Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За доброто в хората
Автор: Rusinov   
Дата:   27-02-20 09:56

Знам, че темата не е фотографска, но исках да споделя с вас нещо, на което станах свидетел тази сутрин. Дори се почувствах леко засрамен от самия себе си.

В забързаното ежедневие всеки от нас забравя поне малко за човещината. Особено в голям град като София, сутрин, в задръстванията...

На кръстовището на Г.М. Димитров и бул. Драган Цанков чакам трета кола за ляв завой. Светофара е много кратък и едва успяват да завият 5-6 коли. И тъкмо зеленото светна, всички са на полусъединител, втч. и аз, когато първата кола леко се отдръпна плътно до бордюра и пусна аварийни. Срам ме е, но първата ми реакция беше "Глеееедай я тая беее (колата беше Нисан Микра). Дори не бях видял, че всъщност колата се шофира от млад мъж, който беше излязъл от колата и помагаше на възрастен човек, трудно подвижен, да пресече на светофара за да не го отнесе някоя кола. И в тоя момент просто изключих от скорост и хем се почувствах засрамен, хем ми стана много хубаво, че нещо такова ми припомни колко е важно да сме хора. Всеки от нас е добър човек, просто понякога го забравяме.

Пожелавам ви прекрасен ден. По-усмихнат и по-малко намръщен! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: ZED   
Дата:   27-02-20 11:02

Да, и аз първосигнално бих реагирал така. Много е важно да размишляваме върху подобни примери, за да започнат да се случват нещата по един по-добър начин. Има нужда от подобни теми.[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: philip   
Дата:   27-02-20 11:07

Ех, добре е да го показваме и предизвикваме...[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: ombre   
Дата:   27-02-20 11:15

Всеки първосигнално би реагирал така,но реално причините може да са много това да се случи.Реално погледнато това,което този е направил е изкл.рядко,но не са малко случаите в които колата гасне заради лошо потегляне и понеже това е най-честата причина сме свикнали да реагираме така.Нещо като навик ни е станало за съжаление.Карам такси,та всекидневно се сблъсквам с разни индивиди,но е похвално,че този пичага е постъпил така и още повече,че си осъзнал погрешната ти реакция,убеден съм,че много от останалите просто ще изчакат,без да се замислят над това.

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Slivenski   
Дата:   27-02-20 11:32

Ми, не всеки би реагирал така. Аз не бих реагирал така.

За да спре колата пред теб, значи има причина - дали ще е неопитен шофьор, дали ще е повреда, дали, както в случая - човек или друго препятствие пред предния автомобил... Няма значение. Поглеждаш, изчакваш. Ако можеш, заобикаляш безопасно. Ако има нужда, слизаш и помагаш. Има много варианти.

Повечето хора си мислят, че като се качат в колите си, стават безгрешни и мнооооого силни. Не знам защо. Някой психолог да го обясни. Може би защото автомобилът е нещо, върху което имат пълен контрол, за разлика от реалния живот извън автомобила. Някакъв комплекс...


По-малко нерви и псувни и животът ще е по-хубав! [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (27-02-20 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Rusinov   
Дата:   27-02-20 11:43

Така е, прав си. Но не само в колите, често забравяме човешкото и на спирката, в пощата или киното, пред блока, в парка... Хубаво е да си го припомним. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Slivenski   
Дата:   27-02-20 11:50

Ми да направим темата фотографска, викам... [smilie21]

Скоро снимах едно събитие. Бяхме 4-5 фотографи. Изчаквахме се, внимавахме да не си пречим.

В един момент се появи някакъв колега, разхвърли се, почна да ни гледа лошо. Взе да мърмори, че сме се "моткали" и "нямало да ни чака цяла вечер", почна да се вре и да се блъска. Няколко пъти ми влиза в кадър и трябваше да се местя, за да не МИ пречи да снимам. Изобщо, държеше се, все едно е сам. Супер просташко поведение. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-20 13:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: quazimodo   
Дата:   27-02-20 13:25

Щом и Нямаго загуби ума и дума, и само ръкомаха, значи този жест наистина е нещо непознато не само у нас, но и по света[smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Замислете се колко пъти сте пуснали в сутрешните задръствания, някой излизащ от уличка без предимство, или колко пъти сте дали път на тръгващ от спирка автобус, който излиза от отбивката й(а това сте длъжни да правите по закон[smilie5]).



Публикацията е редактирана (27-02-20 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: kalinari   
Дата:   27-02-20 13:30

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: mmjm   
Дата:   27-02-20 15:40

Личните ми наблюдения са, че първата реакция в такива случаи е като твоята, а втората „това момче не е българче“. Зад мониторите всички сме много добри и състрадателни, а дали оставаме такива и на улицата?

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: quazimodo   
Дата:   27-02-20 18:24

mmjm написа:

> Личните ми наблюдения са, че
> първата реакция в такива случаи е
> като твоята, а втората „това момче
> не е българче“. Зад мониторите
> всички сме много добри и
> състрадателни, а дали оставаме
> такива и на улицата?

Седя си аз днес в своята сива и безлична Хонда, направил грубата грешка да изляза от паркинга на Кауфланд в Студенски град, през втория изход , който няма светофар а знак стоп. Трафик от пълни непукисти - повече от 20-тина автомобила преминаха без да ме отразят, докато накрая отново светофара не ми помогна да се включа. Такива ми ти добрини по уличките на нашия град[smilie18][smilie18][smilie18] https://youtu.be/rIqOKRIvwyU



Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: mihalo   
Дата:   29-02-20 01:24

Много, много благодаря за темата! [smilie24]

Щото, случвало ми се е: "-Абе да ти еб... аси, къде се губиш бе Жоро.."

Излагация пълна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Nabis   
Дата:   29-02-20 07:53

Ех бе Тодоре бе[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Антивик   
Дата:   29-02-20 11:08

В първия момент като видях темата си викам"А-а не е баш така", после видох, че иде реч за доброто в хората...и тук вече ми светна що е добре да има такива теми. Ми щот в случая става въпрос за водачи на МПС, по нашенски шофьори, а когат шоферът се качи и хване волана то той престава да бъде човек, мисленето му изглежда коренно се променя, всички започват да му пречат, да са некадърни, да се завират където и както не трябва....и това е и към такива като него моторизирани, а и за другите, де маат крачоли и си се движат природосъобразно. И за да не рече някой, че връзвам кусур, а не гледам себе си, от сега казвам - ни книжка имам, ни кола имам маам пеша, кога се наложи ползвам обществен транспорт.
Да не рече някой, че хвърлям всичката вина връз водачите, а-а не, като гледам напоследък какви овце се мотат по улиците, забили поглед в мобифона и пердашат без да ги интересува има ли пътека - няма ли, на светофар ли са или не са....
Но па от друга страна се питам що при нас е така, а в една /да кажем примерно/ съседна Гърция не е ... Лично го гледах как на /уж второстепенно/ шосе с ограничение 50км./ч. никой не се юрна да превишава скорост, да изпреварва този пред него, да се нерви и да "благославя", караха си всите нормално/включително нашия шофер - българин...дали па нещо не е от въздуха, като се излезе извън страната и всите стават по-добри...???

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: ZED   
Дата:   29-02-20 11:48

Най па ме КЕФИ, че 99% са позитивни постове!!![smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Rusinov   
Дата:   29-02-20 18:28

Nabis нап[smitten] [smitten] [smitten] иса:

> Ех бе Тодоре бе[smitten]

Ем, така си е. Старая се да съм толерантен и човечен, ма няма да си кривя душата, че е имало случай да “прибързам” [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: Rusinov   
Дата:   02-03-20 12:07

Вчера беше ден за прошка. Може би, в контекста на темата, всеки има за какво да поиска прошка :) И трябва да се замислим, дали всъщност не дължим най-голямата прошка на себе си, че понякога не реагираме като хора, а позволяваме на злобата и егото да надделеят [smilie3] Прощавайте! Просто да ви е! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: tonal   
Дата:   05-03-20 10:04

мдам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За доброто в хората
Автор: wlad   
Дата:   05-03-20 11:18

повече от 20-тина автомобила преминаха без да ме отразят

Можеш да се приемеш за късметлия, аз всяка Божа сутрин чакам между 100 и 150 коли, за да завия. Вече дори не ми прави впечатление, просто си чакам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »