Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: kes   
Дата:   15-05-20 23:32

Здравейте,
запалих се да снимам птици.
Според вас по- опитните тук. Струва ли си да премина от 70d на 7d mark II.
Имам чувството, че голяма част от снимките ми не са на точния фокус, въпреки голямата скорост (обикновено над 1/1000 от сек.) имам предвид при големи увеличения 100 на 100, защото трудно се добирам в близост до диви птици имама нужда фокуса да е точен като бръснач. Друг проблем е фокуса на летяща птица когато има контрастен фон отзад, а следене пък мисля че нямат и двата само лайф вю и то много бавно зацепва.
Другите компоненти освен фокуса не ме вълнуват толкова. Ползвам обектив 400/f5,6.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: Losfame   
Дата:   16-05-20 00:37

Имал съм 70d и за малко съм снимал с 7d mark ii,друг свят...друго няма какво да кажа,фокусната система е мн мн добра !



Публикацията е редактирана (16-05-20 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: geobg   
Дата:   16-05-20 01:51

За мен определено не си заслужава, снимал съм със 7d mark ii - доста прехвален апарат и нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-20 09:33

Ако има как и къде да се разкара 70d и 7d mkII е изгодно близо до парите взети от 70д.
Някъде 800-1000лв излиза 7д II.



Публикацията е редактирана (16-05-20 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: diskusa   
Дата:   17-05-20 17:33

Аз снимам със 7d мк2 и обектив 400/f5.6 и тази комбинация сама по себе си не гарантира острота на кадъра и точност на фокуса.Трябва си проверка и настройка за фронт и бек фокус,така че проблема може да не е в тялото и смяната му със 7d мк2 може да даде същите резултати,че и по-лоши.При мен остротата дойде след прецизно калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-05-20 21:15

70д принципно си имат проблеми със фокуса , но аз бих сменил 7д марк 2 от 70д ... Въпреки, че бих предпочел 1дм4 (както се случи при мен преди години)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-20 13:06

не

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: kes   
Дата:   18-05-20 15:04

Снощи в германския и-бей се продаде 1dx mII за под 1800 евро. Бях нагласил 2 хил. но в последния момент се отказах, като размислих какво ще го правя този фулфрейм, като нямам подходящ обектив.
Чел съм, че 7d mII имал сходна фокусна система с 1dx та затова… Най- малкото виждам, че има опция за малка точка в центъра. Понякога имам проблем с размера на централното АФ квадратче, на 70d. Идва ми голямо, когато трябва да снимам през клонки съм принуден да мина на ръчно.
Освен това си мисля за 1,4 теле конвертор, а 70d не поддържа АФ. Четох, че от ТК няма полза при 400/f5.6 особено на кроп тяло, но понякога виждам редки птици на далечно разстояние, чиито форми са отвъд 20те мил. пиксела на кропката.
Колега diskusa какво калибриране имаш предвид на обектива или на фотоапарата? Разпечатах си една мишена, за калибриране, но се чудя на колко метра да го правя?! Защото снимам различно.
Като цяло не мисля че имам проблем от технически характер, просто ми се струва ча 70 d толкова си може.
400/ 5.6 уж го бях взел временно да спася сезона, докато поръчам Сони, обаче много му се кефя на бързината, остротата и най- вече теглото, мога да го нося с два пръста. Освен това има някакъв чар в оптичния визьор. А и за капак, някакъв човек ю туб се оплаква че върнал своето Сони щото му забивало често и изтървал мечтан кадър и се вбесил.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: quazimodo   
Дата:   18-05-20 15:11

kes написа:

> ... А и за капак,
> някакъв човек ю туб се оплаква че
> върнал своето Сони щото му
> забивало често и изтървал мечтан
> кадър и се вбесил.


E сега вече ще си пусна пуканките в микровълновата[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: CDman   
Дата:   18-05-20 16:13

Да си з'еме лентова Смяна. [smilie24] Не забиват - гаранция [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: kvakioh   
Дата:   18-05-20 17:17

Бих скочил на 1D markIV за скоростното снимане. Не е 1Dx, но е доста бърз.
Сони имат два апарата, които са ок, но са доста над 1800 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70d vs 7d mII, заслужава ли си ъпгрейда
Автор: kes   
Дата:   18-05-20 23:47

https://www.youtube.com/watch?v=t4Hj6e70TdA ето го човека. И на още едно място бях прочел за подобен проблем.quazimodo написа:

> kes написа:
>
> > ... А и за капак,
> > някакъв човек ю туб се оплаква че
> > върнал своето Сони щото му
> > забивало често и изтървал мечтан
> > кадър и се вбесил.
>
>
> E сега вече ще си пусна пуканките
> в микровълновата[smilie18]
>

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »