Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   21-03-20 09:31

Моля за съвет относно покупка на адаптер Сони към Никон обективи знам, че има много изписано, но и излизат нови модели.
Не държа да има авто-фокус, но поне контрол на блендата. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: desmes   
Дата:   21-03-20 11:20

Бих ви препоръчал Nikon G - NEX на K&F Concept . Едни от най-добре направените в този ценови клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   21-03-20 11:56

Благодаря Desmes влиза в списъка.
Някой да има мнение за този адаптер Neewer Electronic AF Lens Adapter for Nikon F Lense to Sony E-mount Cameras

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-03-20 13:10

Аз ползвам адаптер VILTROX NF E1 Auto-Focus Mount Adapter for Nikon F Mount Lens to Sony E Mount първата версия с автофокус и всичко за 130 евро и работи много добре на 50 и 85мм , но дори средно тежки обективи 24-120 или 70-300 на тамрон за фф се движат трудно просто няма мощност батерията и трябва да им помагаш за да фокусират.Апарата ми е а6500 на некс ф3 не успях даго подкарам.Препоръчвам да не се занимаваш ,а да си вземеш ако имаш пари вместо адаптер 16-70,10-18,55-210 евтин е но е много добър и препръчвам нищо че е ниска цената , и 35 1.8 или 50 1.8 или за повече пари 55 мм дето е 1000 лева.За по скромен бюджет 18-55.Има и 85мм за сони вилтрокс за 228 евро.Човек снима с три обектива и аз като имам д750 и с него снимам с 50 и 85 мм тоя адаптор съм го купил защото обичам да имам всичко ,не че го ползвам.Ама сега си сложих 85мм от никона и се кефя.Става малък апарат с голям обектив отпред,чува се скърцане като мести лещите изобщо удоволствие защото всяка машина трябва да бръмчи,фокусира за примерно 1-2 десети от секундата,ако си фокусирал надалече и после на 70 сантиметра мести три пъти но се в една посока не хънти напред назад -сериозна работа,от близо надалече го взема на 3 пъти пак.На AF-S се справя на AF-С малко по трудно но пак става ако е над метър и половина обекта.



Публикацията е редактирана (22-03-20 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-20 13:33

Neewer, Meike и подобни евтинии адаптори не са никак добре за камерата и обективите...Ако са обективи евтини от тези марки-ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: Konstantinov   
Дата:   21-03-20 23:39

И вилтрокс е евтин130-170 евро и няма да работи добре ако не навиеш широка лепенка на фокусната гривна на обектива и да я застопориш,и най-малки случайни премествания карат автофокуса да се мъчи, аз съм навил камуфлажна лепенка . 85мм 1.8 на никон работи на а6500,хваща и лицевото разпознаване и фокусира веднага не се колебае.Ако се мести фокусната гривна по някаква причина не става добре и ще мислиш че адаптора е дефектен.Аз така го ползвам и на никон обектива не фокусирам ръчно.
Гледах че има за 476 долара Vello Nikon F Lens to Sony E-Mount Camera сигурно е по добър за три пъти повече пари.Дават че евтин ама уж по добър е Commlite CM-ENF-E1 PRO V06 Lens Mount Adapter from Nikon F Lens to Sony E-mount аз като купувах беше доста по скъп ,сега го гледам за 185 евро в ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   21-03-20 23:45

Благодаря Konstantinov и kvakioh определено се отказвам от адаптер с автофокус имам изградена система на никон с прилични обективи, а сонито ще го ползвам за забавление с един стар обектив 70-210 помпа и 50 1,8 който почти не използвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-03-20 23:57

А6000 няма да има използваем АФ с адаптирани обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   22-03-20 00:53

Сигурно ще ми се смеете, но купих нов А6000 през 2020!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-20 02:48

За стари никони т.е. Преди Г и Е серията аз ползвам един мега тъп адаптер от алиекспрес за 5-10 евро. Ако има някой с моторче за контрол на бленда ще е удобно ама не е задължително. Аз лично не знам за такива.

А както Симо ти писа за аф с адаптирани обективи няма да стане. Единствено сигма арт обектив със сигма мц-11 адаптер ще има АФ, ма то пък няма много смисъл на кроп да мислиш такива комбинации.

Иначе а6000 си е супер апарат, на мен ми беше любим дълго време. От нещата дето Сони са правили това е може би най-добрия. Страхотен сензор много по-добър от некс-6, много удобни Функции и дори в началото бе на разумна цена. Автофокуса не е зле. Няма следящ Фокус на очи и следящия Фокус става само за някои неща.

Честита камерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-20 07:49

Ползвам също стари обективи на Никон, при които има възможност да се сменя блендата от самите тях си. Ползвам за 20лв адаптор.
Иначе за G обективи с АФ не е идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   22-03-20 09:29

Да знам, че няма да има автофокус за това си поръчах адаптер с ръчна промяна на блендата за G обективите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-03-20 15:29

Аз лично в момента, ако щях да купувам ново, не мога да избера А6000 пред М50 на канон. Ако имам планове за Е байонета бих купувал на старо нещо като А6300.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   23-03-20 07:20

Simbon4o всъщност нямам планове да преминавам на Sony или Canon просто покупка за забавление, погледнах и Canon-a, но цената на А6000 е с -30% под тази на M50. Благодаря за съвета

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: menton   
Дата:   30-03-20 08:26

Едно бързо ревю на Сони-то в комбинация c адаптер Commlite CM-NF-NEX и Nikkor 50mm 1.8G
Адаптера е доста добре изработен и предлага ръчна промяна на блендата за обективи G, F, AI, S, D
За мен лично фотоапарата е с чудесен размер и идеален за екскурзии, менюто е Ок и има всичко неоходимо, като за про апарат.
Динамиката на raw файловете е добра, a живота на батерията е приличен, като се има предвид размера. Харесва ми, че може да се зарежда през USB
Това което не ми харесва е баланса на бялото, реално е много дълече от реалността в слънчев ден сенките, са сини, а ако снимате в помещения има зелен оттенък... не е бих ползвал директни файлове в Jpeg.
Фокус пикинга не е подходящ за обективи с плитък фокус особенно за снимки на портрети понеже няма констрат в лицата, реално не показва къде е точно фокуса... за мен потвръждението на фокуса в точка на никон е по-удобен за ползване.
Като заключение не бих препоръчал фотоапарата за хора който не искат да си губят времето в обработка на снимките

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: nanera   
Дата:   05-05-22 10:29

Здравейте, включвам се в темата, за да не създавам нова и искам да попитам нещо подобно. Търся адаптер за sony a5000 към nikon обективи. Имам два, които са DX. Намерих адаптер в интернет, които е Nikon F към Sony E-mount, но не знам дали ще сработи с моите обективи, като знам че има два формата обективи на nikon - FX и DX формат. Та въпроса ми е дали този адаптер ще ми свърши работа с моите DX обективи?

Благодаря за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за адаптер Sony А6000 към обективи Nikon
Автор: Synthy   
Дата:   05-05-22 10:48

Ще върши, ако е Nikon F/G към NEX. Това се налага защото обективите ти нямат пръстен за блендата и тя се контролира само чрез щифта, който стърчи от страната на байонета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »