Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   25-04-20 10:49

Привет,
Тъй като темите са малко стари относно печат върху канава, може ли съвет за принтер ?
Бюджетът е до 2к. Знам, че сигурно ще препоръчате втора ръка, който е по-висок клас, но пък искам да съм сигурен в нещо ново.
Благодаря ви за отделеното време!
Бъдете здрави :)
Венелин [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-04-20 13:10

защо пък 2 ра ръка??? колко искаш да е голямщ щото за 2К и ище 10 % си вземаш А2 принтер
а за 1К А3+

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   25-04-20 13:53

А2 за предпочитане. Но не съм запознат точно с фотопринтерите, които могат на КАНАВА да печат, и не знам какво да търся...За това, ако ме насочите към конкретен модел ще ми е най-лесно, дори и после да търся други по същите параметри.



Публикацията е редактирана (25-04-20 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: asahi   
Дата:   25-04-20 17:29

Колко квадрата месечно ще печаташ?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-04-20 19:43

Epson P800 или Canon Prograf 1000 и двата са около 2150 лв и са А2 формат, могат да поемат ролна медия и имат прав път до 1мм дебелина на медията...

епсъна се продава от фактор, канона... кантек...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   25-04-20 20:27

Asahi, не съм сигурен още за това да кажем, че на този етап ще се придържам до минимум.
Джъмбо, благодарско [beer] сега ще ги погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: asahi   
Дата:   25-04-20 21:20

Минимум ползване - максимум загуба от инвестицията.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: Драгончик   
Дата:   25-04-20 21:49

Най-близо до мимимум е 0.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   25-04-20 22:17

Asahi и Драгончик, аз какво питам, а вие какво ми отговаряте ... [smilie11]
"Благодаря", че помогнахте :)
За пореден път се убеждавам, че в тоя форум "професори" много, а реално 10% помагат. Другите си чешете езиците (пръстите) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: asahi   
Дата:   26-04-20 10:00

Моля, има и по-труден начин да научиш същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-04-20 11:36

клянкането по-горе е заради това, че мастилата са скъпи в принтерите до А2
около 80 мл е резервоара, докато големите но скъпи вече принтери са с резервоари по 300 или 750 мл

ако при 80 мл цената на милилитър е 1.50 лв то при 750 мл резервоар жената може да падне и под 80 стотинки на милилитър...

отнесено във времето разликата е двойна...

а иначе трябва да си направиш сметката дали ще продаваш или е за теб, защото ако е за теб то канавата има нужда от подрамка, а това е допълнителен труд, който най-вероятно ще даваш на друг, та в случая по-добре да ти ги печата някой дето ще ти даде крайна цена за всичко
например: (макар да не можеш да опънеш канава 60х40 защото ти трябва повече от А2) та 60 х 40 струваше около 50 лв с подрамка... мисля, че трябва да отпечаташ поне 80 броя (за толкова даже ще имаш поне 20% отстъпка) та ако не и 100 за да си на НУЛА с принтера и мастилата и канавата и подрамките, от там насетне ще полащаш само за мастила медия и подрамки...

та затова е клянкането...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: asahi   
Дата:   26-04-20 12:12

... а това далеч не са всичките разходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-04-20 12:23

Привет,
Разбрах ти идеята. Жена ми е художничка, така че с подрамка и рамкирането няма да има проблем. Отделно аз не питах за разходи и т.н. :) За да си направя разходите първо трябва да знам какво ще взема, а от там ще проуча вече другите неща. Отделно не знаете, какви опции имам и като цяло идея, че да се чудите за разходите.
Като цяло исках мнение само за принтер, а не бизнес план [beer]
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: imitev   
Дата:   27-04-20 02:13

Техниката е неразривна част от бизнес плана.

Разходите за поддръжка (консумативи и части) на принтерите в един и същ клас са приблизително еднакви. Никой производител няма да се прекара да ти даде евтина поддръжка на евтина машина.

Ако не ти пука за разходите, а вземаш машината за кеф - на най-скъпия принтер има написано твоето име [smilie5]

Ако ти дреме за разходите и ще печаташ малко - по-добре печатай на друго място. Цената ще е същата, която ще платиш на личната си машина без да си тровиш нервите с нея. Още повече, че струйните принтери се задръстват при престой и харчат мастило без да печаташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   28-04-20 08:55

Imitev, съгласен съм, но все пак не знаете идеята, каква ми е, а и не мисля да я споделям на този етап [smile] . Както казах, искам просто насока към кой модел да се насоча в определения бюджет [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: imitev   
Дата:   28-04-20 09:13

Успех!

PS: Не сподели желаният от теб размер на машината...

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   28-04-20 09:39

Искам да печатам поне до А2, а като габарити, за сега Epson p800, отговаря на това, което търся.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: imitev   
Дата:   28-04-20 12:19

epson p800 ще свърши идеална работа. Има и канава за печат на ролки за него, но провери стойката за ролки да не е опция.

Ако мислиш, че ще ти се наложи да печаташ по-големи неща - сега е момента да решиш дали не ти трябва по-широка машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: venelinvvv   
Дата:   28-04-20 13:19

Imitev, мерси много [beer]
Ами със сигурност ще се появи такава опция във времето, но в момента бюджета това ми позволява. Ако има до тези пари такъв притер, може ли да ми пуснеш линк, или модел ?

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за печат канава
Автор: imitev   
Дата:   28-04-20 14:09

Няма евтино, голямо и хубаво - както казах производителите са направили ТВОЯТА сметка още преди да проектират принтера, който ще купиш...

Моята мисъл е, че после трудно ще се отървеш от този принтер на нормални пари, за да си вземеш друг.

Целта на малките машини е да ти продават консумативи и обслужване и затова самите принтери са евтини.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »