Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нов обектив за Никон 7500
Автор: avo   
Дата:   06-03-20 15:44

Снимам главно пейзажи, с ДСЛР Никон, 5300 и 7500. Към момента ползвам главно никнските 10-20, 18-140, 70-300, имам и 50/1.8 и още няколко по-скоро за експерименти и заигравка. Отдавна искам да ъпгрейдна някой от обективите си, стига новият да ми даде по-добра картинка на снимките поне малко, с моето ниво и техника на снимане, подчертавам. Отворени бленди при пейзаите по-скоро не ползвам и по high end светлосилни обкетиви не им виждам преимуществата за мен поне. Бях загледал никорския 16-85, четох, гледах, сравнявах, и стигнах до извода, че инвестицията е безсмислена. Ще съм благодарен да получа идеи и съвети по темата[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: Synthy   
Дата:   06-03-20 15:53

Правилен ти е извода - нема да има файда, баце.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: hansto   
Дата:   06-03-20 16:32

остави си 50/1.8 и си вземи 100-400 сигма и разкрай другите 180140, 70300...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-20 16:51

10-20 остава, една Токина 14-20/2 и една Сигма 20-40/2.8 и останалото е ок.
Като цяло може да са с по-отворена бленда както е казано в началното изказване, но тия обективи са топ, остри и прави. Също Сигма 50-100/1.8, ако има средства, като топ зуум.
Според мен може и да няма нужда от надграждане...то е не само до средствата.
16-85 е безмислен в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: avo   
Дата:   06-03-20 18:36

Сигмата 100-400 да очаквам да ми хареса повече от 70-300 ли, не говоря за мм-ите разбира се?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: hansto   
Дата:   06-03-20 20:11

Имах я на d5100 и само суперлативи мога да кажа, прочети ревюта и пробвай някоя, имаше и втора ръка в базара

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: asahi   
Дата:   07-03-20 01:23

Идеи и съвети?
Твърд обектив.
Статив.
Тефтерче, в което да си планираш снимките. И едно моливче.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: io_bs   
Дата:   07-03-20 13:56

Avo, ъпгрейдът на обективите едва ли ще ти помогне да снимаш по-добре - особено щом не ползваш големи бленди.
Разгледай си любимите 10 (например) снимки и си запиши на какво фокусно разстояние са снимани. Обективите, които покриват тези разстояния, вършат ли ти работа? Ако да, остави си ги, че дори разкарай някой от другите, ако събира прах.
Имаш супер тяло, обективите евентуално биха могли да те спънат тук-таме, но са си доста прилични.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: avo   
Дата:   07-03-20 16:36

Моливчето беше губещото ми се звено, сега вече всичко е кристално ясно [shtrak]

io_bs , напълно съм съгласен с теб, не очаквам по-новият или скъп обектив да ме научи да снимам по-добре. Просто се замислих, че от твърде дълго не съм си купувал ново стъкло, за кеф дори ако щеш, а и реално никога не съм купувал обектив от по-премиум ниво финансово поне и съответно нямам реална представа ще разбера ли ако сменя някой от моите с един такъв или дефакто не.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив за Никон 7500
Автор: kvakioh   
Дата:   07-03-20 16:45

Няма да даде много като техника, но се разширяват възможностите...
Реално има малко фиксирани мм като топ обективи за кроп, особено за Никон. “Идеални” са Сигма 30/1.4 Art, Samyang 21/1.4 макар че е ръчнофокусен, някои макрота.
Според мен по-добре в случая е да се открият и преминат някакви граници с каквото има, защото е предостатъчно.
Идеална система няма, най-тежко и трудно е откриването на минимума чрез максимален брой техника...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »