Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Литература относно снимане със светкавица
Автор: KanKubrat   
Дата:   29-05-20 14:29

Здравейте, търся насоки за литература относно снимането с ръчни светкавици. Имам предвид нещо систематично написано. Изгледах доста клипчета в тубата, попрочетох това-онова, но предпочитам и нещо сериозно написано. Езици - български, руски, английлски. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: quazimodo   
Дата:   29-05-20 16:02

Kнига на руски:

https://dox.abv.bg/download?id=1eee40d1e7



Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: KanKubrat   
Дата:   29-05-20 16:15

Много благодаря![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: quazimodo   
Дата:   29-05-20 16:18

https://dox.abv.bg/download?id=210e59f820


https://dox.abv.bg/download?id=24fecb2d2b



Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   29-05-20 17:08

А какво всъщност е ръчна светкавица?
И щом има ръчни, има ли и крачни?

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: dekov   
Дата:   30-05-20 14:22

Отворих инструкцията на Nikon SB800, ами то има всичко в нея.
Ако е обикновена светкавица без никаква автоматика се ползва таблица, която показва стойността на диафрагмата в съответствие от разстоянието до обекта.
Ако се знае водещото число при дадено ISO и ъгъл на светлинния поток, диафрагмата се изчислява като се дели водещото число на разстоянието до обекта.
Толкова за общо зададен въпрос, за повече подробности, друг път.


Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: KanKubrat   
Дата:   31-05-20 20:55

Очевидно тъпо се изразявам. Нямам предвид как да си настроя светкавицата, въпреки че съм тъп съм си прочел упътванията и даже понякога постигам приемливи резултати. Имах предвид, че търся литература, с която да надградя това, което пише в упътванията на светкавицата и синхронизаторите. Извинявам се за нивото си, ще ползвам и поста да се извиня, че не съм запознат с крачните светкавици и най-вече да благодаря на човека, който не е разбрал, че съм тъп и ми прати полезни линкове. Извинявам се!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   01-06-20 04:02

Канку, брат - научи се да ползваш нещото, наречено Гугъл. Ще ти спести нуждата от доста извинения...

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: KanKubrat   
Дата:   01-06-20 08:50

GenaDP, след като няма да бъдеш полезен в нещо - нужно ли е да спамиш? Статистиката е ужасно печална и ми потвърждава впечатленията, които много познати изказват за този форум. Обяснявам си и факта защо много кадърни фотографи се изнесоха от тук. Задавам нормален въпрос и от трима включили се - двама предлагат плоския си хумор,като единия дори се опитва да включи сарказъм (но му трябват още тренировки....) и само един човек реагира адекватно, за което му благодаря. 66% са се включили само за да демонстрират колко са начетени и да оспамят темата. Какво изкривено удоволствие ви доставя да ви питат колко е часа, а вие да обяснявате, че без часовник човек трябва да се обеси? Прочел съм доста неща по темата, изгледал съм много видеа, просто търся нещо, което да е систематизирано, както съм обяснил. Аз лично се чувствам много обогатен, като знам,че dekov има Nikon SB800, но това не ми помага по моя въпрос... Надявам се, че чувствате чудесно, че ми показахте колко не разбирам и че трябва да търся в гугъл, не бях се сетил. Отново се извинявам! (Има включен сарказъм, но очевидно не се усеща, затова го отбелязвам...)

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   01-06-20 16:28

Съветът ми за Гугъл е изключително полезен, независимо че очевидно ти не го оценяваш като такъв. Колкото до ползването на изкуствено осветление - основните принципи са еднакви при постоянното и импулсното. По тази причина като за начало бих препоръчал книгата Light Science & Magic.

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: fistmele   
Дата:   01-06-20 23:31

Вижте дали ще си харесате нещо от книжките качени в тази тема: препратка (поднових линковете в DOX.bg, че бяха се счупили, независимо че би трябвало да са постоянни).

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: fragranse   
Дата:   02-06-20 00:25

Автор: GenaDP
Дата: 01-06-20 04:02

Канку, брат - научи се да ползваш нещото, наречено Гугъл. Ще ти спести нуждата от доста извинения...

Гената е прав.
Не се ядосвай (сърди на ГенаДП) ,Ханко!
Твоят опит ,Е твоят опит. Или проба грешка.

Обичаш ли музика?

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: KanKubrat   
Дата:   02-06-20 10:12

Ехаааа!!! Екстра тема с литературата! Много благодаря на всички отзовали се!

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: PUNKASSS   
Дата:   08-06-20 01:50

"Light–science and magic"![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Литература относно снимане със светкавица
Автор: asahi   
Дата:   09-06-20 17:28


https://knizhen-pazar.net/books/087/8736/873616.jpg



Можеш да си я вземеш от градската библиотека.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »