Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Работа с Apple iMac 14688
Автор: ilfot   
Дата:   21-02-20 12:24

Здравейте
Ще ми донесат един
Apple iMac 14688
Процесор
Intel Core i5-2400S (2.50GHz, Up to 3.70GHz, 6MB L3, 4 Cores/4 Threads)
Памет
8192MB DDR3 SDRAM SO-DIMM (Up to 16GB)
Твърд диск
500GB HDD Serial ATA
Оптично у-во
No Optical Drive
Видеокарта
AMD Radeon HD 6750M
Комуникации
10/100/1000Base-T / 802.11a/b/g/n
Други
21.5" inch Full HD 1920x1080 / 4xUSB 2.0 / 1xThunderbolt Port / SD Card Reader
Колко може да ми е в полза за да го използвам за видео обработка
Full HD формат[smilie11]
Не съм работил с Mac досега[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-02-20 13:05

ами работи си като нормален компютър, дори по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: ilfot   
Дата:   21-02-20 13:16

Да Джъмбо[smilie24]
Но дали ще има разлика[smilie11]
Аз работя с
Intel i7 9900k
asus z390
ram 64gb 3200mnz
ssd samsung 512gb
ssd transped 500gb

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-02-20 13:28

ами моя е 2.7 процесор с 16 гб и работя с файнал кът на него...
повече памет не е излишна...

иначе не може да го сравняваш с написаните по-долу параметри

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: asahi   
Дата:   21-02-20 23:46

Ще има разлика, ама се свиква. Важното е да казваш, че няма да погледнеш повече Уиндоус. И да не спориш с линуксджиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   22-02-20 10:41

ilfot,
Intel 9900k е от семейството на i9, не i7.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: iasen2   
Дата:   22-02-20 11:07

Някой като си купи Ейпъл си мисли, че си купува вдъхновение, но той просто си купува компютър......

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: Джъмбо   
Дата:   22-02-20 11:50

при това добър

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: Krassy   
Дата:   22-02-20 13:23

Повече от добър, дори Асахи не успява да го разбере [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: ilfot   
Дата:   22-02-20 21:00

SteliyanStoyanov
грешка нещо съм бързал[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   22-02-20 21:43

Не виждам никаква логика от машина с много по-мощен процесор и 64гиги DDR4 да се "качиш"на тая стара машина която е с 8 гиги ддр3
и тоя стар и бавен процесор.Ще изпиташ голям дискомфорт.
Единственното хубаво на тоя Мак е дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: kasad   
Дата:   23-02-20 00:26

А не, били добри защото ябълка разбираш ли....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: linken   
Дата:   23-02-20 10:13

И аз имзпозлвам Мак като операционна система, но се съгласявам с @Kovandzhiev .
Ако няма да използваш софтуер само за тази операционна система (примерно FCX), не виждам смисъл да заменяваш своята уин конфигурация, която е доста солидна.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: ilfot   
Дата:   23-02-20 16:24

linken Kovandzhiev
Благодаря за насочващите отговори
Не мисля да заменям а да видя дали има смисъл да купувам Мака
Може и друго да го взема за месец да пробвам че ще видя за втори може би комп да взема[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: lamerko   
Дата:   23-02-20 18:42

Ако не ти трябва МАК като ОС за некакви специфични програми - няма смисъл. I9-ката ти е разкошна за тази дейност, единствено ако монитора ти не е добър (не си писал нищо за него) - може да помислиш за там.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: diana2017   
Дата:   24-02-20 01:36

Взимай го МАК-а, много е хубав, като го видят клиентите, сами вадят портфейла да плащат , без да знаят цената дори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: mtvachev   
Дата:   24-02-20 07:44

10 години вече съм с Мак, но от скоро преминах на WIndows и не защото не ме кефи ОСХ а защото не си изкарвам парите с него. Преди време и аз като теб го взех само за пробване, е друга беше бирата това в сравнение с windows xp и 7-цата. Най-голямо предимство тогава, а и сега на маковските компютри е операционната система и надеждността им. Вземай смело (за проба)!

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: firebird   
Дата:   04-03-20 17:41

https://www.kvantservice.com/product/apple-imac-14688/


Да не е този?

От коя година е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: marves   
Дата:   04-03-20 22:14

Можеш да си качиш MacOS Catalina (последната OS на Apple) и на твоята Windows машина, пълнофункционална, с ъпдейти - поне колкото за пробата, да разцъкаш софтуера и да прецениш заслужава ли си. Можеш и да си направиш Dual Boot, за да си работиш и с Windows, и с MacOS, препоръчително да са на отделни физически SSD-та.
Да не споменавам, че с твоята конфигурация MacOS ще лети много, много пъти по-бързо от подобни iMac антики.

Ако си "нууб" с компютрите и не ти се чете как се инсталира, можеш да си "вдигнеш" безплатна виртуална машина с VirtualBox и на нея да качиш MacOS Catalina, но тогава ще имаш леко по-малка производителност, спрямо чиста инсталация (но пак в пъти по-бързо от iMac-a).

Тествай, ако те "кефи" - нищо не ти пречи да си купиш iMac (но от новите поколения, МОЛИМ ТИ СЕ, без антики).

Не очаквай някакъв "УАУ" ефект с обработката на видео в MacOS, единственото различно е Final Cut-а, но и при него, като Windows подобните софтуери, за бързина на конвертиране и подобните тромави процеси опираш единствено до хардуер, при което дори най-най-последен ултра-про iMac, дори с алуминиевата Apple стойка за монитор от $999 само за нея, ще имаш по-слаба производителност, спрямо твоята Windows машина, поради простата причина, че няма iMac на пазара с наклокан 9900K процесор и какъвто ти кефне видеоускорител.

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: diana2017   
Дата:   05-03-20 02:14

marves ПРЕЗИДЕНТ [smilie5] От любопитство да попитам, може ли да си инсталирам MacOS Catalina или по-стара на HP ProBook 650 G3 Core i5-7200U. Продават много Macbook втора употреба със същия или подобен процесор на цени около 2000лв. , а аз HP-то го купих за 900лв. без операционна система със ССД 256гб в много добро състояние.


Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 03:23

marves: не стават. Мъчил съм хакинтоши на различни машини и на виртуалки - мъката е голяма... Нека да се има предвид, че аз никога не съм търсил MacOS заради самия него или заради графични/видео обработващи програми, а просто като среда за програмиране (колкото и да е чудно, шитните за Мак изискват Мак). Виртуалките като цяло се държат сравнително по-стабилно, но освен че са вбесяващо лагави, също така нямат и драйвери за видеото. И няма да имат, поне по сегашната стратегия на Ейпъл. При хакинтоша се наблюдава букет от проблеми - неработещи карантии, паники, заспивания и тук-таме по някой краш със сериозна загуба на данни. Пък ако решиш да ъпдейтнеш - започваш инсталации наново. Та мъчих с и накрая открих тплата вода - взех си макбук втора ръка.

diana2017: може да се инсталира на HP-то, но ще се наложи според карантиите да надиш разни неща, например wi-fi. Не си заслужава.

Макбука, който си взех, също е с i5-ца, с малко мод, струващ ми 120 лв (Всичко ми излезе около 1300 лв с доставките и специалните отверки за Ейпъл) вече е с 1Тб ССД и две ОС - МакОС и Уиндоус 10, и двете работещи разкошно. С Catalina-та :)

Между другото този iMac 14688 е с 21" джам?

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: marves   
Дата:   05-03-20 10:42

Да, има особености и не с абсолютно всеки хардуер работи хакинтоша, затова се проверява за какви марки и модели дъна и видеокарти има готови работещи решения. Не са малко.
Wi-Fi и други външни модули също трябва да имат поддръжка, генерално Intel мрежовите устройства са проблемни.

Ако разполагаш с "правилните" компоненти, MacOS хвърчи 1:1 като на iMac устройство. Има и фирми из чужденеция, които продават готови асемблирани компютри с инсталирани Windows и MacOS на отделни SSD–та, пълнофункционални.

И уточнение за виртуалките - има виртуализиращи системи, които "грабят" изцяло хардуера на видеокартата, без симулации. Трябват налични хардуерни инструкции на процесора. Но навлизаме в дълбини, излишни за настоящата тема.

Общо взето процедурата не е като инсталация на програмка с некст-некст-ОК... трябва и малко четене, просто го подметнах като възможна опция, поне колкото за теста, без да се набутва човека с антика iMac, която после няма на кой да препродаде, защото няма да става и за офис нужди (там се ползва Windows).

Отговори на това съобщение
 Re: Работа с Apple iMac 14688
Автор: lamerko   
Дата:   05-03-20 11:49

marves: не става въпрос за виртуализацията - да, има технлгия за директен достъп до разни хардуерни ресурси, но накрая все пак стигаме до драйверите. А от Ейпъл не желаят да има такъв и това значи, че техните партньори (над 2/3 от системния софтуер се разработва от партньори и подизпълнители) няма да пуснат такъв. Самия МакОС си върви с базовия драйвер, но ограниченията са твърде големи, а отделно тежкия графчен интерфейс без графично ускорение лагва неприятно. Поне за мен виртуалката не може да бъде среда за работа.

Иначе сред проблемия ахрдуер на wi-fi попадат доста вендори, включително и голяма част от Броадком, които са едни основните доставчици за въпросната серия на HP. Трудно е да скалъпиш машина със 100% поддържан хардуер, особено когато става въпрос за мобилна платформа. При настолните има някакво поле за изява, но трябва много да се внимава с подбора, още като се започне с дъното.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »