Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: DGNikoloff   
Дата:   03-05-20 17:34

Здравейте!

Имам много черно бели снимки от прадядовците ми и техния живот, и ми се иска да ги сканирам, за да съм сигурен, че ще се съхранят.

За целта ще трябва да си купя скенер, но изобщо не разбирам от тази апаратура. Може ли някой да ми даде съвет какъв точно скенер да си взема? Трябва ли да гледам за някакви конкретни параметри? Вероятно скенерите за сканиране на снимки са различни от тези, за сканиране на документи?

Всякаква информация ще ми бъде от полза, и ще съм благодарен! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: lamerko   
Дата:   03-05-20 21:13

Да, скенерита за "снимки" са различни от тези за документи, но не познавам човек, който да има скенер за документи. На практика всички скенери в магазините за черна техника са си универсални, за снимки и т.н. С други думи всеки скенер от техно*шит ще ти свърши работа.
Но има и друг вариант - щом снимките ти са черно-бели, то добър избор е и да ги преснимаш с дигитална камера. Стига да не са твърде извити. Предимства - не ти тррябва допълнителна техника, която после трябва да разкарваш и при достатъчно оптимизиран процес - ще е по-бързо. Имаш малко работа с постобработка, но за сметка на това скенерите въобще не са бързи. Но пак всичко зависи - ако снимките са твърде много извити, може да си имаш ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: X_C   
Дата:   05-05-20 22:40

Щом са се запазили от времето на прадядовците ти, ще се запазят и ти като станеп прадядо. Занеси ги в едно професиолнално студио да ти ги сканират. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: ecobo   
Дата:   06-05-20 02:22

За снимки всеки съвременен марков скенер върши работа. Примерно ТОЗИ е идеален.
Ако ще се сканират негативи, там вече е друга работа и трябва доста по-скъп скенер.
При всички случаи купуването на скенер за малко над 100 лева е много по-добър вариант от плащането на услуга, особено ако снимките са повечко.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: vaslav   
Дата:   06-05-20 10:16

Имам един Canon CanoScan LIDE 70, който съм ползвал 2-3 пъти и така си седи в кутията от години. Аки имате интерес ще го дам изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   09-05-20 07:22

Ако ще гониш качество намери студио със скенер от висок клас. Това, което те интересува е фактора "Оптична плътност", която се измерва в "Dmax". Ако числото е близо до и над 4 това е твоят скенер. Ако пък не ти е необходимо качество всеки скенер нисък клас предложен от колегите ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: quazimodo   
Дата:   09-05-20 07:48

......



Публикацията е редактирана (09-05-20 07:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: Djoro   
Дата:   09-05-20 08:48

Писах Ви на лични за сканер за филми тип лайка 24/36, непретенциозен за 130 лева от Emag. Просто го купете и ще останетенете относително доволен.Бих Ви показал резултати по пощата. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: quazimodo   
Дата:   09-05-20 11:27

Момчета, човека иска да сканира СНИМКИ НА ХАРТИЯ, не негативи[smilie5] Одеве нарочно си изтрих поста, за да не излезе, че се заяждам с гореписалия за значението на Дмакс колега, сега предлагате скенер за лайка формат[smilie18][smilie18][smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (09-05-20 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: lamerko   
Дата:   09-05-20 13:27

И аз това се чудя... явно само заглавията се четат...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: Konstantinov   
Дата:   09-05-20 20:40

Аз съм имал 2 скенера за по 100 лева и после фотоскенер канон 8400F ,dmax на Canon е 3.3,ама и цената не е висока.Препоръчвам ти актуален модел марков фото скенер,не толкова заради възможността да сканираш негативи 24х36 до 60х90 за 8400,а защото работят 4 пъти по бързо от тия за 100 лева.Моя 8400 беше за около 400-500 като го взех.Като купуваш виж дали има драйвери за уиндос 8,10 64 битови.Моя не го поддържат и сканирам със vuescan.exe програма която не е на канон а поддържа скенери които нямат поддръжка от производителя.Давал съм в студио плаки негатив и резултата не е много по лош отколкото като си го сканирам със фотоскенера.Дай за проба и ако ти вършат работа действаш.Canon CanoScan 9000F Mark II го намирам в итема пг за 425 лева и има драйверите.Тоя модел е по хубав от моя и по евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: hose   
Дата:   12-05-20 22:25

препоръчвам ти - http://filmscan.pro

много е вероятно и да ти излезе по-евтино от про скенер

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв скенер за снимки да си купя?
Автор: penco   
Дата:   13-05-20 09:52

С функцията сканиране от приложението гугъл фото пробвай, резултатите са прилични.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »