Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   21-04-20 14:11

108mp, 144mp , 192mp вече не са актуални - работи се над 600mp сензор [smilie18]




Публикацията е редактирана (21-04-20 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   22-04-20 17:19

Galaxy S20 "Ultra" най-сетне мина DxO Mаrk теста, очаквано без да впечатли с нищо

https://i111.fastpic.ru/thumb/2020/0422/91/2e95c956d3c80b431cb2f3d6e68ecb91.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Muzka   
Дата:   22-04-20 19:52

Резултатите са отлични!!!! Губи по точки от нещата, които като фотограф никога не използвам: симулираното боке в портрета, нощния режим ... За зума не съм много сигурен понеже по моите тестове си е много добър. Печели в широкоъгълната камера, цветовете, контраста - което за мен си е по-важното.
Тоест какъв е смисъла от този рейтинг? ако са лоши нещата, които не ползваш, а това което постоянно ползваш, и е по-важно за твоята фотография е по добре от другите???

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: kvakioh   
Дата:   22-04-20 20:23

Тенекиен медал за всички тестващи от DXOmark с леко поостарялата им и некалибрирана техника за тестване! Не за реални неща, а за тестване само...
2016, 2018, 2019, 2020 Huawei бяха стабилно хванати да пускат уж от телефони кадри, а са реално от големи черни фотоапарати...Leica също така не участва в разработките, а основно подписват някакви протоколи и договорки.



Публикацията е редактирана (22-04-20 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   23-04-20 08:41

Motorola Edge / Plus представени
Характеристики
Plus версията е със Snap 865, 108mp "камера" и цени от 1000$.
Стандартната Edge версия е със Snap 765, 64mp камера и цени от 650$.
Засега ще се предлагат ексклузивно само за щатския Verizon. Голям праЗ ))

Hands on




Публикацията е редактирана (23-04-20 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   23-04-20 10:35

Малко тъпо е написано - ще се предлага без договор на вноски само от Verizon и само явно за САЩ, понеже по същото време се очаква и в Европа... но на цена 1200 евро. С други думи - приравняват долар/евро, ако вземем средно 20% ДДС за Европа (митото е 0% до колкото се сещам).

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   29-04-20 11:02

Снимки от Motorola Egde / Plus, накратко популярния автор на хоръри Стивън Кинг би останал доволен ))

http://images.vfl.ru/ii/1588143525/b19f4d47/30360359.jpg

http://images.vfl.ru/ii/1588143171/5cfd8a34/30360332.jpg

https://www.esato.com/phonephotos/cam/motorola/motorola_edge/202004231529oy28Rj.jpg



...и кой каза S20 "Ultra" ? [smilie18]
https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-ultra-design-flaw-rear-camera-glass-break/







Публикацията е редактирана (29-04-20 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   29-04-20 11:07

Не знам, но...


https://i.imgur.com/T90Edz5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   29-04-20 11:37

Това е жива подигравка с тия камери на флагмани за по 2-3к [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Synthy   
Дата:   29-04-20 11:44

Бляк, за всичките показани.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   29-04-20 12:38

Като гледам накъде вървят нещата, последната грижа тази година е как да се обзаведем с поредния "нов" китайско-куррейски сакатлък. Залагам на миналогодишните флагмани S10 серия на Samsung, OnePlus 7T / Pro, Mate 20 / 30 Pro.

Тази година остана да изчакаме Meizu 17 със Snap 865 и 64mp IMX686 камера.
Прогнозна цена покрай 562$, анонса е за 8 май.......май ))




Публикацията е редактирана (29-04-20 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   29-04-20 13:48

За счупените стъкла: много подозрителна статия:

- Говори за 'много оплаквания', а нито един друг източник не ги споменава, нито този източник показва доказателства за 'много'. Два телефона, без да е много ясно как са достигнали тоя източник.

- На снимките се вижда типично разрушение от концентрирана сила, приложена перпендикулярно на стъклото, отвън навътре. Като при удар от остър твърд предмет. Така НЕ СЕ разрушава плоско стъкло от вътрешни напрежения. Какво 'design flaw'? Единственият конструкторски или производствен дефект може да е някакъв ултра-мега-як магнит, който привлича пирони с неудържима сила [smilie5]

Ще признаем, че е вроден дефект на Ултра-та когато на Киро му се счупи стъклото с такава дупчица, от само себе си, както си седи в джоба му (без да съжителства там с отвертки или поне ключове). Чакаме да се случи [smilie25]
- - - - -

> "... Като гледам накъде вървят нещата, последната грижа тази година е как да се обзаведем с поредния "нов" китайско-куррейски сакатлък..."

Те курейците и китайците вече са заредили калъпите за следващите флагмани да почнат да ги бълват за 2021-ва. Тазгодишната реколта ще остане в историята като 'загубеното поколение' [smilie2] Сега управителните им съвети умуват дали да ги претопят, или да ги подарят за зарибяване на Африка.

Непроверен източник твърди, че поне един китайски производител планира да им 'пренабие серийните номера', както казваме у нас - козметично да им подмени отвън цифрата на модела и да ги пусне в продажба като нова реколта догодина [smilie18]


> "... Залагам на миналогодишните флагмани S10 серия на Samsung..."

И аз! [cool]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   29-04-20 14:34

@nyamago - няма лошо с "пренабитите номера" стига да са на адекватна цена от 400-500$. От 2-3г насам реално телефоните притежават производителност в излишък, така че дали ще са с LPDDR4x/UFS 3.0 или s LPDDR5x/UFS 3.1 са някакви подробности без значение.

Слух че Note 20 ще бъде оборудван с клокнат Exynos 992,
който е на нивото и по-производителен с "цели" 3% от актуалния Snap 865.


В ютуба има много клипчета показващи "превъзходството" на Snap 865 над Exynos - пълни щуротии. Есиносите са много добри и производителни процове. Ако е за игри предпочитам Exynоs с фирмения Mali от ARM - в мнго игри показват повече детайли и текстури от прехвалените Snap-ове.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   30-04-20 00:55

Сашо, искаш да кажеш, че Ексиноса е по-добрия от двата ?
Щото аз имах С10+ и няма такова дърво .. и на база четеното в един друг бг форум предимно за телефони всеобщото мнение е, че ексиноса е много зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-20 08:08

@bam-bam специално за игри Exynos / Mali е по-удачния избор.
Всички хубави игри от Gameloft са направени да работят по-добре с телефоните от Samsung с Exynos проца.
При разархивиране на папки и файлове Ексиносите също по-добре се справят. Като слабо място по-голям апетит към батерията и по-лоша модемна(GSM) част. Нищо фатално за да се вдига такъв шум из нета и да реват че Exynos едва ли не не стават за нищо. Отделно че Exynos версиите идват и със звуков чип (DAC) за слушалките.

Това което не мога да приема, че въпреки омазаните 108mp снимки и безброй доказателствен материал че 108mp сензори не стават, Samsung усилено работи над камерата на бъдещата S30-та серия.
Вярно че не със 600mp, а "само" с 250mp сензор ))
Както вървят нещата камерите в телефоните се очертават най-скъпата, ненужна, грозна и зле работеща част.




Публикацията е редактирана (30-04-20 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   30-04-20 09:06

Не е точно 108mp, както и този 250mp няма да е точно такъв. В тази статия се обеснява простичко какво се случва, като единствено са пропуснали момента с HDR, описан тук. Явно е голямо предизвикателство за софтуера да извади читава 12mpix снимка от 48(4) или 108(9) сензор, като за момента резултатите са...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   30-04-20 09:18

lamerko няма никакво предизвикателство, имам s20 ultra, пусках и кадри. Телефона е перфектен за това което предлага, има три камери - широка 12мм, 24мм с голям сензор и телефото 105мм. В общи линии и трите са 12мп.

Ако се простираш в тоя обхват камерите са най-добрите правени преди p40.

Тая година виждаме най-добрите камери правени до момента.

На Сашо глупостите може да не ги четеш въобще. Не не се чупи инцидентно стъклото на камерата. Не не тече киселина от телефона.

От основната камера роу файла 12мп е доста готин за обработка.

На мен големия ми проблем е, че няма роу от телефото камерата и широката камера. Като май ми е по-жал за телефотото



Публикацията е редактирана (30-04-20 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   30-04-20 09:56

Сашо, за мен батерията е едно от най-важните неща в тези телефони и беше причина да го разкарам и повече да не си купя телефон с Ексинос.
Без батерия - няма телефон ... просто е.
А като излезеш цял ден навън и почнеш да мислиш къде да намериш контакт не е приятен момент.
То и за да играеш игри ти трябва батерия .. като цяло С10+ с ексиноса е голяма греда и дрейнваше яко, сега отзивите са същите за С20 серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   30-04-20 13:20

> "... като цяло С10+ с ексиноса е голяма греда и дрейнваше яко...

Не знам с какъв процесор е моят S10+, но може да си имал лош късмет с нередовен екземпляр. Нямам никакви проблеми с батерията в рамките на дълъг активен ден (14-16 часа непрекъснато ползване) и вечер го включвам за зареждане с 10-20% оставащ заряд.

Когато се случи да има запас и да пропусна да го заредя (да прескоча в следващ ден) никога не съм търсил източник за зареждане повече от 5 минути - ако не контакт, колата или пък някое друго устройство с по-голяма и/или по-пълна батерия. Случвало ми се е 1-2 пъти да заредя от лаптопа, достатъчно колкото и двете да са използваеми докато стигна до офис или в къщи.

Освен ако не съм на Еверест или посред Сахара, но там и сигнал няма - какъв контакт? [smile]

Батериите ми живеят достатъчно в последните 3-4 телефона, защото не ги оставям никога да стигнат то пълна нула. Имам аларма на 10% и намирам 'контакт' преди да е паднало под 5%. Може би често си тормозиш батериите до пълно изпразване и това им намалява капацитета?

Колкото до 'бавен' процесорът ми в десятката плюс (не го знам кой е) не ми дава никакви основания да го подозирам в немощ - всичко е мигновено, какъв бавен??[smilie11] Да не би да става дума за скоростта на връзката ти: недоразвит мобилен оператор или евтин абонамент? Или ниска домашна скорост по веригата WiFi-жичен доставчик?

Не съм чел никакви ревюта и форуми, може да не си сам в оплакванията, но тогава пък аз съм имал късмет с 'грешно произведен' телефон, който не показва дефектите на останалата серия [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   30-04-20 14:29

Свали си ЦПУ-З на телефона и виж с кой процесор е.
Не съм имал дефектен, това е мнение на доста хора, имаме си бг форум за тези неща и там хората си споделят въпреки , че някои мнения са фенски като тук.
Сравнявам го с п30про , като живот на батерия нищо общо.
А от ползване до ползване има разлика , просто си имаше калпава батерия.
Даже наскоро имаше врява да се направи подписка да спре самсунг да пуска за Европейския пазар ексиноса,а за УСА е снапдрагона.
Колко и хейтъри да има , това едва ли е случайно и дразни като те цакат с топла бира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   30-04-20 14:50

Свалих апа и погледнах процесора: Exynos 9820 e, c Mali графика. Явно Англия е (още) в Европа, щом казваш че процесорите така се разпределят. Но от този (каквато и да е репутацията му сред твоите среди) нямам никакви оплаквания.



Публикацията е редактирана (30-04-20 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-20 15:29

>>>>>>>>На Сашо глупостите може да не ги четеш въобще. Не не се чупи инцидентно стъклото на камерата. Не не тече киселина от телефона.<<<<<<<<<

Ама не си много сигурен, нали ? [smilie5]

>>>>>>>>>На мен големия ми проблем е, че няма роу от телефото камерата и широката камера. Като май ми е по-жал за телефотото<<<<<<<<<

Всичко това ти го казахме преди да вземеш Ултрата, но уви - Кеф цена има и то голяма ))


Сега се сетих че има съвсем редовен Galaxy S10 "Lite" който е със Snap 855.
Лично аз бих си предпочел "дървения" Exynos.




Публикацията е редактирана (30-04-20 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-20 15:38

..още една клюка

Хуавеите закупени от Китай идват с предварителнo инсталирани от търговците Google сървиси,
което е голямо удобство

http://images.vfl.ru/ii/1588239274/fcfd1a5b/30370200_m.jpg



ще оцените това като погледнете двете подробни инструкции как се инсталират.

Линк 1
Линк 2

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   30-04-20 20:09

Абсолютно съм сигурен.

Аз и сега пиша от телефона. А ти пишеш глупости от далеко видно.


За батерията не знам. Вчера забравих да го сложа да се зареди и днес към 10 заранта беше около 35% т.е. за 30-ти а часа с малко писане, гледане на видео, фейсбук, час или два зум, половин до един час приказки - 70%. Е екзинос е.......не играя на телефона и не копам крипто на телефона

Ама не съм го надупил. Включен е да си пази горе долу батерията. Ако го надупя сигурно ще избамка батерията за един ден от сутринта до вечерта. Сега около 50% вечер са ми налични. Сега съм на 77% ама на обяд заредих и два часа висях на зум.


ПП Имаше една настройка, която оправяше уейза на самунг да работи с андройд ауто. Ама не помня коя. А ония от уейз още не могат да си оправят манифеста на приложението, да не се изключва gps-a, докато работи. Това сега ме дразни. На номер 8 си го бях настроил



Публикацията е редактирана (30-04-20 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   01-05-20 18:17

Кой каза Snapdragon ?

sExynos 1000 убива [smilie7]

Не казвам че Snap-овете не стават, просто славата им е силно преувеличена.(Марк Твен)[smilie6]

Линк 1
Линк 2
Линк 3
Линк 4




Публикацията е редактирана (01-05-20 18:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »