Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   29-03-20 16:43

Здравейте,

работим над нов облик на секция Базар.
Страница Обява е почти готова.
Оставяме я тук за ваши коментари.
Голямата снимка в последния си вид няма да е с такова бяло поле, а снимката ще опира по-плътно по краищата.

https://photo-forum.net/bazar/ad/132132


Предстоят Списък с обяви, която скоро ще е налична за преглед.
Редакция на обява.
Рейтинг на потребители в Базар.

Поздрави

P.S. Ако сменяте числото накрая на адреса, може да видите и друга обява в този вид изглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: philip   
Дата:   29-03-20 17:56

- Като първоначално отворя обява и цъкна с лявата стрелка на малките снимки, те изчезват, но дясната не ги връща.
- Може би щрифтът на самата обява да е малко по-едър.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: lord_kik   
Дата:   29-03-20 18:17

Ако е бъгаво като началната страница,НЕ меси

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: ombre   
Дата:   29-03-20 18:20

Не знам,малко ми прилича на ОЛХ. Мисля,че стария вариант е по гот. Иначе снимката като я цъкна и става голяма,след това с хикса горе в дясно я връщам. поне при мен е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 19:11

Обликът е въпрос на вкус. Мислете за функционалността.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: nalexiev87   
Дата:   29-03-20 21:07

Добре е, че се правят нови неща, но според мен не е добре обмислено като ползваемост и дизайн.

Това, което мисля, че не е ок е:

1. Снимките и тъмбнейлите на снимките са прекалено малки на фона на останалото. Отдясно на описанието има много свободно място, а снимките са супер малки.

2. Допълнение и основно инфо са едно и също, не знам защо има 2 отделни описания.

3. Контактната информация е по-важно от описанието според мен дори и спокойно може да се премести горе.

Това е най-основно, като цяло новият дизайн на сайта не ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: idivanov   
Дата:   29-03-20 21:22

Много празни полета, белия фон дразни очите. Добре би било, ако има опция за превключване на светло/тъмно за фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-20 21:25

Твърде много празни пространства, и то на 1080 монитор. Добре ще да бъде малко по-респонсив дизайна...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: aldygreen   
Дата:   29-03-20 22:50

Старият облик на пазара ми допада с неутралния сив фон със светли букви на него с добър размер на шрифта, с по-едрите снимки.
На новия облик белият фон прекалено натоварва очите, в добавка с по-ниския контраст на текста. Не всички сме млади. Аргументът "Който не може да го чете, да не влиза. Аз го чета добре" съм го срещал многократно. А как ще ми вземат парите? Не мислят.
Може би смяната на фона, както е в dpreview, никак няма да е вредна. Отделно и наличието на "режим четене" също. Последното е достъпно само в някои браузъри, но за мене и не само за мене е хубава възможност за комфортно четене.
Със здраве.
[thankyou]



Публикацията е редактирана (29-03-20 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   29-03-20 23:26

nalexiev,

>1. Снимките и тъмбнейлите на снимките са >прекалено малки на фона >на останалото. >Отдясно на описанието има много свободно >място, а >снимките са супер малки.

Да, така е. Ще има лека промяна в увеличаване на снимките. Отдясно ще има блок с реклами, затова сега е празно.


>2. Допълнение и основно инфо са едно и също, >не знам защо има 2 отделни описания.

Допълнението е отговорност на човека да си го пише. Примерът е с автор, който си е написал едно и също. В друга обява няма да е така, а дори и няма да има допълнение. Като цяло е по-добре да се направи версии на промените отколкото да се заключва обявата и да се пишат допълнения.

>3. Контактната информация е по-важно от >описанието според мен дори и спокойно може >да се премести горе.

Този блок контактна информация ще го махнем. Има го в горната част на обявата - бутон за Лично съобщение и бутон за Обаждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   29-03-20 23:26

idivanov,

ще направим опция за превключване на фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   29-03-20 23:34

aldygreen,

>Старият облик на пазара ми допада с неутралния сив фон със светли букви на него с добър размер на шрифта, с по-едрите снимки.

За фона разбираме, че предпочитате сив. Но къде виждате по-големи снимки в старата версия?


>На новия облик белият фон прекалено натоварва очите, в добавка с >по-ниския контраст на текста. Не всички сме млади. Аргументът >"Който не може да го чете, да не влиза. Аз го чета добре" съм го >срещал многократно. А как ще ми вземат парите? Не мислят.

Нямаме спомен да сме ви искали пари. Плащал ли сте някога за тази услуга?


>Може би смяната на фона, както е в dpreview, никак няма да е >вредна. Отделно и наличието на "режим четене" също. Последното е >достъпно само в някои браузъри, но за мене и не само за мене е >хубава възможност за комфортно четене.
>Със здраве.

На коя страница в dpreview харесвате фона? На доста от тях той е бял.
https://www.dpreview.com/articles/8851302425/


И още един въпрос. Режимът за четене не е ли опция на браузъра? Сайтът какво отношение има към нея?

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: ombre   
Дата:   30-03-20 10:22

За фона,лично на мен ми допада тъмно сив,нещо като алфа форум (на Сони). Може да се заимства,ако админа реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: dragoart   
Дата:   30-03-20 10:46

Не мога да разберера, защо винаги се разваля нещо, което доказано е работило(и работи) отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: aldygreen   
Дата:   30-03-20 13:58

Admin написа:

> aldygreen,
>

> >На новия облик белият фон
> прекалено натоварва очите, в
> добавка с >по-ниския контраст на
> текста. Не всички сме млади.
> Аргументът >"Който не може да го
> чете, да не влиза. Аз го чета добре"
> съм го >срещал многократно. А как
> ще ми вземат парите? Не мислят.
>
> Нямаме спомен да сме ви искали
> пари. Плащал ли сте някога за тази
> услуга?
>
>
> >Може би смяната на фона, както е в
> dpreview, никак няма да е >вредна.
> Отделно и наличието на "режим
> четене" също. Последното е
> >достъпно само в някои браузъри, но
> за мене и не само за мене е >хубава
> възможност за комфортно четене.
> >Със здраве.
>
> На коя страница в dpreview харесвате
> фона? На доста от тях той е бял.
> https://www.dpreview.com/articles/8851302425/

>
> И още един въпрос. Режимът за
> четене не е ли опция на браузъра?
> Сайтът какво отношение има към
> нея?
>
> Поздрави

Това за парите съм го казвал на разни "дизайнери", които ми философстват, че те го виждали добре. И аз ги питам "А как ще ми вземете парите" За тях става дума, не за ФФ. Просто проблемът е много разпространен и рядко срещам разбиране.
То и в текста ФФ не се споменава в тази връзка, но трябваше да се сетя, че пожеланията и споделянето понякога се възприемат и като лична критика.
Сега влязох в линка към dpreview и при мене ми излиза черен фон. Черен е прекалено, докато сегашният сив фон е много добър.
Понеже често ползвам "режим четене" точно за продължително четене, ми прави впечатление, че някои сайтове го позволяват, други не, трети режат картинките. Не съм се задълбавал да търся причините, просто констатирам.

Успех в работата.
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: geod   
Дата:   30-03-20 14:22

Аз имам една препоръка. В досегашната версия на базара има нещо на което според мен му куца логиката и определено ме дразни. Обновявам обява примерно сутринта, това е възможно само след определено време ,което е видимо в "брояча" в долната част на обявата. Привечер влизам в имейла си и откривам ,че обявата ми е изтекла часове след като съм я обновил ! Понякога това ми става даже и в рамките на по-малко и от час след ъпдейта.И това без никакви редакции по обявата. Според мен е редно да се синхронизират обновяването с "часовник-брояча" ако мога така да ги нарека. Има хора,които влизат сравнително рядко във форума и базара въобще. Получава се така,че ако влязат и обновят обявата си за нови десет дни/както е по правило/ , като излязат от форума обявата им може да е вече неактивна ,защото е "изтекла по давност" и на практика е неактивна.И ако рядко влизат да проверяват и пощата , дори не са и наясно с това !


Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   30-03-20 15:07

aldygreen,

Явно dpreview има опция да сменя фона.
Ще направим и тук такава.
И явно запазва последно гледания цвят. Но по подразбиране влиза първо на белия.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   30-03-20 15:07

geod,

ще пренапишем наново логиката и ще коригираме това несъответствие.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Mytronix   
Дата:   30-03-20 16:21

На мен на ми допада. Сегашния облик си е по-добре. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: Admin   
Дата:   30-03-20 17:40

dragoart,

И на нас много ни харесва стария дизайн и подредба, не ни разбирайте погрешно.
Предпочитаме да си почиваме и да не губим време и средства с работа и наемане на хора.

Реалността обаче е доста по-различна. Никой проект не може да си позволи да не спазва съвременните стандарти за интернет технологии, защото Google наказва подобни неща с изключване от индекса. В това число са липса на ползваемост на мобилни устройства и др.
За да има Базар и да го намират хората и през търсене, трябва да бъдат добре индексирани обявите.

Оставили сме тази тема тук, за да обсъдим с вас предложения свързани с ползваемостта. И да, има забележки, защото тази страница не е довършена, работи се по нея. Сега е времето, за да можем да нанесем корекции. Другия вариант е да се правят корекции когато приключим, който не е по-добрия.

Оставаме отворени за предложения и конструктивни мнения.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: aldygreen   
Дата:   30-03-20 18:16

Явно dpreview има опция да сменя фона.

Да, има. Горе вдясно бутоните Light Dark


Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: igor100   
Дата:   30-03-20 22:01

СТАРИЯТ дизайн е по-добре! новият - не струва! ( лично мнение!)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: shampoanta   
Дата:   30-03-20 22:46

Старият облик на сайта ми допада, новият - не струва!
Нямам логично обяснение защо трябва да се променя работеща визия с псевдо новаторска, плод на бездарен дизайнер ....



Публикацията е редактирана (30-03-20 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: virosh   
Дата:   30-03-20 23:16

Аз ще се радвам ако вече има възможност да се подреждат снимките в обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов облик на Базар
Автор: BXMarkov   
Дата:   01-04-20 23:57

И аз мисля,че максимално придържане към старият дизайн ще е по-удачно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »