Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на първи апарат
Автор: GeorgievG1   
Дата:   18-05-20 16:19

Здравейте, за начинаещ ме интересува апарат ( авто фотография предимно )
Nikon COOLPIX P530 или Canon PowerShot SX500 IS е по-добър ? като цяло все още почти нищо не разбирам и всичко ще ми е от полза!

Благодаря предварително[smile] !


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-05-20 19:52

Не бих взел нито един от двата. Тези модели нямат и визьор, което за мен е допълнителен минус. Ако държиш на турбозуум апарат, най-добре е нещо от рода на Панасоник FZ1000. Aко бюджетът е по-малък, погледни Панасоник FZ300. С малък сензор е - като тези два модела, на които си се спрял, но все пак оптиката е Leica, и е с постоянна свелосила от f/2.8 по цялата дължина на вариото. За сравнение, площта на сензора на Панасоник FZ1000 e 4 пъти по-голяма.

Имам Панасоник FZ200, това е моделът, който предхожда FZ300, за който споменах. В профила ми имам снимки с него. По отношение на снимките като цяло FZ300 и FZ200 са един дол дренки. Друг е въпросът, че FZ300 е доста по-добър при заснемане на видео.



Публикацията е редактирана (18-05-20 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: GeorgievG1   
Дата:   19-05-20 09:34

Добре, а защо е толкова важно да има визьор апарата и каква е разликата от екранчето и визьора, четох и гледах че изображението в визьора е отражение от огледала?



Публикацията е редактирана (19-05-20 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   19-05-20 09:38

Дефинирай "авто фотография", моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: GeorgievG1   
Дата:   19-05-20 09:56

Заснемане предимно на автомобили quazimodo написа:

> Дефинирай "авто фотография", моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: GeorgievG1   
Дата:   19-05-20 10:02

Имам на разположение 4 апарата на достъпна цена за мен

1.Nikon p530
2.Nikon EOS 1100D
3.Canon SX500IS
4.Sony DSC HX1

Кой от тези 4 апарата ще е най-добър за първи стъпки в фотографията

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: idivanov   
Дата:   19-05-20 10:29

Ако ще снимаш коли в движение, оптичния визьор е задължителен.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   19-05-20 10:54

Както и приличен автофокус, който липсва при всички посочени апаратчета. Няма да отварям дума за тъмните обективи и липсата на RAW формат при заснемането с изключение на Canon EOS 1100D. Колкото и еретично да звучи за повечето членове на форума, точно Канон 1100Д може да даде най-много на прохождащ фотограф що се отнася до усвояване на основните понятия във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: Yog   
Дата:   20-05-20 09:32

GeorgievG1, изброените модели са стари и съвсем базови и няма голяма разлика между тях. По-различен е само 1100D, който е Канон, а не Никон, но все едно. Разликата при него е, че е със сменяеми обективи. Единственият реален съвет, който мога да ти дам е, да купиш някой от тях, като си ПРЕДЕЛНО наясно, че дадените пари ще са разход и едва ли ще можеш да го продадеш след това. И като се сдобиеш с него, отиваш и почваш да снимаш това, което искаш. Само по пътя на реално натрупаният опит ще разбереш става ли, не става ли, какво трябва да се промени и т.н. Най-вероятно първите опити ще са катастрофални, но нека това не те притеснява. Нормално е. Ето аз от години си купувам фотоапарати и опитите ПАК са катастрофални![thankyou] Това като лирично отклонение[smilie3] Но съветът който ти дадох е сериозен. Избери си един и започвай да го употребяваш активно. Сам ще разбереш повече, отколкото 50 човека да ти кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-20 14:14

1100D, само че с какъв обектив е точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: geobg   
Дата:   20-05-20 15:19

Отчитайки написаното от теб, бих дал следният съвет за модели:
С малкия сензор, но доста качествени.
- Canon sx 720, 730, 740 - 20 MP, 40x optical zoom
- Nikon A900
- Sony HX 50, 60, 300, 350, 400, WX500, 350
- Panasonic TZ90

С т.н. 1" сензор, макар че си е 13 х 8 мм:
- Panasonic TZ100, LS15
- Sony RX100

Т.н. турбо-сапунерки стават все по-качествени, доближават се по качество да безогледалните или DSLR, компактни и леки, удобни.

Относно фотографията първото правило е апарата да е винаги с теб, за другите правила ще добавят колегите.

Дори и да си купиш DSLR, желателно е да имаш също един от горните винаги с тебе, втора употреба са около 300 лева.

Най-голямото преимущество на турбо сапунерките е големия оптичен зум, достига до 960 или 1200 мм, за сравнение китовия обектив на 1100Д е 18-55 мм и с него можеш да снимаш нещо пред себе си или пейзажи. За DSLR можеш да си купиш и обективи до 300-400 мм, понякога до 600 мм, но вече много скъпи. Друго преимущество е голямата серия снимки - например TZ90 снима серия докато му свърши батерията или картата (след като напълни буфера продължава да снима с понижена скорост, съответстваща на скоростта на запис върху картата памет).

Успех при избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи апарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   20-05-20 15:37

Най-добро качество за най-малко пари дава ако се иска и да не е много стар сони а6000 не със 16-50 а със 18-55.С подобен нексф3 съм снимал 5 години.Снима и много добро видео и се снима лесно и е компактен става за екскурзии.Голям зум -ако имаш журналистическа карта и може да снимаш по стадиони ,на концерти или снимаш катерици ,пилета.Сони имат и евтин обектив 55-210 с който също може дасе снимат такива неща но не е зум 30х.Всъщност поради малката матрица зум30х ще ти даде същите снимки като с телефона ,но вместо да се разходиш или качиш на обекта да може да снимаш седнал на някой пейка също има някаква логика.Аз снимам по екскурзии,близки ,портрети в заведения ,зали за спорт и ползвам нексф3 с18-55 и а6500 с китовия 16-70 и д750 с китовия 24-120 и светкавици за сони и никон.
Стават и много добри снимки със стари модели канон 300д и никон д90.
–99,9 процента от снимката е обекта който снимаш да си избрал момента осветлението или си го наредил ,някаква по интересна гледна точка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »