Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: hansto   
Дата:   20-05-20 20:12

В края на юни спират частта свързана с фотографията, но ще продължат с медицински и научни изследвания/продукти.

https://www.youtube.com/watch?v=vpfLfISJTA8

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: keri-di   
Дата:   20-05-20 22:17

Сега се чудя на кого да вярвам [smilie11]
На Масанори Сако-старши мениджър на Глобалната маркетингова стратегия на Отдел за изображения на Olympus,или на поредния Идиот,на който много му се иска да погребва,но ковчега,за кой ли пореден път,отново ще е празен!!!

ЦЪК

Аз пък,с интерес ще чакам новият PEN-F!

https://www.43rumors.com/ft2-too-good-to-be-true-two-pen-f-coming-in-late-2020-i-doubt-so/

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-05-20 23:22

Това е нищо, Пентакс последните 15 години не помня една да не сме ги погребвали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: Yog   
Дата:   20-05-20 23:29

Олимпус затварят бизнеса си с фотоапарати в Южна Корея. Прочетете по сайтовете каква е причината. Япония и Южна Корея са в лоши отношения част от корейците бойкотират японските продукти. Интересно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: keri-di   
Дата:   21-05-20 00:03

Още един кралски "вирус"/към есен/,и от фотографският пазар няма да остане нищо!Ще останат само следящите ни Боклуци,наречени смартфони?

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: hansto   
Дата:   21-05-20 07:53

@keridi
Силно се надявам да не визираш мен за грейвдигър, а пък плешивчото от видеото е симпатяга. На мен ми е все тая за Олимпус, нито се радвам, нито тъжа, не съм ползвал. Просто споделям новина



Публикацията е редактирана (21-05-20 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: keri-di   
Дата:   21-05-20 08:36

hansto,разбира се,че НЕ визирам теб!Визирам шопара от видеото,който,независимо,че в коментарите му подсказат каква е новината,не пожела дори да се извини за дебилната си фейк нюс!
На мен също не ми пука нито за Олимпус нито за каникой,но ползвам Олито,защото ми харесва!
А,че спада в купуването на фото техника е катастрофален за всички-това е факт!И никой не е гарантиран в ммента на този пазар!Няма да се изненадам дори,ако някой от "гигантите" не свие платната?

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: hansto   
Дата:   21-05-20 08:54

Икономиката отиде на майната си. Гледах само че Сони и Фуджи са на + последния месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: Yog   
Дата:   21-05-20 09:38

Фалитът на компаниите за камери и обективи винаги е много по-сложен от това кой колко продава. На Олимпус камерите и обективите са в пъти по-малък процент от цялата компания, отколкото да речем на Никон. И по принцип японската корпоративна култура е малко по-различна от американската, където парица е царица и друг вариант просто няма - ако не прави кинти, закриват го. Японците повече се влагат в неща като традиции, име, дори чест. Даже в корпоративния живот тези неща имат място, което е и добре, и лошо. Но мисълта ми е, че съдбата на тези компании е доста по-сложно уравнение от продадените бройки и резултатите в последните две тримесечия.

P.S. А конкретната информация, че Олимпус спират да правят камери, просто не е вярна. Може и да спрат в бъдеще, но към днешна дата нищо такова няма.



Публикацията е редактирана (21-05-20 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: CDman   
Дата:   21-05-20 10:56

Кое ви учудва ?

Преди 5-6 години (или повече, не помня точно) бяха обвинени в корупция някакви шефове в Олимпус, че прикривали загуби за милиони и т.н. далавери. [smilie8]

Ако това е вярно, нормално е копманията да фалира. Даже много се е задържала на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: keri-di   
Дата:   21-05-20 11:53

Къде няма корупция-лобизъм?Във фармацефтичната идустриа,петролната,воената,самолетостроенето,....къде няма?
А след Страшният Страх,който насадиха на световен мащаб,скоро финансовият балон ще изгърми със страшна сила!Ако до това време не ни сполети нещо по-страшно?
Така,че за в бъдеще фалитите ще следват един след друг?



Публикацията е редактирана (21-05-20 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-20 12:07

Не, не спират.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: Божидар58   
Дата:   21-05-20 12:41

2011 и 2012г. имаше голям скандал с укриване на огромни загуби от страна на ОЛИМПУС...От порядъка на милиарди долари. Няколко от шефовете бяха съдени, а един се самоуби...Акциите на ОЛИМПУС спаднаха тогава с 80%. Не знам как компанията успя да се измъкне от фалита.......

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: petervassilev   
Дата:   21-05-20 12:44

Според мен евентуалното оттегляне на един или повече традиционни производители на камери, колкото и неприятно да е това за фотолюбителите, е по-малкият проблем, в сравнение с общото свиване на пазара заради заместващия продукт - телефоните.

Това неизбежно води до по-малко конкуренция, по-малко разходи за нови разработки. И резултатът вече се вижда, особено в новите тела – производителите компенсират, като използват по-евтини и некачествени материали, пластмасата често е неприятна дори на допир, Може да очакваме, подобно на автомобилния сектор, да се появят тела в различни пластмасови кутии с различни надписи (пентакси, олимпуси ...), но с едно и също съдържание.

Най-трудно ще е за разработчиците и производителите на обективи, защото там скъпите материали (стъкло, метал) са в най-малка степен заменими с пластмаси и софтуер. По-високата цена на обективите (особено тези за по-големите матрици, които са с повече материал) може да стимулира китайците да започнат да предлагат още повече свои новоразработени обективи, които обикновено са по-скъпи и некачествени от старите немски и японски обективи от миналия век.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: CDman   
Дата:   21-05-20 14:40

Това, че телефоните изместват фотоапаратите важи само за снимките за спомен.[smile]
Не познаваме човек, който да е сменил фотоапарата с телефон ако снима нещо различно от туристически снимки.

Според мен проблема е в НЕдостатъчното повишаване на качеството между отделните модели.

Ако новото тяло е скъпо, а не предлага кой знае какво подобрение на качеството едва ли ще инвестираш една камара кинти, само за да си в крак с модата, освен ако не ги получиш като субсидия по някоя оперативна програма на ЕС.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-05-20 18:52

Като сложат сим карта и андроид ще купуват фотоапаратите.В момента изостават силно в това отношение спрямо телефоните и това е причината.Хората имат нужда от нещо ,няма го на пазара и няма какво да купят,това което се продава не върши работа ,ще се явят след време производители да ги направят.Силно изоставане на фототехниката ,изобщо не са в час със съвремения свят и изисквания за моментална комуникация-това поне от 5 години е абсолютно задължително.



Публикацията е редактирана (21-05-20 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус спират да произвеждат камери
Автор: idivanov   
Дата:   21-05-20 19:37

Олимпус не спира производство на фотоапарати, а се изтегля от пазара в Корея, поради драстично намалелите продажби. Ще продължава сервизно обслужване до 2026 година. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »