Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: xfs   
Дата:   16-05-20 08:42

Здравейте,

Преди повече от 7 години си купих Canon 6D, но след всички тези години и не малкия брой кадри идва време за ново тяло.

Две са нещата които искам да са по добри в новото тяло от настоящото, автофокуса и резолюцията.

Обективите които имам са: Canon 16-35 F4 L IS,Canon EF 100 2.8 L IS, Canon 70-200 F4 L IS който ще продам след като пристигне следващата седмица Canon EF 100-400 L II (имах първата версия).

Искам да уточня, пробвах безогледните камери и това с което не мога да свикна е EVF, може би след няколко поколения нещата ще се подобрят, но за сега EVF определено не е за мен.

За мен логичния избор е Canon EOS 5D mk 4 или Canon EOS 5Ds.

Както можете да видите от снимките в профила ми, като всеки любител, снимам всичко от птички и пчелички до ваканциите със семейството.

Ще съм благодарен за вашето мнение и препоръки.


Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: Plpenov   
Дата:   16-05-20 09:08

Здравейте,
определено логичният избор е 5D IV, след като с безогледалките не се чувстваш комфортно.
Аз бях пред същата дилема преди година, след като през ръцете ми минаха 70D , 6D и EOS R (последния само като сравнение с 5DIV - поиграх си за момент в магазина, преди избора ми), най накрая се спрях на 5dIV. Според мои приятели и познати съм сбъркал, че не съм избрал безогледалката, но на мен най добре ми пасна в ръката, и всичко ми се стори много познато. Доволен съм като цяло - най вече в динамиката, и възможноста да използвам по-високо исо без шум. Виждам осезаема разлика с 6D, и не съжалявам за избора си.

Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-20 09:15

И аз бях миналата година пред същата дилема. Обикалях, пробвах, сравнявах канони, сонита... и накрая си взех още едно 6д [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-05-20 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-20 09:32

5 mk4. С времето и още примерно 3-4 години да излязат още 2-3 камери и тогава евентуално към безогледалка. Категорично не към 5Ds.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: xfs   
Дата:   16-05-20 09:41

Plpenov,

аз определено не мисля че си сбъркал в избора си, да логиката казва че 5D mk 4 е правилния избор, но ми се иска да чуя мнения и на хора ползващи/ползвали 5Ds това с което ме привлича е резолюцията и възможността за кроп, защото 400 мм на FF и някоя по малка птичка и над 50% от кадъра заминават с лекота.

Mogila,

Разбирам те напълно 6D е страхотен апарат и аз много го харесвам.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-20 09:47

7D Mark II щом искаш да изрязваш по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-20 09:48

https://youtu.be/cF4wc19QDu8



Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: xfs   
Дата:   16-05-20 10:06

quazimodo,

Не искам да се отказвам от FF, по универсален е за мен, а не искам второ тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-05-20 13:32

електронният визьор е най-доброто което ми се случи във фотографската ми работа...
сега 1дх-а седи и събира прах

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-20 13:43

Сега е момента да загледаш безогледалките...

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: Yog   
Дата:   16-05-20 14:44

Не искаш безогледален, искаш по-висока резолюция, имаш канонски обективи. Ми то не са ти останали много варианти [smilie5]

Иначе, на твое място, обективите и без това ги имам, щях да си купя или R, който е по-евтин от 5 мк.4 и за мен по-добър, или RP, който има доста недъзи, но гледам са го пуснали по 1800 лева с преходника, което за такава камера си е супер цена. Ама това съм аз, фенче на безогледалките [smile]



Публикацията е редактирана (16-05-20 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: rossen76   
Дата:   16-05-20 15:22

Аз не храресвам безогледалните камери , някак фокуса ми е бавен .матриците н аповечето не са добри да не говорим з аобективите че трябва да са от най скъпите .В въведението пише че човека не е професионалист , но го кефи качественото снимане .Каквотои да вземе е по добро от безогледалка , първо безогледалката яко хаби батерията постояно на 30 мин до час трябва да се сменя батерия за мене е голямо неудобство .2.Автофокуса доста по бавен и неточен особено при движещи се предмети и хора , размазва.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: xfs   
Дата:   16-05-20 16:55

Джъмбо,

ако можеш би ли разяснил (моля не го приемай като заяждане, просто моя опит с EVF е абслютно противоположен).

lamerko,

първият ми избор беше EOS R, по-компактен a и с новият RF 50 1.2 всичко изглеждаше много обещаващо, в средата на 40-те вече определено не ми се мъкне огромна и тежка раница.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-20 17:07

xfs: аз, също като много хора в във форума, преди време въобще не поглеждах безогледлките - просто ми приличаха на някакваи играчки. Нещата леко се промениха, след като месец и половина разкарвах в Лондон и разни други краища на ЮК 6Д/24-70 + филмов Канон... В относителната жега на острова, две-три кила на врата по цял ден - ами... направо ми се разказа играта. Веднага след като се върнах, си взех тестово едно олекотено Фуджи X-T10. След година - разкарах 6Д-то и си взех по-сериозно Фуджи. Прикючих с ДСЛР :)

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-20 21:07

Ама за какви тела и влачения говорите? Човекът ще ползва 100-400...

5ds в никакъв случай.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-05-20 22:00

Canon EOS 5D mk 4

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: dragoart   
Дата:   17-05-20 00:31

След няколко години с 6Д ,логично минах на 5Д4, после, пак логично - Sony A7III.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: ombre   
Дата:   17-05-20 10:38

вторе,щом не те кефи безогледалка и ел визьор,не го мисли,марк 4 е страхотна камера,поне от това,което съм чел в нета за нея.А имаш и джамци,така,че избора както каза и Йог не е труден.

Росене,не харесваш безогледалките,а снимаш с сони 6300,което май не е дслр...жалък коментар,подвеждащ автора на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: xfs   
Дата:   17-05-20 10:42

Благодаря на всички отзовали се, явно ще е 5D mk 4

Отговори на това съобщение
 Re: След повече от 7 години с Canon EOS 6D накъде
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   17-05-20 14:42

След 6 години с 6Д, минах на 5Д4. Много съм доволен. Картинката е чудесна. Фокусът е перфектен. Със стария Canon 24-105 F4 L IS, Canon EF 100 2.8 L IS и 50 1.4.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »