти не снимам и нямам много впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: enizvk   
Дата:   11-06-20 18:36

А, какво визирате с "по-точно фокусираше"?
Че D750 има (понякога/винаги) front/back фокус, или че не можеш да фокусираш в малка точка?



Публикацията е редактирана (11-06-20 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: marrio31   
Дата:   11-06-20 22:20

С никонски обективи няма никакви проблеми с адаптера,с разни тамрони и сигми ,може и да има..аз такива не си купувам :)
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Yog   
Дата:   11-06-20 22:43

На D750 понякога пропускаше точно както си го написал. Фокусира или малко по-назад или малко по-напред, отколкото съм му дал. Не съм изчислявал, но може би 1 от 10 снимки. На "зетката" имаше такива снимки чат-пат, но много по-рядко. Може би два пъти по-рядко. Иначе аз сигурно 90 процента от снимките си ги правя на AF-S със сингъл точка, като на безогледалния не ползвах най-малката възможна, защото беше буквално микроскопична.

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Ivokbg   
Дата:   12-06-20 09:45

Интересно....не очаквах такива отговори. Много обнадеждаващо :)

Исках да си взема D750, но прецених, че така и така давам много пари, по-добре да дам малко повече и да взема нещо по-съвременно и така се роди дилемата D780/Z6. Притесняваше ме факта, че трябва да си сменям обективите точно поради въпросното ревю на Мат Грейнджър, който твърдеше, че адаптера много забавя автофокуса.

Като стана дума за автофокус, някой би ли казал Z-ката как се представя на тъмно спрямо DSLR с признато добър АФ, примерно 750?
Чел съм съображения, че всъщност безогледалките все още отстъпват в това отношение, но отново...не е ясно дали това е мнение преди или след 3.0 ъпдейт.

Снимам доста концерти и добър АФ в кофти условия ми е основно съображение.

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: enizvk   
Дата:   12-06-20 11:12

Аз си взех D750, след дълго ползване на кроп безогледалки. Недостатък са размерите и малкото фокусни точки, но все ме изненадва приятно с качеството на картинката, шума и автофокуса. Ходих в магазина да си купя Z6, фокусирането (преди fw версия 3) и цената на картите ме отказа, аз без 3-4 карти никъде не тръгвам, ако не нося компютър с мен. Ще чакам наследника на Z6 да видя как са нещата там.

Иначе все пак адаптера е на Никон, така че няма да има много проблеми. Всички мнения за Z6 след ъпдейта до 3-та версия, които съм чел, а и мненията на приятели досега са позитивни. 80% си ползват старите обективи и не са се оплакали досега. Като за първа безогледалка се справиха чудесно. Като ергономия е много приятна, като я сравня с ергономията на Фуджи, Сони, Канон... солидна и удобна камера е.



Публикацията е редактирана (12-06-20 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: al.popoff   
Дата:   12-06-20 12:41

Има значително подобрение в автофокуса на тъмно след последният фърмуеър, но все пак зависи с кой модел DSLR го сравняваш :) Всичко друго освен директно сравнение между кандидати и текущо тяло би било празни приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Deyvid   
Дата:   12-06-20 14:13

Единствена разлика, която аз намерих между Никонски обективи и Z-ките е, че автофокусът при закачените на FTZ адаптера шуми доста. Ако снимаш видео, това би било проблем. Но като цяло със самия фокус не съм имал проблеми. При Тамрон и Сигма не съм тествал.

Отговори на това съобщение
 Re: FTZ адаптер
Автор: Yog   
Дата:   14-06-20 15:16

Аз на тъмно не намирах разлика от D750 ако ползвам същият обектив. Но разлика има, при това значителна, с новите обективи. Тъмно, светло, Z обективите фокусираха по-бързо, по-точно и по-безшумно от всичко, което съм пробвал от F байонета. Говоря за AF-S, както правя над 90 процента от снимките си. Просто са супер, препоръчвам ги на всеки, който ще си купува Z камера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »