Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 15:46

Здравейте,моля за помощ при избора на безогледален фотоапарат.
Знам че има доста такива теми,прегледах ги но не намерих това което мен ме вълнува.
Снимам за удоволствие и използвам апарата предимно за семейни снимки и за пътувания.
Досега снимах с Nikon D300S, но ми е голям и тежък при пътувания.
Бюджета ми е до около 2000 лева.
Загледал съм се по следните апарати.
1.Sony A7 - Блазни ме заради това,че е fullframe, но пък чета лоши коментари за автофокуса
2.Canon M50 - хубава цена
3.Nikon Z50 - Малко по-голям сензор от M50
Обмислях и един Canon RP, но незнам дали си заслужава високата цена.
Не робувам на марки
Отворен съм и към други предложения
Ще бъде използван само за снимки за видео си ползвам dji osmo.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kalynsky   
Дата:   05-03-20 15:54

Fujifilm x-t30 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ombre   
Дата:   05-03-20 15:55

Много е общо,тия всичките изброени са сравнително големи и няма да има съществена разлика с Никона,който имате.Ако е за ексурзии сони е маунт кропка от сорта на 6300/6500 или фуджи.Канон м 50 или м 6,но за тях няма кой знае колко обективи.панасоник и олимпус също бих погледнал,ако 4/3 не ви е проблем.Ако няма да сменяте оптика някое фуджи от сорта на 100f.Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 16:08

Fuji X100F или ако изчакаш малко - новия X100V. На каква цена ще дойде при нас не знам, но примерно в e-infin или от Турция може да бъде доста близко до бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-20 16:20

Teзи изброените са несъвместими като байонети. КОЕТО значи :) че като си купиш камера можеш да и закачаш само обективи правени за нея. Това за мен е най-важното и на база на това бих си избрал камера. Защото много по-важно е какво ще слагаш на камерата, от колкото коя ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 16:23

Е, трудно ще намериш безогкедалка със съвместимм на 60 годишния байонет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: promis   
Дата:   05-03-20 16:26

Fujifilm X-T30 (ако селфита със семейството са важни - Fujifilm X-T200 с подвижен екран) + обектив XF 18-55/2.8-4.
Това е една от най-компактните и универсални комбинации за пътуване и семейни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: performar   
Дата:   05-03-20 16:31

Canon RP е много яка машинка единственият недостатък е ако сте с по голени ръце го усештате като детска играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 16:38

Nikoн-а вече е доста старичък.Моля за мнение относно автофокуса на Sony a7.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Yog   
Дата:   05-03-20 16:47

Бих дал повечко пари за обектив и по-малко за камера. Купи си Панасоник 12-35/2.8 за 1700 лева от магазина. И отзад закачи GX80 или GX9, което първо излезе в базара или сайтовете за разпордажби запазено и на прилична цена. Така ще усетиш истинска промяна в размера на системата. А и снимките, и видеото ще са си супер.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: rufani   
Дата:   05-03-20 16:58

Sony a7 съм го имал,бавен фокус , тегава работа.в питането не си уточнил, този бюджет,за нов апарат или втора ръка.моето мнение ако става въпрос и за втора ръка - Фуджи хт2,в базара има няколко обяви които влизат в лимита ти,дори и с обектив(И).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 17:08

За нов апарат(на изплащане).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: BuTaMuHa   
Дата:   05-03-20 17:11

rufani а какво ти е мнението за sony a6100 понеже с а7 са на една цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-20 17:15

A6100 e по-добър от А7 първо поколение във всичко. Освен размера на сензора и визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 18:55

"Автор: Simbon4o
Дата: 05-03-20 17:15

A6100 e по-добър от А7 първо поколение във всичко. Освен размера на сензора и визьора."
... и картинката.
Симо, купи си една кропка и мирясай най-сетне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 19:22

А7-не заради фокуса, а заради "детските болести"- слаба батерия, пластмасов байонет и още някои други.
Бих взел най-евтиния Fuji с 24Мпикс и някакви обективи запазени втора ръка.
6100 Сони също става, макар че и 6000 е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: asahi   
Дата:   05-03-20 19:45

Какво ще "ловите" с бързия автофокус при семейни снимки по време на пътувания? Доускам, че детето не се състезава с автомобили по международни състезания. Разнообразието от обективи също не е кой-знае какво предимство в този жанр фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 20:30

Автор: kvakioh
Дата: 05-03-20 19:22

А7-не заради фокуса, а заради "детските болести"...


Всъщност нито батерията му е слаба, нито фокуса му е проблем на А7
(стига да не снимаш нещо динамично разбира се).
Това, което е реален проблем (в някои ситуации), е че матрицата отразява светлината в задната леща на обектива. Която леща я връща и става един пинг-понг, в резултат на който има зелен каст в някой ъгъл на кадъра. Нещото се проявява САМО когато се снима нещо супер контрастно като сняг и много слънце.

А7 не е сватбарски апарат и ако коментара за слаба батерия е продиктуван от тази гледна точка, това вероятно е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 20:42

Чак в трета и четвърта серия батериите са ок като държеливост при Сони. Това е основния проблем при А7, А7R,а7s особено как точи батерията като е изключен с батерия вътре понякога не е за обясняване. Имах случай, вадя апарата, слагам на 100% току-що заредена батерия, снимам до 86%, прибирам в чантата, след 2 часа е на 31%...С всякакви батерии е това-oригинални нови, употребявани, неоригинални, уж "подсилени" и т.н. При А7, А7R, А7s също, особено като се снимат дълги експонации точи яко. Нищо общо няма със сватби, съвития, просто толкова е направена и чак в трета серия на А7/А7R ги подобриха.
Байонетът ако се сменят често обективи трябва да се смени, което са едни 200лв и има голяма вероятност да спрат да го поддържат.
Фокусът е ок.
Това няма да спра да го повтарям, където и да е за А7/А7R/s, макар че снимам от 3 години непрекъснато с А7, А7R, A7мк2 и т.н.
Не са толкова "силни" и другите батерии на други марки. Така че си е задължително поне 2-3-5 батерии според случая.
За 2000лв си е едно тяло с читав обектив и после като се снима известно време се взимат още при решение.



Публикацията е редактирана (05-03-20 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: iasen2   
Дата:   05-03-20 20:47

Бла, Бла Бла

Основен критерий е броя кадри с едно зареждане. В това отношение сонито е пълен кенеф. То и останалите не са цвете за мирисане.....

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 20:53

Едно зареждане и след това снимане до дупка безспир не го прави никой това...Основен критерий е апаратът да не ти точи батерията като е в него и е изключен, да може да се снима дълго време след включване и продължително снимане. Реално работи постоянно екранът, малко са все още апаратите, които може да се мине само на визьор.
Единствено не зная как е с грип, дори оригинален, макар че тук май не се търси толкова големи размери и утежняващи екстри.
Като цяло за 2000лв втора употреба може да се набере доста техника. ЗА нов апарат и обектив- нещо по-орязано, но ще свърши работа за дори дълго време.
След като падна А7 за 650лв и А7R за 1000-1100 на втора ръка и читави бройки, значи всичко е ок за батерията.
Fuji T20, T100, T200 ще решат задачата или поне ще дадат насоки към отговорите и кадрите.



Публикацията е редактирана (05-03-20 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: ZENON   
Дата:   05-03-20 21:27

Макар и да излизаме лекинко извън темата, ще споделя, че аз проблем с батерията на А7 нямам (с изключение на консумацията, когато е изключен, просто вадя батерията, когато не го ползвам). Обикновено нося 3 батерии. Обикновено за един ден ми отива около 50% и по-малко, но аз след всеки кадър изключвам апарата.
Този навик ми остана още от първия ДСЛР.
По отношение байонета - 130/140 кинта и го смених.
Тялото е чудесно за парите си (и моя стил на снимане), с изключение на проблема, който споменах.

Преди 3 години, когато ги взехме заедно с един приятел, аз си направих дъми батерия и нещо като голяма power bank с доста по-голям капацитет, защото бяхме тръгнали да правим таймлапс от в. Половрак. Аз имах голяма батерия, той - не.
Беше студено. Приятеля ми навъртя около 700+ кадъра през около 20сек. и му остана 30% батерия.
Батериите бяха нови на 0 цикъла (т.е. не съвсем формирани).
Това е другия режим на снимане, при който се вижда, че нещата не са толкова отчайващи, колкото се представят тук.
Мисля, че ако човек си познава техниката, много от страшните страшки писани по форуми, няма да са писани.



Публикацията е редактирана (05-03-20 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-20 21:47

200лв е официално байонета, и се сменя единствено в сервиз. Има рингове, които се продават и за 20лв, но след това става мазало.
Потвърждават се нещата за батериите-3 минимум!
ЗА домащни преправяния, атомни часовници и противогази не се говори тук, никой не го и интересува. Кой освен собственици на А7/А7R/A7s си маха батерията от апарата да не му падне до другия ден??
Примерно авторът на темата има А7, снима на 100% батерия при разходка в парка с деца, след 2 часа вижда, че е паднала на 50-60%, а е снимал едва 20-30 кадъра от началото, гасил е 5-6 пъти апарата? А ако снима 10 пъти на самоснимачка 10сек и по 3 кадъра в серия и после са 30%?
Имам Fuji X-E1, най-първата безогледалка, имах батерия неоригинална сложена заредена, след повече от месец беше на 98% като го пуснах...
А6000 е отличен за комбинация с 16-70, 18-55 и ще струва под 1000лв в комбинация с 1 допълнителна батерия и по-евтиния обектив.
Не ги отричам А7/A7R, даже са доста евтини за каквото дават, но все пак е добре да се знае за "недоносването" от страна на Сони. А7R ми е основният апарат, макар че имам и по-нови, купих го за 1350лв, когато бяха по 2200лв по ebay и съм му сменил байонета само в сервиз и ползвам 5 батерии- 2 оригинални и 3 неоригинални.
Всички безогледалки в първите си, вторите, дори третите серии са с някои специфични проблеми, болежки и недомислия, които са изчистени с времето, и съответно си струват повечето пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: D.S   
Дата:   05-03-20 22:17

Сони A7 - не. За семейни снимки и пътувания - Panasonic LX100 или кое да е Fuji с "китака" 18 - 55 ( обектива е доста по-качествен от китов ) Или примерно Olympus 12-40 2.8. Въпросното Сони е най-куцият апарат, правен ever. Сори, но освен това че е ФФ, то друго няма. Кофти ергономия, кофти зеленеене, фокус, моунт, визиора е ужас, както и дисплея Абе беше си им първата подобна камера. Това, че е ФФ няма да ти помогне особено със снимките



Публикацията е редактирана (05-03-20 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за безогледален фотоапарат.
Автор: marrio31   
Дата:   05-03-20 22:28

За семейни снимки-panasonic lx100,добра и компактна машинка[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »